Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці наукової бібліотеки ЗНУ підбила підсумки «електронного» року

Фахівці наукової бібліотеки ЗНУ підбила підсумки «електронного» року

Фахівці наукової бібліотеки ЗНУ підбила підсумки «електронного» року
21.12.2018 08:38 Все Головні новини Наукова бібліотека електронний каталог електронні інформаційні ресурси

Наукова бібліотека Запорізького національного університету протягом року інтенсивно працювала над формуванням та забезпеченням доступу читачів до власних електронних інформаційних ресурсів. Швидкий і якісний доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки відкриває електронний каталог.

У 2019 рік університетська бібліотека ввійде з потужним електронним ресурсом – електронний каталог досяг 1 млн 175 тис бібліографічних записів на власні документні ресурси з доступом до бібліографічного та повнотекстового формату. На сьогодні це – один із найбільших за обсягом електронних каталогів в Україні власної генерації.

За рік працівниками бібліотеки введено понад 48,5 тис нових бібліографічних записів на всі види видань на всіх видах носіїв інформації, що надходять до бібліотеки. Також збільшується частка електронної бібліографічної інформації на ретроспективну частину книжкового фонду до 2000 року видання. До електронного каталогу додано записи про 8,3 тис примірників книг із різних галузей знань із 1911 до 2018 років видання.

Для збільшення джерельної бази інформаційного забезпечення наукового та освітнього процесів в ЗНУ здійснено формування та введення бібліографічних описів 41 тис статей з 300 збірників наукових праць та матеріалів конференцій, 1 000 номерів журналів і 760 номерів газет, отриманих науковою бібліотекою за переплатою та з різних джерел надходження.

На основі електронного каталогу функціонує база даних «Книгозабезпеченність навчальних дисциплін», яка побудована за алгоритмом: факультет – кваліфікація – спеціальність – дисципліна – бібліографічний список до навчальної дисципліни. Її ресурс дозволяє викладачам і студентам відібрати основну і додаткову навчальну літературу як друковану, так і електронну. Цей ресурс також є базовим для підготовки інформаційного забезпечення спеціальностей до ліцензійних та акредитаційних справ.

Пріоритетним завданням продовжує залишатись наповнення електронної бібліотеки як невід’ємної частини інформаційного ресурсу сучасної книгозбірні. У 2018 році колекція поповнилася 18 тис електронних книг, навчально-методичних матеріалів, статей та переткнула межу 127 тис назв.

Ведеться активна робота з пошуку у відкритих електронних архівах збірників наукових праць та матеріалів конференцій, підручників, наукових фахових періодичних видань. 2018 року електронні архіви 520 номерів журналів включені до електронної бібліотеки. Статті з журналів «Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції», «Іноземні мови», «Освіта та розвиток обдарованої особистості», «Проблеми підготовки сучасного вчителя», «Український соціологічний журнал», «Фізико-математична освіта», «Філософська думка» та багато інших відтепер відображаються у результатах пошукових запитів.

Спектр пошуку в електронному каталозі дозволяє здійснити виконання будь-якої бібліографічної довідки, знайти документи за параметрами авторського, тематичного, хронологічного, видового, типового пошуків та зберегти у форматі Word.

Доступ до повного обсягу електронного каталогу та повнотекстових ресурсів надається в залах електронних ресурсів (навчальний корпус № 2, к. 126) та електронного каталогу (хол наукової бібліотеки), сайт (http://library.znu.edu.ua) пропонує веб-версію каталогу книг та бібліографічну інформацію про електронні видання.

Об’єднання всіх структурних підрозділів наукової бібліотеки локальною мережею дозволило в кожному з них використовувати для обслуговування читачів доступ до електронного каталогу та електронної бібліотеки, бази «Читач». Усі працівники володіють пошуковими навичками роботи з електронним каталогом, більшість з них виконують складні технологічні процеси, пов’язані з формуванням електронного каталогу та електронної бібліотеки та підготовкою на їх базі інформаційних продуктів.

В новому році наукова бібліотека за підтримки керівництва університету зробить ще один важливий крок до розширення інформаційного простору – впровадження онлайн-замовлення на базі додаткового програмного модуля електронного каталогу.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини