У ЗНУ презентували проект «Знайомі незнайомці»: скануйте QR-коди дерев студмістечка, щоб знати про ці рослини більше

П’ятого лютого на біологічному факультеті ЗНУ відбулися урочистості з нагоди завершення робіт із реалізації проекту «Знайомі незнайомці». Нагадаємо, що в його рамкам на території студмістечка Запорізького національного університету біля дерев та кущів встановлені таблички з унікальними QR-кодами. Відтепер, скориставшись можливостями смартфонів, усі охочі зможуть отримати всю необхідну інформацію щодо цих рослин українською та англійською мовами.
Під час заходу творчий колектив ініціативи «Знайомі незнайомці» під керівництвом його координатора – начальника відділу проектної діяльності, доцента кафедри садово-паркового господарства та генетики Олени Бойкої – презентував проект для університетського загалу. У заході взяли участь представники адміністрації вишу – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, викладачі та студенти біологічного факультету під керівництвом декана Людмили Омельянчик, а також – грантодавців – ПАТ «Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь”», ЗМІ й мешканці міста.
Нагадаємо, що влітку минулого року ЗНУ здобув грант у рамках соціального проекту «Ми – це місто!» від ПАТ «Запорізький металургійний комбінат ‘’Запоріжсталь’’» (№ 117 у переліку конкурсних робіт). Відтоді команда проекту виконала велетенський обсяг роботи – від створення авторських текстів із відомостями про рослини (повна назва, походження, ореол існування, інформація про плоди й насіння тощо) двома мовами і домовленість із дизайнером про розробку особливого оформлення інфо-табличок, чий вигляд мав гармонійно вписатися в загальне облаштування студмістечка вишу, до власне встановлення 48 готових табличок поблизу рослин.
Тож презентація проекту знаменувала завершення великої роботи й стала важливою подією не лише для біологічного факультету, але й для всього університету загалом.
На початку заходу, після урочистого виконання Гімну України й Гімну Запорізького національного університету, Олена Бойка зазначила, що проект під час всієї своєї реалізації отримав всебічну підтримку адміністрації вишу під керівництвом ректора ЗНУ Миколи Фролова. Адже у ЗВО приділяють особливу увагу проектній діяльності його викладачів і співробітників, реалізації освітніх проектів тощо. Від адміністрації вишу на урочистості завітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов.
Вони привітали усіх присутніх на заході від імені керівництва вишу. Геннадій Васильчук наголосив, що ці таблички зможуть стати дороговказом до нових знань не лише для студентів вишу, але й для містян. Адже чудово облаштоване студмістечко ЗНУ приваблює перехожих, мам із дітьми з навколишніх будинків, усіх, кому подобаються затишні куточки нашого міста. А таблички із QR-кодами дозволяють здобути нові знання про світ навколо й попрактикуватися в англійській мові. Тож сміливо можна сказати, що реалізація цього проекту важлива не лише для університету,але й для всього міста.
Своєю чергою, Юрій Каганов подякував координатору проекту «Знайомі незнайомці» Олені Бойкій за докладені зусилля для його реалізації. Він підкреслив, що останнім часом у ЗНУ зросла кількість успішно виконаних грантових заявок, які привернули увагу грантодавців у різноманітних програмах. Тож перемога на міському рівні – важлива частина реалізації проектної діяльності вишу.
При цьому Юрій Олегович наголосив, що на сьогодні в ЗНУ триває внутрішній конкурс грантових проектів від керівництва вишу, зокрема ректора Миколи Фролова. Він спрямованих на розвиток іміджу факультетів, а його призовий фонд становить близько 100 тис грн.
Також представники ректорату подякували ПАТ «Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь”» за те, що вони обрали проект ЗНУ серед інших переможців конкурсу «Ми – це місто!» й висловили сподівання на подальшу співпрацю з підприємством.
Начальник лабораторії охорони навколишнього середовища ВАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна, своєю чергою, подякувала команді проекту за цікаву ідею та за її успішну реалізацію. Вона зазначила, що встановлення табличок з інформацією про рослини має не лише важливе екологічне й освітнє значення. Крім того, на її думку, цей проект сприятиме розвитку туристичної галузі в Запоріжжі, яке останнім часом привертає увагу все більшої кількості іноземних туристів. Інна Холіна висловила сподівання, що ініціатива ЗНУ знайде підтримку й такі таблички встановлюватимуть і в інших локаціях міста.
Вона вручила подяку від ВАТ «Запоріжсталь» Олені Бойкій та запросила представників вишу брати участь у наступному конкурсі «Ми – це місто!». Олена Анатоліївна запевнила, що у представників вишу багато цікавих ідей і що вони обов’язково представлять свій проект на цьогорічному конкурсі міських ініціатив. «Ми й надалі плануємо вигравати грантові проекти й освоювати кошти раціонально й розумно, з натхненням і користю для університету й усього міста», – запевнила вона.
На учасників заходу чекала вікторина: оскільки таблички встановлені в університеті вже кілька днів, організатори вирішили перевірити уважність студентів. І поставили їм кілька запитань на знання кількості рослин різних видів, їхніх назв, походження, характеристик тощо. Усім, хто надав правильні відповіді, вручили призи. Що цікаво, серед переможців були й проректор Геннадій Васильчук, і декан біологічного факультету Людмила Омельянчик.
Під час урочистостей усіх привітала піснею студентка Діана Міхальська, чий виступ винагородили гучними оплесками. А на завершення свята на його учасників чекало пригощання – чай і кава та цукерки в холі навчального корпусу № 3.
Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, коментуючи перебіг заходу, наголосила, що це – дуже важлива подія для університету. Вона висловила сподівання, що незабаром ініціатива представників кафедри садово-паркового господарства та генетики зі встановлення табличок з інформацією про рослини буде розповсюджена й у міських парках.
Людмила Олександрівна подякувала керівництву проекту, зокрема доценту Олені Бойкій, а також учасникам команди з його реалізації, співробітникам кафедри садово-паркового господарства і генетики Аліні Бережній і Максиму Мельнику.
«Давайте робити більше добра для нас самих, для університету, для всього міста – й воно повернеться до нас сторицею», – закликала Людмила Омельянчик.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2424374047591974
Таміла Тарасенко