Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук узяв участь в обговоренні стратегічних напрямків розвитку освітньої галузі

У Києві нещодавно відбулася щорічна нарада проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти, організована Міністерством освіти і науки України. Запорізький національний університет на заході представляв проректор, професор Геннадій Васильчук. Під час заходу присутні заслухали звіт ради щодо підсумків діяльності вишів у році, що минає, та перспектив подальшого розвитку освітянської галузі нашої країни.
Крім того, перед на засіданні виступив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха. У його доповіді, зокрема йшлося про нові ініціативи щодо атестації педагогічних кадрів. Під час заходу на загальний розсуд також представили проект нового положення щодо захисту дисертацій. Також під час наради йшлося про нові підходи до фінансування наукової діяльності закладів вищої освіти України.
Того ж дня Геннадій Васильчук взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні загрози енергетичній безпеці України», яка проходила на базі Національного інституту стратегічних досліджень. У заході взяли участь не лише високопосадовці та співробітники підприємств, чия діяльність пов’язана з енергетичною галуззю нашої держави, але й представники провідних закладів вищої освіти. Перед присутніми виступили: директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості Віталій Кушніров та інші. Вони висвітлили актуальні на сьогодні проблемні питання, пов’язані з цією галуззю, зокрема розкривши досвід інших країн щодо енергетичної безпеки. Геннадій Миколайович активно долучився до обговорення запропонованих увазі присутніх важливих стратегічних питань.
Крім того, під час перебування в Києві Геннадій Васильчук узяв участь у щорічному прийомі 5-того покоління випускників Міжнародного програми «Німецька економіка для України». Запорізький національний університет – скеред активних учасників цієї двосторонньої програми. Вона направлена на зміцнення економічних стосунків між Україною та Німеччиною. Українські студенти, які добре володіють німецькою мовою, можуть проходити стажування на базі німецьких підприємств, здобувати потрібний їм для побудови успішної кар’єри досвід і водночас ставати агентами змін, які б впроваджували передові технології в рідній країні, тим самим сприяючи її розвитку.
Як зазначив проректор Геннадій Васильчук, підбиваючи підсумки цих насичених важливими подіями і зустрічами проектів, «можна із впевненістю сказати, що Запорізький національний університет обрав правильний шлях розвитку. Про це свідчить, зокрема той факт, що наші стратегічні вектори цілком збігаються з концептуальними напрямками подальшої роботи Міністерства освіти і науки України. Думка наших науковців важлива при вирішенні провідних стратегічних питань, які впливають на розвиток держави. Наші викладачі та студенти зарекомендували себе як чудові учасники міжнародних програм, тож їхні організатори прагнуть співпрацювати з нами і в майбутньому».