Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час робочого візиту представники китайської делегації відвідали Школу Конфуція

22.12.2018 13:26 Все Головні новини Школа Конфуція делегація плани академічна мобільність заняття

Представники китайської делегації, яка цього тижня перебувала у ЗНУ із робочим візитом, відвідали Школу Конфуція, а також обговорили плани співробітництва між двома закладами вищої освіти – Запорізьким національним та Аньхойським педагогічним університетами. Окрім цього, китайські фахівці побували на заняттях у школярів, які навчаються у класах Конфуція.

Участь у зустрічі взяли проректор Аньхойського педагогічного університету Лу Лін, декан факультету міжнародних обмінів та співробітництва Хуан Шендзю, декан факультету іноземних мов Жан Деран, завідувач кафедри російської мови Рен Лісія, директор підрозділу міжнародних обмінів і співробітництва Лі Їмін, начальник відділу департаменту міжнародної освіти та кооперації Лі Дзімін, директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков, директор цієї Школи від китайської сторони У Шихун, а також декан Інституту російської філології Аньхойського педагогічного університету, викладач китайської мови у Школі Конфуція Ген Ліпін.

Представники китайської делегації поділилися своїми позитивними враженнями від перебування в ЗНУ, від участі в зустрічах із представниками ректорату та викладачами, а також – від тих місць Запоріжжя, які встигли оглянути. Найбільший інтерес у них на даному етапі викликає спільний проект створення сильної наукової бази в рамках Школи Конфуція, що дозволить розширити культурний обмін між Україною та Китаєм, зокрема на рівні освіти. У перспективі це стане підставою, фахівці сподіваються, для зміцнення співпраці й у виробничій галузі.

Директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков розповів учасникам зібрання про результати діяльності очолюваного ним підрозділу у попередній період, після чого присутні обмінялися думками та пропозиціями щодо подальшого розвитку діяльності Школи Конфуція та у масштабах співробітництва між університетами. Школа Конфуція в ЗНУ ефективно працює вже другий рік поспіль. Передусім було затверджено склад її співробітників на поточний період роботи.

Варто вказати, що сьогодні у класах Конфуція навчаються близько 60 слухачів різних вікових категорій. А з наступного семестру їх загальна кількість вже збільшиться до 80, адже у лютому розпочинаються заняття для новачків. Слухачі груп займаються за таким графіком: двічі на тиждень по дві годині. Обговорили також оплату за навчання, яка, до речі, у цьому році майже не підвищилася і є найпривабливішою у регіоні.

Окрім іншого, для слухачів курсів у ЗНУ створено всі потрібні для навчання умови: їх забезпечили комфортними аудиторіями, навчальною та навчально-методичною літературою тощо.

Нещодавно розпочав інтенсивно працювати розмовний клуб «Друзі Китаю» на базі Школи Конфуція. Заняття у ньому проводять директор У Шихун і викладач китайської та англійської мов у Школі Конфуція Ся Юеся. Учасниками клубу, здебільшого, є слухачі курсів китайської мови, які займаються вже другий рік поспіль. Разом вони поглиблено обговорюють теми, які попередньо вивчали на заняттях. Окрім іншого, учасники Школи і представники ЗНУ проводять спільні заходи, зокрема святкування початку занять на базі класів Конфуція або новорічні свята.

Грандіозні плани розвитку співробітництва з іноземними колегами пропонують представники ЗНУ. По-перше, на базі однієї із запорізьких шкіл, де вивчаються іноземні мови з першого класу, із наступного навчального року планується апробувати пілотний проект – факультатив «Китайська мова». За основу для нього візьмуть спеціально затверджену МОН України програму викладання китайської мови у школі.

У рамках поглиблення зв’язків між вишами Володимир Волков також наголосив на важливості обміну викладачами спортивної галузі, фізичної реабілітації тощо. Зокрема, це стосується й досвідчених викладачів і тренерів з футболу, яких, як запевнили представники китайської сторони, Аньхойський педагогічний університет із радістю прийме, адже таких фахівців не вистачає у Китаї. Наразі їхні резюме готове розглянути керівництво китайського вишу.

Окрім іншого, у ЗНУ на базі факультету фізичного виховання планують започаткувати нову спеціалізацію, пов’язану з викладанням такого суто китайського напрямку спортивно-бойового мистецтва, яким є ушу. І це також відкриває широкі перспективи для розвитку академічних обмінів у цій галузі між обома ЗВО.

Надалі з наступного року на факультеті іноземної філології прагнуть започаткувати факультативне вивчення китайської мови, із наступним введенням спеціалізації. Для реалізації даного проекту залучені китайські фахівці, які допоможуть підготувати навчально-методичне забезпечення курсу, а також, планується, розширити склад викладачів, які представлятимуть Аньхойський педагогічний університет у ЗНУ і візьмуть участь у процесі підготовки фахівців з китайської мови на ФІФ.

Йшлося також про можливості обміну студентами й здобуття ними дипломів українського та китайського вишів. Щодо цього представник китайського університету У Шихун коротко окреслив перспективи надання стипендіального забезпечення для українських студентів, яке можуть забезпечити три сторони – Ханьбань (центральний офіс мережі Інститутів Конфуція), Міністерство освіти КНР та місцевий орган освіти округу м. Уху, де розташований Аньхойський педагогічний університет. Йшлося також про інші напрямки співробітництва.

Обидві сторони планують представити для обговорення з керівниками університетів запропоновані проекти.

Насамкінець представники делегації відвідали заняття одного з класів Школи Конфуція, яке проводила викладачка Ся Юеся. Учні продемонстрували набуті тут з початку нового навчального року вміння й зацікавленість у вивченні китайської мови. Варто зазначити, що заняття проводилося китайською та англійською мовами.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2350317834997596

Олена Хлистун