Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Фостащенко Олена Миколаївна

Фостащенко Олена Миколаївна

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра міського будівництва і архітектури

Кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • Четвер з 14:30 до 15:30
 • Дисципліни

  • Архітектурно-містобудівна проєктна документація.
  • Реконструкція та експлуатація міських територій.
  • Метрологія і стандартизація.
  • Проєктування за єврокодами.
  • Міські вулиці та дороги.
  • Метрологія і стандартизація
  • обстеження та випробування будівель і споруд.
  • Міський транспорт.
  • Утримання міської забудови.

  Біографія

  У 2000 році з відзнакою закінчила Запорізьку державну інженерну академію за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво». У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Моделювання напружено-деформованого стану залізобетонних плит перекриття з урахуванням їх просторової роботи» в Державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри міського будівництва та господарства.

  Наукова робота

  Коло наукових інтересів: розробка і вдосконалення інженерних методів визначення напружено-деформованого стану будівельних конструкцій, будівель і споруд, відновлення несучої здатності, експлуатаційної надійності та комфортності будівель і споруд, енергетична ефективність будівель.

  Тема дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук: «Моделювання напружено-деформованого стану залізобетонних плит перекриття з урахуванням їх просторової роботи» зі спеціальності 05.23.01 – «Будівельні конструкції, будівлі та споруди».

  Веде активну наукову діяльність по залученню студентів до наукової роботи, активно бере участь в якості керівника кваліфікаційних випускних робіт магістрів, роботі науково-технічних конференцій та семінарів, за останні 5 років видано:

  - є співавтором монографії (Особистий внесок: розділ 11 «Моделювання напружено-деформованого стану залізобетонних плит перекриттів з урахуванням їх просторової роботи»), 2017 р.;

  - 25 статей у фахових виданнях;

  - 88 дискусійних публікацій особисто та спільно зі студентами за матеріалами Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій, 16 th and 17 th International scientific and practical conference «PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF MODERN SCIENCE AND PRACTICE»;

  - 7 навчально-методичних посібників та 5 методичних вказівок.

  З 2018 року є членом-кореспондентом Академії будівництва України. З того ж року є Дійсним членом Асоціації «Німецько-українська інженерна палата Запорізької області».

  З 2018 р. до 2021 р. була відповідальним виконавцем держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри міського будів­ництва і господарства (міського будівництва і архітектури): «Формування системи архітектурно-конструктивних заходів безпеки та міцнісних параметрів при проектуванні та реконструкції будівель і споруд, а також при інженерному перетворенні щільно забудованих міських територій» (шифр теми 2-1ДВ/18). Розділ 2: «Формування системи міцнісних параметрів при реконструкції будівель і споруд».

  Постійно підвищує свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність: у 2019 році отримала сертифікат ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (м. Запоріжжя) де проходила стажування за темою «Ознайомлення з новими норматив­ними документами на проєктування будівельних конструкцій», у березні 2021 року отримала сертифікат Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету за проходження стажування на курсі підвищення кваліфікації «Вдосконалення педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти».

  Нагороджена у 2016 році почесною грамотою Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Фостащенко Олена Миколаївна