Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукове студентське товариство – шлях до нових вершин

Наукове студентське товариство – шлях до нових вершин

07.11.2008 11:15

Наукове студентське товариство ЗНУ підбило підсумки своєї роботи за минулий навчальний рік, призначило нову голову та реорганізувало свою діяльність. Про це йшлося на звітно-виборчій конференції НСТ, яка відбулася в середу, 5 листопада.

Статистичні викладки, які навела вже екс-голова НСТ Катерина Сіріньок-Долгарьова свідчать про активність та небайдужість студентської громади ЗНУ до питань науки. Лише ентузіазмом активу НСТ можна пояснити те, що, попри напружене навчання, його члени знайшли час для організації 40 різномасштабних заходів, серед яких круглі столи, засідання спеціалізованих клубів, науково-практичні конференції.
Далі на присутніх чекав сюрприз: виявилося, що нова голова Товариства – студентка філологічного факультету Світлана Сириця - вже виконує свої офіційні обов’язки. Цього року, за рішенням членів НСТ, голову обирали на засіданні активу Товариства. Суперечок щодо кандидатури у молодих науковців не виникло: усі бачили одне одного в роботі та добре знають організаційні здібності Світлани.
Затверджений під час конференції план заходів Наукового студентського товариства на 2009 рік містить не лише згадку про заходи, що вже встигли стати традиційними для нашого університету, але й свідчить про бажання студентів спробувати свої сили у нових сферах. Зокрема, серед цікавих нововведень слід відзначити практикум із фітодизайну, зміну формату проведення конференції «Молода наука» та включення до її програми конкурсу з літературного перекладу. Зазнала реорганізації і рада НСТ. На думку її членів, поділ на сектори допоможе налагодити співпрацю з іншими подібними Товариствами та допоможе вирішувати фінансові питання.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Федір Турченко підкреслив усю важливість студентської науки: «Зараз у нашій країні сотні вищих навчальних закладів, але мало з них приділяють увагу вирішенню справжніх наукових проблем. Завдяки реформуванню системи вищої освіти, найактивніші з них будуть відзначені почесним статусом «дослідницькі». Саме їм у майбутньому держава приділятиме найбільше уваги. Лише той університет, де є студентська наука, може вважатися справді дослідницькою установою. Саме тому адміністрація нашого ВНЗ надає великого значення науковій діяльності студентів».

Таміла ТАРАСЕНКО