Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники провідних запорізьких вишів відвідали з науково-дослідною метою місто Магдебург

22.12.2018 12:00 Все Головні новини Обмін науковим досвідом поїздка до Магдебургу лабораторія «Науки про Землю» кафедра загальної та прикладної екології і зоології

Із 9 по 13 грудня від Запорізької міської ради делегацію науковців, до якої увійшли представники провідних вишів Запоріжжя гуманітарного та технічного профілю, зокрема Запорізького національного університету прибула до Німеччини. Метою візиту стало визначення науково-дослідних тем, які представляють спільний інтерес як для муніципалітету м. Магдебург, так і для Запоріжжя. Представником від Запорізького національного університету виступив професор кафедри  підприємництва, менеджменту організацій та логістики та керівник проблемної науково-дослідної  лабораторії «Науки про Землю» Володимир Волков.

Відзначимо, що ця поїздка стала можливою, завдяки візиту два роки тому делегації з міста Магдебург до Запоріжжя та підписання угоди про створення Інженерної палати Запорізької області та договору про співробітництво між Інженерною палатою землі Саксонія-Анхальт і Запорізькою областю.

Програма цього візиту передбачала зустрічі із фахівцями й керівництвом університету «Otto-Von-Guericke» та Вищої технічної школи «Магдебург-Штендаль». За результатами цих зустрічей та наукових обговорень вирішили надати перевагу для дослідницьких тем, які спрямовані на використання відновлювальних джерел енергії, захист  оточуючого середовища і екології регіонів (наприклад, очищення технічних і стічних вод).

Також у рамках цієї поїздки відбулись візити до Культурного центру міста Магдебург, до Центру підготовки фахівців з  відновлювальної енергії землі Саксонія-Анхальт, до Центру моделювання енергопостачання землі Саксонія-Анхальт. Науковці мали змогу познайомитись не тільки з архітектурою і місцевими пам’ятками, але і побачити сучасне лабораторне обладнання з визначення якості питної води, геліоколекторну систему у Вищій технічній школі «Магдебург-Штендаль» та інші  інноваційні проекти.

Крім того, науковці обговорили питання спільних досліджень в галузі технічних, природніх і гуманітарних наук, обміну студентами, їх можливості проходити короткотермінове стажування та презентації результатів спільних досліджень на різних виставках (наприклад, на Міжнародній технічній постійно діючій виставці в місті Ганновер).

За словами Володимира Волкова, цікавим є досвід співробітництва Інженерної палати Німеччини з підприємствами промисловості. Зокрема, кожне нове підприємство, яке створюється на території землі Саксонія-Анхальт, автоматично стає членом Інженерної палати, сплачує внески за роботу, яка виконується Інженерною палатою на їх замовлення. Тому Інженерна палата є своєрідним акумулятором вирішення тих питань, які є невирішеними на території землі Саксонія-Анхальт загалом.

Крім того, до повноважень Інженерної палати входить також професійна сертифікація інженерів землі Саксонія-Анхальт із видачею відповідних документів і правом самостійної роботи з виконання  інженерних, науково-дослідних і технічних завдань, які представляють інтерес для муніципалітета м. Магдебург.

Зауважимо, що за результатами візиту відбулись зустрічі й обговорення спільно з науковцями різних факультетів ЗНУ задля надання цільової інформації про можливі дослідження, які можуть запропонувати наші науковці та орієнтовні витрати на їхні проведення. Наприклад, однією з таких тем є очищення води, яка розробляється на базі кафедри загальної та прикладної екології і зоології та проблемної науково-дослідної лабораторії «Науки про Землю».

Олена Переверзєва