Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Єгоров Юрій Павлович

Єгоров Юрій Павлович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра міського будівництва і архітектури

Кандидат архітектури, доцент, професор кафедри

Розклад консультацій

 • Особисті – вівторок з 13:00 до 14:00,
 • четвер (чисельник) з 12:55 до 14:15, корпус 9, ауд. 90.
 • Дистанційні – Moodle (форум курсу, приватні повідомлення).
 • Запис на консультації: Moodle (форум курсу, приватні повідомлення).
 • Дисципліни

  • Архітектура будівель і споруд
  • Архітектурне проєктування
  • Скульптура та макетування
  • Сучасна зарубіжна архітектура
  • Теорія та історія архітектури і містобудування

  Біографія

  У 1960 році з відзнакою закінчив Челябінський будівельний технікум за архітектурною спеціальністю. В 1968 році закінчив Уральський філіал Московського архітектурного інституту, архітектурний факультет, та отримав кваліфікацію архітектора.

  У період 1968-1979 рр. працював у Запорізькому відділенні Проектного інституту «Промбудпроект» на посаді головного архітектора проєктів.

  У 1979 році захистив кандидатську дисертацію по архітектурі. У тому ж році був прийнятий штатним співробітником в ЗДІА на посаду доцента кафедри промислового та цивільного будівництва. В 1981 отримав атестат доцента кафедри промислового та цивільного будівництва і в цьому ж році став завідувачем кафедри будівельних конструкцій, обов’язки якого виконував до 01.09.2000 р., після чого перейшов на посаду професора кафедри.

  У 1997 р. Міжнародною кадровою академією йому було присвоєно звання доктора філософії в архітектурі. Зараз є професором кафедри міського будівництва і архітектури.

  Наукова робота

  Коло наукових інтересів: архітектура, містобудування, дизайн, обстеження технічного стану та паспортизація будівель і споруд.

  Тема дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури: «Дослідження архітектурно-будівельних рішень будівель метизної промисловості» зі спеціальності 18.00.02 – «Архітектура промислових споруд».

  Має значний практичний стаж архітектурного проєктування та веде активну наукову діяльність. За останні 5 років видано:

  - 5 статей у фахових виданнях;

  - 5 дискусійних публікацій за матеріалами Міжнародних науково-практичних конференцій, Всеукраїнських науково-практичних та науково-технічних конференцій з міжнародною участю, матеріалами круглого столу;

  - 4 методичних вказівки до виконання практичних і самостійних робіт студентів.

  З 1968 року є членом Національної спілки архітекторів України.

  Опубліковано 10 томів книг під рубрикою «Філософія архітектури» видавництва Запорізької державної інженерної академії.

  Веде активну профорієнтаційну роботу по зацікавленості студентів до обраної спеціальності. У 2012 р. став організатором та керівником лабораторії архітектури та дизайну «САД», для проведення із студентами додаткових занять з малюнку, живопису, скульптури та дизайну.

  У період з 01.12.2015 до 1.09.2016 рр. був керівником держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри міського будівництва і господарства «Розвиток наукових методів проектування та розрахунків конструкцій будівель і споруд та формування безпечного міського середовища» (шифр теми 2-1ДВ/14).

  З 01.01.2020 р. є відповідальним виконавцем держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри міського будів­ництва і архітектури (раніше міського будівництва і господарства): «Забезпечення сталого розвитку терито­рій у галузях містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства» (шифр теми 1-ДВ/20, № держреєстрації 0120U104927).

  Постійно підвищує свій професійний рівень та педагогічну майстерність: у 2018 році отримав сертифікат ДП «ДІПРОПРОМ» (м. Запоріжжя) де проходив стажування за темою «Організація архітектурного простору міського середовища», у березні 2021 року отримав сертифікат Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету за проходження стажування на курсі підвищення кваліфікації «Вдосконалення педагогічної майстерності викладача закладу вищої освіти». 

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Єгоров Юрій Павлович