Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває профорієнтаційна робота викладачів філологічного факультету

У ЗНУ триває профорієнтаційна робота викладачів філологічного факультету

У ЗНУ триває профорієнтаційна робота викладачів філологічного факультету
19.12.2018 08:58 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами зустріч

Уже 8 січня для абітурієнтів 2019 року розпочнеться реєстрація на пробне тестування, а 5 лютого – на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. І тому інформація про особливості ЗНО та правильний вибір предметів для вступної кампанії є для школярів дуже важливою та актуальною. Це добре розуміють представники філологічного факультету ЗНУ. Зокрема, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Запорізької гімназії № 25 гуманітарного профілю.

Ірина Бакаленко окреслила учням основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 та особливості цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Питання, якими цікавилися школярі, були різноманітними: терміни та особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; особливості визначення «порогового» балу. У колі їхнього інтересу були порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; розміщення результатів ЗНО на інформаційних сторінках учасників ЗНО; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти. Їм розповіли про мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти.

Не менш актуальною для школярів стала інформація про пробне тестування від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та безкоштовні пробні тренінги від Запорізького національного університету, які дають можливість перевірити свої знання та вміння та визначитись з подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО.

У центрі особливої уваги учнів опинились і питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, математики та історії Україні: особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення. Адже саме ці тести є найбільш затребуваними і при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.

Ірини Бакаленко розповіла старшокласникам про особливості й переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету, практики студентів у Польщі та Болгарії, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника». Зокрема, згадка про Олександра Авраменка, автора шкільних підручників з української мови та літератури, аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучого експрес-уроків з української мови на каналі 1+1, та Олександра Жука, найкращого учителя України за версією Global Teacher Prize 2018, викликала жваву дискусію та переконала у перспективах самореалізації студентів-філологів. QR-коди з посиланнями на інтернет-сторінки філологічного факультету дозволили старшокласникам «зануритись» у цікаве та насичене подіями студентське життя філологів.

Насичена інформацією презентація, розповідь про університетські та факультетські заходи викликали інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу. На всі свої питання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів, учні отримали змістовні відповіді.

На думку директора школи Марини Луценко, такі зустрічі дають можливість школярам мати не тільки актуальну та важливу для цього часу інформацію, але й успішно підготуватись до складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Філологічний факультет

 

Схожі новини