Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Добровольська Оксана Григорівна

Добровольська Оксана Григорівна

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра міського будівництва і архітектури

Кандидат технічних наук, доцент кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • Понеділок 11:12
 • Дисципліни

  • Механічне обладнання мереж водопостачання і водовідведення.
  • Каналізаційні мережі.
  • Водопровідні мережі.
  • Водопостачання промислових підприємств.
  • Організація та планування водопровідно-каналізаційного господарства.
  • Експлуатація водопровідно-каналізаційного господарства.
  • Моніторинг та удосконалення інженерних об''єктів.
  • Системи водовідведення промислових підприємств.
  • Виробнича практика.
  • Санітарно- технічне обладнання будівель.
  • Експлуатація мереж водопостачання і водовідведення.
  • Інженерне обладнання будівель.
  • Механічне обладнання водопровідно-каналізаційного господарства.
  • Гідрологія
  • Гідрометрія та гідротехнічні споруди.
  • Економічна діяльність водопровідно-каналізаційного господарства.
  • Міські інженерні мережі.
  • Насосні та повітродувні станції.
  • Технологія очистки стічних вод.

  Біографія

  У 2005 році отримала диплом магістра з водопостачання та водовідведення в Запорізькій державній інженерній академії. У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Вдосконалення оперативного управління системами подачі та розподілення води в реальному часі» в Одеській державній академії будівництва та архітектури.

  Досвід роботи

  З 1992 по 2019 рік працювала у Запорізькій державній інженерній академії й обіймала посади асистента, старшого викладача, доцента кафедри водопостачання та водовідведення.

  З січня 2019 року – по теперішній час працює доцентом кафедри міського будівництва і архітектури Інженернго навчально-наукового інституту Запорізького національного університету.

  Стажування та підвищення кваліфікації

  З 06.07.2020 по 14.08.2020 (6 тижнів) підвищила кваліфікацію у КП «Водоканал (м. Запоріжжя») за темою «Сучасні водопровідні технології та інноваційні процеси у сфері будівництва та цивільної інженерії» .

  У березні 2021 р. пройшла підвищення кваліфікації на курсах педагогічної майстерності Запорізького національного університету.

  З 6.09.2021 по 15.10.2021 р. пройшла міжнародне стажування для науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів вищої освіти у Вищій школі агробізнесу в м. Ломжі (Польща) за темою «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» в рамках програми підвищення кваліфікації як складової безперервного професійного навчання впродовж життя.

  Наукова робота

  Коло наукових інтересів: цивільна інженерія, інженерне забезпечення будівель, будівництво міських інженерних мереж, гідравлічні режими роботи водопровідних мереж, технологія водопідготовки та очистки стічних вод. Автор близько 80 наукових праць, з них 48 наукових публікацій (із них 26 у фахових виданнях України, 3 – у виданнях, які входять у міжнародні наукометричні бази INDEX COPERNICUS, РІНЦ., DRIVER, WorldCat, EBSCO, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Directory of Research Joiunals Indexing (DRJI), ResearchBib, Bielefeld Academic Search Engine (BASE), ESJI 1– у міжнародну наукометричну базу Scopus, 2 патенти (у співавторстві з М.О. Українцем та В.І. Сокольником), 8 навчальних та навчально-методичних посібників, 25 методичних матеріалів для самостійної роботи студентів та практикумів.

  ORCID 0000-0002-1337-7216; Scopus ID 57208393298; Scholar ID mSeK5V4AAAAJ&hl

  Бере активну участь у виконанні науково-дослідних робіт: відповідальний виконавець держбюджетних науково-дослідних робіт кафедри:

  - "Забезпечення сталого розвитку територій у галузях містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства" (з реєстрацією в УкрІНТЕІ);

  - «Вдосконалення роботи систем водопостачання та водовідведення населених пунктів та оптимізація їх роботи» (шифр теми 2-1ДВ/18) – з 01.01.2018 р.

  Бере участь у професійних об’єднаннях за спеціальністю: член- кореспондент Академії будівництва України. Учасник міжнародних, регіональних, міжвузівських та щорічних науково-практичних конференцій викладачів та студентів, керівник студентських наукових робіт, які приймають участь у Всеукраїнських конкурсах: у 2020 р. студентка Ткаченко І.В. стала-переможцем другого туру (у базових закладах) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт , за виконання роботи на тему «Аналіз впливу структури мережі на розподіл вузлових напорів».

  У 2021 році підготувала переможця Всеукраїнського конкурсу студентських робіт: Дикопавленко Тимофія, тема роботи «Аналіз гідравлічних характеристик водопровідної мережі з урахуванням розміщення водоживильників» студента групи 6.1929-вв-с спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» (освітня програма «Водопостачання та водовідведення»).

  Постійно підвищує свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність: у 2020 році отримала сертифікат комунального підприємства «Водоканал» (м. Запоріжжя) щодо проходження шеститижневого стажування, у березні 2021 року отримала сертифікат Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету за проходження стажування на курсі підвищення кваліфікації «Вдосконалення педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти», у 2021 р. пройшла міжнародне стажування для науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів вищої освіти у Вищій школі агробізнесу в м. Ломжі (Польща)

  За роботу з молоддю та значний особистий внесок у розвиток студентської науково-дослідної роботи та підготовку висококваліфікованих спеціалістів неодноразово отримувала грамоти та подяки від ректора.

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Добровольська Оксана Григорівна