Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ завершили виконання міжнародного проекту «American English Laboratory»

На ФІФ завершили виконання міжнародного проекту «American English Laboratory»

На ФІФ завершили виконання  міжнародного проекту «American English Laboratory»
18.12.2018 11:33 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології проектна діяльність співпраця зі школами тренінг проектна діяльність

Чотирнадцятого грудня в ЗНУ в рамках проекту «American English Laboratory» за підтримки Посольства США в Україні відбулася друга частина семінару «MODERN APPROACHES TO TEACHING ENGLISH». Тренерами на цьому заході були доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських й Олександра Головко – учасниці й ініціаторки участі ФІФ у міжнародному грантовому проекті.

Варто відзначити, що реалізація цього проекту в університеті тривала півроку. За цей час була обладнана спеціалізована інтерактивна лабораторія «American English Laboratory», де встановили сучасне інтерактивне обладнання та мобільні меблі, які дозволяють модернізувати проведення занять, робити їх більш ефективними для всіх учасників. При його оформленні подбали про кожну дрібницю, аби створити особливий академічний простір, який би спонукав студентів до плідних занять. Скажімо, жалюзі на вікнах використали для структурування знань з історії англійської мови.

Крім того, ця аудиторія використовується не лише представниками факультету іноземної філології. Скажімо, студенти факультету журналістики під керівництвом доцента Катерини Сіріньок-Долгарьової в цій лабораторії кілька разів влаштовували вебінари з представниками закордонних закладів вищої освіти й науковим установами.

Крім того, у рамках реалізації цього проекту Олександра Головко й Світлана Запольських провели низку тренінгів для шкільних вчителів іноземних мов, викладачів коледжів і закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації.

Цього дня тренери присвятили воркшопи таким темам, як «Географічна грамотність та її викладання із застосуванням інтерактивних методів» (Олександра Головко) й «Словниковий запас: трюки з пам’яттю» (Світлана Запольських). Під час занять на їх учасників чекало не лише багато корисної й актуальної інформації щодо методики побудови продуктивного заняття, секретів педагогіки тощо, але й численні практичні вправи. Такий формат, традиційно, сподобався всім присутнім і допоміг їм краще закріпити під час семінару знання.

Під час підбиття підсумків семінару йшлося не лише про мету, яку ставили перед собою його організатори й учасники, але й про важливість проектної діяльності в житті сучасних освітян.

Олександра Головко, звертаючись до аудиторії, наголосила, що всі проведені семінари були присвячені одній меті: надати практичні й дієві поради щодо того, як зробити так, щоб студенти і школярі заговорили іноземною мовою. При цьому такий результат досягається досить легко, якщо створити відповідне середовище. От саме щодо цього учасники семінарів й отримали певні підказки. «Ми згуртовуємо вас, окрилюємо знаннями, створюємо можливості для започаткування нових знайомств, пошуку друзів й однодумців. І це – не менш важлива частина проекту», – зазначила вона.

Своєю чергою, Світлана Запольських зазначила, що вони з колегою вважатимуть своє завдання виконаним, якщо вчителі й викладачі використовуватимуть на практиці отримані знання. І тим самим зможуть підвищити продуктивність уроків.

Крім того, під час обговорення знайшлися охочі більше дізнатися про проектну діяльність, зокрема про те, наскільки важко отримати кошти на реалізацію певного проекту.

Тренери запевнили, що зараз діє багато міжнародних програм, у яких можуть взяти участь українські освітяни. Тим більше, що, на їхню думку, у представників України багато цікавих проектів, основні складнощі – у втіленні ідей у життя, пошуку команди однодумів, вирішення організаційних моментів тощо. Олександра Головко й Світлана Запольських наголосили, що завжди будуть раді допомогти й проконсультувати тих, хто лише розпочинає проектну діяльність.

Своєю чергою, учасники тренінгів щиро подякували організаторам та запевнили, що така співпраця із ЗНУ дуже корисна для представників шкіл і вишів. Вони висловили сподівання, що схожі тренінги і в майбутньому проходитимуть на базі факультету іноземної філології.

Наприкінці заходу його учасникам в урочистій обстановці проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив сертифікати про підвищення кваліфікації, подякував учасникам за плідну співпрацю із ЗНУ та висловив сподівання на те, що й надалі запорізькі вчителі та викладачі будуть учасниками численних методичних семінарів, які для них влаштовують в університеті.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2348741325155247

 

Таміла Тарасенко

 


 

Схожі новини