Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Імена та свічки – на вічну пам’ять

Імена та свічки – на вічну пам’ять

25.11.2008 10:05 Голодомор

Пам’ять про трагедію 1932-1933 років живе у серці кожного свідомого українця. Жахлива подія, віком понад 70 років, не залишає нас байдужими й досі. На знак вшанування загиблих від голоду, 22 листопада студенти та викладачі ЗНУ взяли участь у двох всеукраїнських акціях - «33 хвилини» та „Засвіти свічку”.

На перехресті вулиці Верхньої та проспекту Леніна о дев’ятій годині був проведений останній захід Всеукраїнської акції «33 хвилини», яка розпочалася 8 вересня. Кожної суботи протягом вересня – листопада студентська та учнівська молодь зачитувала імена жертв Голодомору 1932–33 років в Запорізькій області, та спогади про ті тяжкі часи, записані зі слів свідків. Цього дня було зачитано останні сторінки з Регіональної Книги пам’яті жертв Голодомору. Страшний список, від немовлят, яким не виповнилося і місяця, до літніх людей, які пожертвували своїм життям заради того, щоб хоч якось нагодувати своїх дітей.
Підтримати акцію прийшли люди, яким небайдужа доля свого народу. З промовою виступив ректор Запорізького національного університету Сергій Тимченко. Він висловив співчуття і розповів, що події тих часів торкнулися і його родини. Багато присутніх студентів ЗНУ тримали в руках державні прапори України і таблички з написами «Україна пам’ятає».
В цей же день відбулась скорботна хода від Бульвару Шевченка до пам’ятника жертвам Голодомору. Акція об’єднала більше тисячі студентів усіх наших ВНЗ. На хвилину мовчання до Запоріжжя прибули делегації від усіх регіонів області.
Вітер та тимчасовий дощ створювали враження, що там, на горі, журяться разом з нами. Представники Київського Патріархату провели панахиду, після чого з жалобними промовами виступили голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, міський голова Євген Карташов та директор краєзнавчого музею Григорій Шаповалов.

Студенти 2-го курсу факультету журналістики
Віктор Кіщак
Анна Музалевська

Схожі новини