Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологи ЗНУ підвели підсумки Тижня української мови

Філологи ЗНУ підвели підсумки Тижня української мови

12.11.2008 10:48 Філологічний факультет

На філологічному факультеті підвели підсумки Тижня української мови. Саме так у Запорізькому національному називаються заходи, приурочені до Дня рідної мови та писемності. Адже вже традиційно наприкінці жовтня – на початку листопада філологічний факультет ЗНУ влаштовує низку мовознавчих та літературознавчих заходів. А долучитися до участі в них можуть не лише майбутні філологи, але й представники всіх факультетів нашого університету.

Особливістю цьогорічного святкування Дня рідної мови стала академічність, притаманна більшості заходів, організованих викладачами і студентами філологічного факультету. Тиждень розпочався лекцією професора Петра Білоусенка, у якій він розглядав різноманітні версії походження української мови, а також розвінчував мовознавчі міфи, що міцно вкоренилися у масовій свідомості.
Як завжди, викладачі факультету не обмежилися у своїй просвітницькій діяльності лише університетом. Незважаючи на організаційні клопоти, пов’язані з проведенням великої кількості заходів в університеті, вони знайшли час для проведення низки лекцій, присвяченій актуальним мовним питанням у навчальних закладах нашого міста. Цикл лекцій, присвячених важливим лінгвістичним та літературознавчим питанням провели і для студентів різних курсів нашого університету.
Крім того, на них чекали диспути, присвячені твердженню, що слов’яни своєю писемністю завдячують відомим просвітителям Кирилу та Мефодію, а також політичним спекуляціям щодо мовного питання. До речі, останній диспут провели серед студентів напряму підготовки «Міжнародна діяльність». Крім того, для студентів ЗНУ організували влаштували численні презентації цікавих та корисних книжок. Зокрема, завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства, професор Віктор Чабаненко презентував свій збірник публіцистичних праць «За покликом серця». Відомий запорізький письменник, випускник нашого ВНЗ Петро Ребро завітав до Запорізького національного із четвертим та п’ятим томами своїх «Козацьких усмішок».
Деякі з заходів, приурочених до Дня рідної мови, стали вже традиційними для ЗНУ. Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, вікторини, конкурси на кращих знавців українських прислів’їв та приказок, читання скоромовок, конкурс літературного перекладу з російської мови на українську та багато інших проходять в університеті щороку. І щоразу усе більше студентів із ентузіазмом беруть в них участь. Так, цього року випробувати себе у ролі перекладачів вирішили не лише студенти-філологи, але й майбутні юристи. І це далеко неповний перелік. Про усе це під час урочистого завершення Тижня української мови розповіла доцент кафедри української мови Людмила Кучеренко.
Ольга Стадніченко, завідувач кафедри українознавства, викладачі якої традиційно відповідають за конкурси між студентами нефілологічних факультетів, відзначила у своїй доповіді переможців різноманітних конкурсів. Також наголосила на загальній активності студентів, які обрали нефілологічні спеціальності, але залюбки брали участь у різноманітних конкурсах.
Декан факультету, доцент Тамара Хом’як зауважила, що такі заходи дають змогу виявити найактивніших студентів на факультеті. За кількістю призових місць у різноманітних змаганнях, а також за участю в організації заходів цього року особливо відзначився третій курс українського відділення факультету. Але судячи з кількості подяк за участь в організації Тижня, вручених першокурсникам, на філологічному факультеті підростає гідна зміна. Усіх переможців було відзначено Почесними грамотами, а також книгами, що можуть стати їм у нагоді під час подальших наукових студій.
Завершилися урочистості проникливим виступом професора Віктора Чабаненка. Він побажав присутнім: «Хай ваше звернення до рідного слова не обмежується певним днем чи тижнем. Хай завжди для вас українська мова буде повнокровною і лунає в побуті, а не лише у стінах університетських аудиторій».

Таміла Тарасенко