Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Люди з обмеженими можливостями об’єднують зусилля

Люди з обмеженими можливостями об’єднують зусилля

06.11.2008 13:51 Форум

Вчора в Запорізькому обласному центрі молоді та студентів відбувся І інтегрований молодіжний форум «Крок у майбутнє». Метою заходу було обговорення проблем, з якими стикаються люди з обмеженими можливостями, та шляхів їх вирішення. Організаторами форуму виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Комітет у справах сім’ї та молоді Запорізької міської ради та Запорізький обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».

Головою запорізького обласного осередку згаданої громадської організації є Євген Клопота – кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології Запорізького національного університету, співголовою – Володимир Бондаренко – кандидат історичних наук, науковий співробітник ЗНУ. Обидва науковці мають вади зору, які, тим не менш, не заважають їм викладати в університеті, займатися науковою діяльністю, брати активну участь у громадському житті, створювати корисні для суспільства проекти. Одним з таких проектів став «Крок у майбутнє».
Форум розпочався концертною програмою – піснями, музикою і, як не дивно, танцями. Зовсім не одразу стало зрозуміло, що люди, які співають і виконують музичні твори, мають обмежені можливості. А танцював дитячий колектив «Іоланта» - вихованці школи-інтернату для дітей з вадами зору №5.
Окрім безпосередніх учасників, захід зібрав безліч журналістів та посадових осіб. Із привітаннями виступили заступник голови Запорізької обласної ради Анатолій Світлицький, заступник начальника обласного управління молоді та спорту Ігор Мещан та представники інших установ і організації міста та області. Завітав на відкриття форуму і архієпископ Запорізький та Мелітопольський Владика Василій, який благословив усіх присутніх та закликав: «Треба працювати, навчатись, йти вперед – щоб не заіржавіти серед чотирьох стін. Бо якщо в тебе поганий зір – значить в тебе гарний слух!».
За словами голови наглядової ради Запорізького обласного осередку ВМГОІ Світлани Бондаренко, основне завдання форуму – об’єднати молодь з обмеженими можливостями, донести до неї інформацію про урядові акти та проекти, які її стосуються. Саме тому «Крок у майбутнє» включав роботу у секціях: «Освіта молоді з обмеженими можливостями й новітні інформаційні технології», «Працевлаштування і юридичний супровід молоді з обмеженими фізичними можливостями», «Безбар’єрний доступ і технічні засоби реабілітації».
За результатами роботи форуму, його учасники вирішили надіслати листи Президенту України, до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням внести деякі зміни до законодавчих актів.

Катерина ГОПЕНКО