Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ разом із запорізькими школярами подарували свято вихованцям дитячого будинку «Сонечко»

Студенти ЗНУ разом із запорізькими школярами подарували свято вихованцям дитячого будинку «Сонечко»

Студенти ЗНУ разом із запорізькими школярами подарували свято вихованцям дитячого будинку «Сонечко»
26.12.2018 10:37 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет волонтерство День Святого Миколая візит до дитячого будинку «Сонечко» співпраця зі школами

До Дня Святого Миколая студенти філологічного факультету Запорізького національного університету вже традиційно провели благодійну акцію «Подаруй дитині свято – стань помічником Святого Миколая» та завітали до дитячого будинку «Сонечко».

Напередодні свята студенти провели різноманітні заходи з метою збору коштів: театралізований вертеп, буккросинг. Всі охочі мали змогу обмінятися книжками та взяти участь у виставі вертепу, віддавши за це кілька гривень та поповнивши «скарбничку» для подарунків Святого Миколая. Цього року до благодійної акції приєднались і школярі запорізьких шкіл № 95 (класний керівник – Аліна Скрипник) та «Основа» (класний керівник – Тетяна Яковенко).

Спільними зусиллями, зібравши необхідну суму грошей для купівлі подарунків та іграшок, 21 грудня викладачі, студенти та школярі привітали малечу будинку дитини «Сонечко» зі святом веселою розважальною програмою, солодощами та подарунками. Маленькі глядачі із захопленням зустрічали виступи студентів-волонтерів, які перевтілилися у казкових героїв та звірів.

Студенти-філологи підготували новорічну виставу за мотивами відомої казки «Про ріпку», але замість ріпки дідусь виростив ялинку, яку вирішили не рубати, а прикрасити в лісі. Усі учасники казкової вистави: Іван Лавринець (Святий Миколай), Вадим Ахмеров (Дід), Катерина Топорко (Бабця), Вікторія Шевченко (Онучка), Наталія Дусь (собачка Жучка), Марія Ткаченко (Кішка), Олександра Баркова (Мишка) – майстерно виконали свої ролі. Вистава викликала зацікавлення та захоплення у малечі. Прекрасна Фея (Вікторія Телятник), її помічник Зайчик (Євгенія Пашетнєва) та помічник-звукооператор (Катерина-Марія Руденко) показали діткам дорогу у чарівний світ пригод та ігор.

Волонтери факультету та школярі були щасливі віддати часточку своєї душі вихованцям будинку дитини, кожен ледве стримував сльози, дивлячись у маленькі світлі очі діточок, що із зацікавленням спостерігали за кожним рухом гостей. Хороводи навколо ялинки, веселі та цікаві конкурси об’єднали студентів, школярів та дітлахів. Діти із задоволенням взяли участь у святкових номерах. Наприкінці свята всі дітки отримали невеличкі подарунки – солодощі та фрукти. Розвиваючі ігри та іграшки викликали радісні посмішки на обличчях вихованців дитячого будинку.

Марія Ткаченко поділилась своїми враженнями: «Щороку волонтерський сектор філологічного факультету відвідує дітлахів будинку дитини ‘’Сонечко’’, даруючи їм справжнє свято. Та кожного разу емоції від поїздки стають сильнішими! Те, що для нас є сценарієм і звичайними подарунками, для малюків – казка і диво. А ми, у свою чергу, готові й надалі творити дива».

Вікторія Телятник зауважила: «Новорічні свята – чарівний час, коли навкруги нас відчувається атмосфера дива, коли кожен з нас чекає на це саме диво. Чекали і маленькі дітки з дитячого будинку ‘’Сонечко’’ на прихід дивовижних свят. Студенти ЗНУ вже вкотре не зостаються осторонь подібних заходів. Особисто я з нетерпінням чекаю кожної наступної зустрічі з дітлахами, адже їх посмішки та обійми дають неймовірний заряд енергії, бажання знову і знову робити для них добро».

Не менш хвилюючими були враження й Ольги Іонової: «Малеча з захопленням дивилася виступ студентів, сердечно раділа Святому Миколаю, охоче брала участь в іграх. Ці дітки настільки щирі та відкриті, спілкування з ними настільки заряджає душевним теплом, що хочеться потім зігріти увесь світ. Вражає те непідробне щастя, яке виражалося у блиску очей та дитячих посмішках під час отримання подарунків. У такі моменти розумієш, що подарувати такій дитині казку зовсім неважко, проте їм це так потрібно».

Катерина Топорко зазначила: «Враження неоднозначні. З одного боку, ти бачиш цих дітей і думаєш: ‘’Чи є у світі справедливість і Бог?’’, sз іншого – ти неймовірно щасливий, бо побачив щиру радість в очах дітей, а вони, як відомо, не вміють фальшивити емоціями. В будь-якому разі, я безмежно пишаюся організаторами, які вклали в це багато сил, студентами, які взяли участь, і всіма небайдужими людьми, які приєдналися до акції».

Учитель Запорізької школи № 95 Аліна Скрипник зазначила: «Зустріч із дітьми дає можливість відчути, що ти зробив важливу справу: віддавши часточку своєї уваги, зробив життя цих крихіток трошки щасливішим. А радісні очі, що зустрічають тебе, роблять і тебе щасливим. Нарешті мої учні зрозуміли, що треба цінувати те, що мають, особливо родинний затишок».

Учитель Запорізької школи «Основа» Тетяна Яковенко додала: «У добро треба не тільки вірити, але й почати робити добрі справи. Саме тому учні 6-Б класу долучились до благодійної акції, яку організували студенти філологічного факультету ЗНУ ‘’Подаруй дитині свято. Стань помічником Святого Миколая’’, і завітали до дитячого будинку ‘’Сонечко’’. Студенти підготували веселу виставу, а ми «працювали» аніматорами: водили з дітьми хороводи, допомагали їм брати участь у конкурсах та розвагах. А ще учні 6-Б класу загадали на Новий рік бажання: хай не буде в нашій країні дитячих будинків, хай кожна дитина знайде свою люблячу родину. Може, Святий Миколай прислухається до нас? Ми віримо, що наше бажання обов’язково здійсниться».

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко відзначила: «Проведення таких акцій дуже символічне саме цього свята, адже студенти, майбутні вчителі-словесники, і школярі справді відчули себе ‘’помічниками’’ Святого Миколая. Для нас це була чергова нагода повернутися у новорічну дитячу казку та нагадати собі про те, що є ті, хто дійсно потребують нашої уваги та допомоги. Дякую студентам, викладачам, вчителям, школярам, усім, хто підтримав нас, за увагу і доброту, велике бажання допомогти, людяність та душевну щедрість! Добрі справи не залишаються непоміченими! Разом ми можемо більше»

 

Філологічний факультет

 

Схожі новини