Фестиваль художньої самодіяльності першокурсників «Дозвольте відрекомендуватись» - добра традиція у Запорізькому національному. Вже понад десятиріччя під час проведення цього конкурсу першачки отримують змогу не тільки показати свої таланти, а й влитися у велику студентську родину ЗНУ, відчути єдність своїх факультетів. Адже у підготовці до змагань першокурсники не самотні. Їх готує ціла команда: студенти старших курсів, члени студентського самоврядування, допомагають і викладачі, і представники деканатів і, звичайно ж, студентський центр культури.
Цьогорічний конкурс, який проходив з 3 до 6 листопада у актовій залі 2 навчального корпусу, мав багато особливостей та приємних сюрпризів. По-перше, дивували організатори (відділ виховної роботи та студентський центр культури) – кожного конкурсного дня першокурсників та глядачів вітали творчими номерами ті, хто вже встиг стати переможцем фестивалю у попередні роки. По-друге, члени суддівської колегії: начальник відділу виховної роботи Олексій Фурса, директор студентського центру культури Станіслав Довженко, художній керівник СЦК Юлія Лотоцька, керівник вокальної студії СЦК Наталія Пиріг, головний спеціаліст комітету у справах сім’ї, молоді та спорту Жовтневої райадміністрації Олеся Шаповалова одразу ж після виступу кожного факультету розповідали студентам про свої враження від їхньої програми.
Та найголовніше, чим запам’ятається глядачам «Дозвольте відрекомендуватись-2008» - це величезна кількість східних танців, які були представлені у творчій програмі майже кожного факультету, та неординарні і креативні ведучі. Щодо самих першокурсників, то їм, напевно, не забути шаленої підтримки залу. Адже цього року більшість факультетів можуть похвалитися гарними командами підтримки.
Отже, ДЕНЬ ПЕРШИЙ. На сцені: математики, економісти та СППшники. Математичний факультет вирішив одразу ж веселити публіку. Так, ведучі Клава, Дуня і Фрося довели усім присутнім, що вони вважають популярним перевдягати хлопців у дівчат. Серію жартів продовжила низка вдалих мініатюр з життя студентів-математиків. Одним із найоригінальніших став танок, під час якого студенти виконували рухи, які означали математичні терміни. Так, глядачі змогли насолодитися «па» у стилі гіперболи, параболи та інших.
Не відставали у креативності і економісти, які на початку свого виступу продекламували студентський словник. Так, за їхньою теорією, виявилося, що зошит студента – це папір для гри у хрестики-ноліки, який наприкінці семестру стає бестселером, а студенти у їдальні нагадують саранчу на полюванні. Повеселили глядачів і сценки «Бідна роза» та «Маньяк». Та найбільш вдалим номером стала авторська пісня під аккомпонемент гітари у виконанні Костянтина Комісаренко, Тетяни Нарушиної та Юлії Редько.
Творча команда факультету соціальної педагогіки та психології вражала акторською майстерністю та гарними костюмами. Так, перед глядачами з’явилися мешканці Олімпу, які і стали ведучими. Окрім цього, запам’яталася постановка «Ромео і Джульєтта» у радянському стилі. Розважали публіку своїми піснями і вокалісти. Та найбільш яскравим став масовий танок із претензійною назвою «Тодес».
ДРУГОГО ДНЯ першими на сцені з’явилися студенти факультету соціології та управління. І знову найяскравішими у творчій програмі стали її ведучі. Ця трійка не тільки розважала глядачів вдалими жартами, вони ще встигали кожного разу виходити на сцену у нових костюмах у різних стилях. Запальний танок, який поєднав у собі балет, хіп-хоп та джайф у виконанні Анастасії Батко та Андрія Білика викликав шквал оплесків. Шалені овації здобув і піаніст Михайло. Гарною вийшла і фінальна танцювальна постановка, під час якою танцювали всі учасники концертної програми і навіть ведучі.
Фізики розгорнули на сцені масштабні декорації, які яскраво доповнювали кожен номер їхньої програми. Традиційно студенти цього факультету підготували кілька дуже веселих і оригінальних відео роликів, у яких показали усі особливості життя спудеїв. Запалила публіку і Юлія Анзина із піснею «Папуаси». Та справжню бурю емоцій викликала пародійна постановка «Євробачення», у якій глядачі могли побачити відомих зірок у виконанні студентів фізичного факультету. Але на цьому дивувати фізики не припинили. Надзвичайно чуттєва і романтична літературна постановка «С любимыми не расставайтесь» у виконанні Артема Прокопенко, Оксани Куценко та Івана Сакуна була нагороджена шквалом оплесків із глядацької зали.
Наступними естафету перехопили студенти факультету фізичного виховання. Запальний початок виступу був забезпечений веселою піснею у виконанні Івана Краснікова, який, до речі, в подальшому виступив і у ролі ведучого. Фізвосповці одразу ж наголосили на своїх надзвичайних вокальних талантах і зробили висновок: «На нашому факультеті куди не плюнь – у співака попадеш!» А ще вражали своїми східними танцями, яких представили у своїй програмі кілька. Сподобалися глядачам чарівні гімнастки, а також вразили майстри дзюдо. Цікавим був і танок «Маріонетки».
ТРЕТЬОГО ДНЯ напруга у творчому змаганні зростала. Свої творчі програми представляли історичний, юридичний та факультет менеджменту.
Історики тренувалися у вмінні гостро жартувати, і це їм вдавалося напрочуд добре! Веселий ведучий не тільки оголошував номери, а й добре веселив глядачів. Сподобалися публіці винахідливі мініатюри «Гарні, погані та розумні дівчатка» та «Що таке добре, а що погане» у виконанні Наталії Лівацької, Катерини Трипольської та Надії Міщенко. Порадувала своїм чудовим співом Даша Лінюк, яка виконала пісню «Я з тобою». Здивував глядачів номер «художнього свисту», при чому найбільше здивувало те, що свистіла дівчина. А ще історики танцювали та майже віртуозно грали на фортепіано. Якщо сказати, що це був один з найкращих виступів історичного факультету на «Дозвольте відрекомендуватися» за кілька останніх років, то це точно буде правдою.
Менеджери дивували акторськими талантами та патріотизмом і показали цілу казку у староруському стилі «Історія виникнення та розвитку факультету менеджменту». Оригінальною виявилася і загальна концепція їхнього виступу. Адже ведучі, якими стала ціла «зграя» гарних дівчат вели себе так, ніби вони просто загоряють на пляжі. Звичайно, все це супроводжувалося відповідною музикою та декораціями. І дійсно, у глядачів складалося враження, ніби вони присутні не на концерті, а на якомусь курорті. Аліна Бідняк, виконавши пісню «Любов настала» буквально заворожила публіку своїм чарівним голосом. А хіп-хоп у виконанні красунь ведучих так запалив присутніх у залі хлопців, що вони аплодували дівчатам стоячи.
Юридичний факультет підтверджував своїм виступом статус одного з найкращих. Адже усі номери були гарними і яскравими. Сподобалися глядачам запальний джайф та чуттєвий вальс у виконанні Ганни Тульської та Дмитра Ковтуна. Свою порцію аплодисментів отримали і співаки, і танцюристи. Дуже гарним був і гімнастичний етюд. А ще надзвичайно запам’ятався авторський вірш «Запорізькому краю» Марини Мірошниченко.
ЧЕТВЕРТОГО ДНЯ першими на сцені з’явилися студенти факультету іноземної філології. Їхній виступ можна охарактеризувати кількома словами: «блиск», «драйв» та «шик». Все, що показували на сцені студенти перекладачі та іноземні філологи викликало у глядачів бурю позитивних емоцій. Яскравий початок програми гарантував виступ рок-групи «Грінвіч». Наступними запалювали публіку танцювальні колективи «Step up» та «Fantasy». Зворушливим став номер Євгенії Кондрашової, яка виконала пісню «Зірка», а її друзі з дитячого будинку підготували для неї гарний танок. Не міг не вразити і акробатичний етюд Марії Гончарової. А чарівні вокалісти Сурен Маркарян, Богдан Корнелюк та Ганна Фєфєлова просто підкорили публіку своїми надзвичайними голосами. Вражали своїми талантами і бальники Антон Хіжній та Марина Варга. А Олена Ніколаєва виконала надзвичайно гарний танок живота.
Біологи зробили ставку на гумор та на сексуальність. Так, на самому початку програми дві прекрасні студентки розповіли глядачам що до чого у пісні «Real O». Віртуозно грала на роялі Наталія Шайдурова. Вдало жартували про викладачів, студентів і членів журі КВНщики. Добре вдався студентам і танок «Blade» у стилі хіп-хоп.
Факультет журналістики з’явився на сцені надзвичайно пафосно. Показавши глядачам справжнє дефіле, першокурсники заявили, що таким чином зробили крок зі шкільного життя до університету. Дуже старалися проявити свої вміння і ведучі програми Вікторія Музальова та Андрій Москаленко (іноді аж занадто). Хоча Андрій встиг вразити членів журі своєю універсальністю, адже з’являвся на сцені ще й у ролях КВНщика і навіть танцюриста. Доволі професійно прозвучала пісня «Venuse» у виконанні Ірини Горбунко та Олени Гоношенко. Дівчата не тільки продемонстрували свої вокальні здібності, а й неабияк запалили публіку. Порадувала і Олександра Войновська, яка виконала українську народну пісню «Скрипаль» у стилі джазу. Сподобався усім і романтичний танок «Hero». Викликала шквал оплесків віртуозна гра на гітарі Максима Лісового.
Завершальним виступом фестивалю стала концертна програма філологічного факультету. Філологи вражали своєю музичністю та патріотизмом. Заворожували піснями Юлія Данилюк та Микола Білик. Надзвичайно гарним виявився народний танок «Калина не верба» у виконанні чарівних дівчат та хлопця-бальника. А запальний танок «Remember» змусив рухатися на своїх місцях навіть членів журі. Веселою виявилася фото-презентація факультету під відому пісню «Про студента».
Найкращі номери фестивалю будуть представлені на гала-концерті до Міжнародного дня студентів, який відбудеться 17 листопада.