Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко зустрілася з майбутніми правниками ЗНУ

Заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко зустрілася з майбутніми правниками ЗНУ

Заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко зустрілася з майбутніми правниками ЗНУ
08.02.2019 17:00 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет візит заступника Міністра юстиції України лекція судова реформа

Сьомого лютого до Запорізького національного університету завітала заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко в супроводі начальника Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Сергія Васильцова. Почесні гості зустрілися з першим проректором Олександром Бондарем, а також із деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць, його викладачами і студентами.

На початку заходу Олександр Бондар привітав почесних гостей вишу від імені ректорату. Він наголосив, що присутнім у залі не треба говорити про престижність і значущість правничої професії і, водночас, про її складність і відповідальність перед суспільством. Саме тому важливо, аби студенти юридичного факультету як майбутні правники не лише відвідували лекції та семінари, але й мали змогу спілкуватися з провідними юристами нашої країни, зокрема з представниками Міністерства юстиції України, які на сьогодні формують напрямки розвитку галузі права.
Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, своєю чергою, подякувала за привітання й висловила сподівання, що зустріч пройде у формі діалогу і всі охочі зможуть поставити їй свої запитання, адже саме такий формат спілкування корисний для всіх його учасників.
Світлана Володимирівна зазначила, що в команді Міністерства юстиції вона працює більше року, до цього 12 років працювала в апараті судів, а в 2015 році захистила дисертацію на здобуття кваліфікації доктор юридичних наук. Вона закликала майбутніх правників ще під час навчання у виші зробити вибір на користь певної правничої професії та визначитися, у якому напрямі рухатись для побудови кар’єри.
Свій виступ Світлана Глущенко присвятила масштабній судовій реформі, яка розпочалася в Україні в 2016 році. Ця реформа, зокрема потребувала внесення змін у Конституцію України в розділ «Правосуддя», реформи Верховного суду України,нового підходу до призначення його членів тощо.
Окремо Світлана Володимирівна зупинилась на новаціях у системі примусового виконання рішень, зокрема на появі приватних виконавців, кількість яких сьогодні в Україні становить 144 особи.
Вона підкреслила переваги, які забезпечила судова реформа у цій правовій галузі, й розповіла про перспективи подальшого розвитку галузі права. Окремо вона наголосила тому, що судова реформа задля своєї ефективності має бути системною й послідовною.
Присутні на заході скористалися нагодою поставити запитання. Студентку Дарину Куличенко, зокрема цікавило, чи проводяться на базі Міністерства юстиції курси й майстер-класи для студентів юридичних спеціальностей, чи є екскурсії до Міністерства юстиції?
Світлана Глущенко запевнила, що Міністерство юстиції відкрите до співпраці зі суспільством, не залишається поза його увагою і співробітництво із закладами вищої освіти, де готують правників. На сторінці Міністерства у соціальній мережі Фейсбук можна знайти розклад майстер-класів, воркшопів, лекцій тощо, розрахованих на студентство. Також проводяться й екскурсії на базі Міністерства.
Сергій Васильцов, відповідаючи на запитання, запевнив, що представники Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області запрошують студентів на екскурсії та стажування. Якщо в майбутніх правників виникає потреба у проведенні тренінгів на певну тему, вони можуть передати свої побажання через деканат вишу, і такі заходи обов’язково будуть організовані.
Студент Костянтин Федосєєв спитав, чи можна вважати інститут приватних виконавців сформованим? Світлана Глущенко зазначила, що на сьогодні ця інституція знаходиться на етапі становлення і запропонувала студентам спробувати свої сили у цій професії.
Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць запропонувала представниці Міністерства юстиції втілити у життя спільний проект з проведення Літньої школи з питань впровадження для студентів, аби в перспективі створити відповідний спецкурс, а надалі – й сертифіковану освітню програму з цього аспекту права. Крім того, Тетяна Олександрівна запропонувала готувати приватних виконавців, поводячи відповідні курси для фахівців-практиків на базі ЗНУ.
Світлана Глущенко схвально відгукнулась про обидві пропозиції і запевнила, що переговорить із представниками Міністерства юстиції щодо їх реалізації. Також вона високо оцінила ідею провести конкурс студентських наукових робіт із виконавчого впровадження. Вона попросила надіслати пропозиції в письмовому вигляді на адресу Міністерства юстиції задля їхнього розгляду й подальшої реалізації.
Наприкінці заходу перший проректор Олександр Бондар подякував шановній гості університету за те, що вона знайшла час зустрітися зі студентами. «Ми всі розуміємо, яке складне завдання стоїть на сьогодні перед Міністерством юстиції України. Ці судові реформи можна вважати візитівкою нашої держави. Тож від імені всього великого колективу Запорізького національного університету зичу наснаги та успіху в цій важливій справі», – зазначив проректор.
Олександр Григорович подарував заступнику міністра юстиції Світлані Глущенко на згадку «Ювілейну книгу Запорізького національного університету», де йдеться про його майже столітню історію на шляху від пелагічного інституту до провідного закладу вищої освіти Півдня України. Також він висловив сподівання, що за кілька років студенти-правники, присутні на зустрічі, успішно закінчать навчання і поповнять лави Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області.
Своєю чергою, Світлана Володимирівна подякувала присутнім за цікаву розмову. Вона закликала студентів багато уваги приділяти навчанню, адже розвиток інтелекту – то внесок у майбутнє, й побажала їм зробити правильний життєвий вибір та побудувати вдалу кар’єру. Крім того, вона висловила сподівання, що студенти зможуть незабаром приєднатися до команди Міністерства юстиції України, аби взяти участь у проведенні важливих реформ.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2427519750610737

Таміла Тарасенко

Схожі новини