Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели першу українсько-польську веб-конференцію, присвячену мові й культурі у всеосяжному інтелектуальному просторі

У ЗНУ провели першу українсько-польську веб-конференцію, присвячену мові й культурі у всеосяжному інтелектуальному просторі

У ЗНУ провели першу українсько-польську веб-конференцію, присвячену мові й культурі у всеосяжному інтелектуальному просторі
21.03.2019 12:58 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології міжнародна діяльність наукова діяльність веб-конференція

Одним із пріоритетних напрямків діяльності факультету іноземної філології є розвиток міжнародної співпраці. Важливим кроком на шляху розвитку українсько-польського вектора співпраці стало підписання угоди про співпрацю між ЗНУ та польським вишем Polonia University of Czestochowa, яка відкрила можливість подвійного навчання перед студентами вишу. Черговим важливим кроком у рамках цієї співпраці стало проведення І Міжнародної наукової веб-конференції молодих вчених «Мова, культура, комунікація у всеосяжному інтелектуальному просторі». Її організаторами стали Запорізький національний університет, Полонійна академія (м. Ченстохова, Польща) і Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

Також до участі в заході у скайп-режимі приєдналися представники Запорізького державного медичного університету, Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва та Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет Ігоря Сікорського».

ЗНУ на заході представляли декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна, викладачі кафедр факультету та студенти різних курсів. Модерувала захід від запорізького вишу професор кафедри англійської філології Тетяна Козлова.

У відкритті конференції в онлайн-режимі взяли участь ректор Полонійної Академії Анджей Кринський і начальник Навчально-наукового інституту психології та соціального захисту, директор Інституту психології та соціального захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Василь Карабин. Вони привітали присутніх, побажали їм плідної роботи, а також наголосили на важливості обраної для обговорення теми, адже саме мова й культура складають основу життя й цивілізації у сучасному світі. Саме через взаємодій та інтеграцію зусиль представників різних країн відбувається формування всеосяжного інтелектуального простору.

Крім того, Анджей Кринський привітав усіх студентів – учасників заходу, подякував їм за активність, особливо наголосивши, що мовою роботи конференція є англійська – мова міжнародного спілкування. Він зазначив, що на сьогодні важливою є співпраця між вишами різних країн у висвітленні фундаментальних питань.

Він подякував професору кафедри англійської філології, організатору заходу від ЗНУ Тетяні Козловій і професору кафедри іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Оксані Бабелюк за великі зусилля, які вони доклали до того, аби конференція пройшла на найвищому рівні. Також пан Анджей запросив до подальшої співпраці з польським вишем усіх учасників онлайн-конференції, а українських студентів – завітати до Польщі, аби стати учасниками програми подвійного навчання.

Своєю чергою, заступник декана з навчальної роботи факультету іноземної філології Катерина Василина та професор кафедри англійської філології, модератор заходу Тетяна Козлова презентували Запорізький національний університет. Вони наголосили на тому, що українські науковці керуються у своїй діяльності європейськими цінностями й прагнуть до інтеграції у світовий освітній простір. Тож розвиток такого формату проведення наукових заходів на сьогодні дуже актуальний для нашого вишу. Вони подякували усім учасникам конференції та побажали їм плідної роботи.

Після завершення пленарного засідання, під час якого із доповідями виступили науковці Запорізького національного університету, Полонійної академії (м. Ченстохова, Польща) і Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, робота учасників конференції тривала за секційними напрямами.

Учасники веб-конференції звернулися до розгляду таких глобальних питань, як діалог мов і культур, галузеві знання й комунікація, мова, культура і комунікація в когнітивному вимірі, дискурс у просторі культури, мультимодальна комунікація, картина світу в дзеркалі мов і культур, вивчення мов і культур та міжособові зв’язки: гендер, персуазивність і соціальний вплив.

Усі виступи у межах цих секційних засідань викликали неабияке зацікавлення присутніх, про що свідчили численні питання. Й доповідачі, й слухачі оцінили свою участь у науковому зібранні як дуже корисну й продуктивну, таку, що дала змогу дізнатися щось нове у важливих культурологічних і філологічних питаннях, а також підвищити мовні компетенції.

Вони подякували організаторам веб-конференції і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю між закладами вищої освіти.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини