Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Кожемякін Геннадій Борисович

Кожемякін Геннадій Борисович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра металургійних технологій, екології та техногенної безпеки

кандидат технічних наук, професор

Контакти

Email: kgb04@ukr.net

Розклад консультацій

 • понеділок 10:00-11:00
 • Дисципліни

  • Природоохоронне законодавство та екологічне право
  • Екологія міських систем
  • Екологічне право
  • Вентиляція та кондиціювання повітря
  • Екологічні інформаційні технології
  • Нормування антропогенного навантаження
  • Проектування промислових очисних споруд
  • Теоретичні основи захисту повітряного басейну
  • Теоретичні основи захисту водного басейну

  Біографія

  Народився 31 березня 1961 року у м. Запоріжжя. Навчався у середній школі № 72 (м. Запоріжжя). Закінчив Запорізькуий індустріальний інститут за «Раціональне використання водних ресурсів та знешкодження промислових стоків» у 1983 році. З 1984 по 1989 працював інженером кафедри охорони навколишнього середовища Запорізького індустріального інституту.  З 1989 по 1992 рр. навчався в денній аспірантурі в Запорізькій державній інженерній академії за спеціальністю 05.26.04 «Технічні засоби захисту навколишнього середовища». З З 1992 по 1996 рік працював на посаді наукового співробітника Проблемної науково-дослідної лабораторії по створенню безвідходних технологій та скороченню промислових викидів в атмосферу. У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1997 по 2004 рік працював на посаді доцента кафедри промислової екології та безпеки праці. У 2001 році отримав вчене звання доцента. 3 2004 по 2022 рік працював   на посаді завідуючого кафедрою екології та охорони паці металургійного виробництва (з 2012 р. назву кафедри змінено на кафедру прикладної екології та охорони праці). З вересня 2022 р. по теперішній час доцент кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки.

  Крім основної роботи виконував обов’язки:

  У 1993-1995 роках - провідний фахівець відділу промислової екології Управління з питань екологічної безпеки виконкому Запорізької міської ради.         У 2006році - експерт з екології програми регіонального розвитку «Україна-Канада». У 2009-2013 роках - Голова Науково-технічної ради Державного управління екології та природних ресурсів у Запорізькій області. У 2010-2012 роках приймав участь  програмі з більш чистого виробництва  Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO). Має сертифікат національного експерта. У 2003-2018 роках Директор Центру промислової екології Запорізької державної інженерної академії. З 2019 Директор Центру промислової екології Інженерного навчально-наукового інституту ім. М.Ю. Потебні Запорізького національного університету.

  З 2019 року експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

  Наукова робота

  Основні напрямки наукової діяльності: екологічна експертиза технічних проектів і об'єктів, які можуть негативно впливати на навколишнє середовище; екологічний моніторинг територій і об'єктів високої напруженості; розробка заходів раціонального використання водних ресурсів, впровадження сучасних технологій підготовки води для комунального та промислового водоспоживання, а також очищення виробничих і побутових стічних вод; розробка технологій і заходів з ефективного споживання енергоносіїв, пального і комплексного використання вторинних енергетичних ресурсів і скорочення викидів парникових газів. Автор трьох науково-методичних посібників з грифом МОНУ, понад 80 наукових праць, з них 9 патентів та авторських свідоцтв. Брав участь в Міжнародних науково-практичних конференціях.

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Кожемякін Геннадій Борисович