Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспіранти ЗНУ тренувалися протистояти маніпуляціям в медіа

Аспіранти ЗНУ тренувалися протистояти маніпуляціям в медіа

Аспіранти ЗНУ тренувалися протистояти маніпуляціям в медіа
11.02.2019 14:45 Все Головні новини тренінги аспірантура медіаграмотність маніпуляції фейки джинса

Упродовж сьомого-восьмого лютого в Запорізькому національному університеті відбулися тренінги «Що треба знати про медіа, щоб не стати жертвою маніпуляцій» для аспірантів першого року навчання та інших охочих. Під час зустрічі молоді науковці та викладачі дізналися, що впливає на об'єктивність медіа, навчилися застосовувати стандарти журналістики для оцінки якості інформації та визначення маніпуляцій. Також присутні змогли потренувати своє критичне мислення під час перевірки фейків. Спікером заходу виступила аспірантка 3-го року навчання, тренер із медіаграмотності Олександра Усенко (сертифікат Академії української преси).

Учасники відзначили чимало корисних вправ та ігор заходу, як-от «Маніпуляції в заголовках», «Упаковка медіа», «Інформаційна бульбашка», які допомогли учасникам опанувати корисні для сучасної людини навички. Аспіранти, об'єднавшись у малі групи, мали подумати, яким критеріям відповідає якісний інформаційний продукт, і представити своє бачення.


Крім того, на заході йшлося про те, кому належать телеканали в Україні, запорізькі медіа, як дізнатися, хто є власником ЗМІ. Учасники змогли зорієнтуватися у видах інформації в медіа, відокремити факти від коментарів, вивчити ознаки джинси як замовного матеріалу. Особливо цікавими стали й презентації таких явищ сьогодення, як «дофамінова петля», глибокий фейк («deep fake»), «бульбашковий фільтр», фреймінг тощо.

На думку учасників, особливо корисним був аналіз фейкових акаунтів і відео у вправах, запропонованих тренером. Скажімо, вони мали застосувати критичне мислення для визначення “маркерів” сторінки-підробки в інстаграм та вірусного відео про дівчину на борді й ведмедя з понад 10-мільйонною кількістю переглядів.

Долучилася до роботи в заходах й доцент ЗНУ Вікторія Меняйло, яка подякувала Олександрі за цікаві та корисні тренінги для аспірантів вишу.

Для довідки. Олександра Усенко має досвід роботи журналістом, фахівцем прес-служби Фонду державного майна України, директором прес-центру Запорізького національного університету.

 

Марія Канцелярист

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2429583100404402

 

Схожі новини