Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Банах Віктор Аркадійович

Банах Віктор Аркадійович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра промислового та цивільного будівництва

Доктор технічних наук, професор, професор кафедри промислового та цивільного будівництва, помічник ректора

Розклад консультацій

  • Середа 15:00-17:00
  • Четвер 15:00-17:00

Дисципліни

  • Надійність та довговічність будівель і споруд
  • Конструкції будівель та споруд
  • Будівельна механіка
  • Залізобетонні та кам’яні конструкції
  • Геоінформаційні технології в будівництві та цивільній інженерії
  • Методологія і перспективи теоретичних та експериментальних досліджень  будівельних конструкцій будівель і споруд
  • Оптимізація технологічних процесів при зведенні  та реконструкції будівель

Біографія

У 1982 р. закінчив будівельний факультет Запорізького індустріального інституту за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» та одержав кваліфікацію «інженер-будівельник». 1982-1984 рр. – строкова військова служба (війська протиповітряної оборони). З 1984 р. – асистент кафедри будівельних конструкцій Запорізького індустріального інституту.

У 1987 р. вступив до аспірантури Київського зонального науково-дослідного та проектного інституту типового та експериментального проектування житлових та цивільних будівель (КиївЗНДІЕП), яку закінчив у 1990 р. Одержав кваліфікацію «інженер-дослідник».

У 1992 р. у спеціалізованій вченій раді Київського інженерно-будівельного інституту захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за темою «Особливості взаємодії безкаркасних житлових будівель з основами в ґрунтових умовах Запорізького регіону».

З 1993 р. до 2000 р. працював доцентом кафедри будівельних конструкцій Запорізького індустріального інституту (з 1994 р. – Запорізької державної інженерної академії). З квітня 2000 р. – завідувач кафедри будівельних конструкцій.

З листопада 2000 р. до січня 2014 р. – декан будівельного факультету, до грудня 2015 – завідувач кафедри міського будівництва та господарства.

У лютому 2013 р. у спеціалізованій вченій раді Придніпровської державної академії будівництва і архітектури захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за темою «Розвиток статико-динамічних розрахункових моделей будівель і споруд у складних інженерно-геологічних умовах».

У 2015 р. обраний ректором Запорізької державної інженерної академії.

Після приєднання Запорізької державної інженерної академії до Запорізького національного університету, з квітня 2019 р. – проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Запорізького національного університету. З вересня 2023 р. – помічник ректора.

Як керівник творчої групи кафедри міського будівництва і архітектури у 2023 р. став переможцем Міждержавного конкурсу архітектурних проєктів житлових будівель у рамках «Програми будівництва житла для службовців та ветеранів силових структур України», який проводився Виконавчим комітетом Міжнародної спілки професіоналів армії та поліції (IUFA&PP) з 07.06.2023 до 30.11.2023 (сертифікат 7-63/12-23/1), за створення ескізного проекту «Типова секція багатоповерхової житлової будівлі соціального призначення з реабілітаційним центром, дотриманням вимог щодо формування середовища для осіб з особливими потребами, а також застосуванням технологій і матеріалів для дотримання вимог енергоефективності та енергоощадності будівель».

Дійсний член Академії будівництва України. Член Міжнародного товариства механіки ґрунтів і геотехніки (ISSMGE) та Українського товариства механіки ґрунтів, геотехніки і фундаментобудування.

Наукова робота

Сфера наукових інтересів: моделювання взаємодії будівель і споруд з ґрунтовими основами при статичних і динамічних навантаженнях і впливах; BIM-технології, геоінформаційні технології.

Здійснює керівництво 5 аспірантами.

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Банах Віктор Аркадійович