Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На математичному факультеті ЗНУ для вчителів запорізьких шкіл провели семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань із фізики»

На математичному факультеті ЗНУ для вчителів запорізьких шкіл провели семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань із фізики»

На математичному факультеті ЗНУ для вчителів запорізьких шкіл провели семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань із фізики»
26.03.2019 10:07 Все Головні новини Факультети Математичний Фізичний факультет методичний семінар

Двадцять п’ятого березня на базі математичного факультету Запорізького національного університету в рамках проекту Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради «Міські методичні навчання» провели методичний семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань з фізики» для вчителів фізики шкіл м. Запоріжжя.

Організаторами цього заходу виступили представники керівництва вишу, математичного факультету ЗНУ спільно з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради. Відзначимо, що саме завдяки такій співпраці популярність цих семінарів зростає з кожним роком. Так, цьогоріч на семінар завітали близько 50 вчителів.

Привітали учасників семінару проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету Олександр Гура, модератор цього заходу - методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Павло Долгорукий, заступник декана математичного факультету з профорієнтаційної роботи Геннадій Циммерман, які наголосили на продовженні такої форми співпраці із вчителями шкіл, адже подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації викладачів фізики та допомагають їм краще орієнтуватись в нових досягненнях науки.

Під час заходу із вчителями поділилися інноваційними методиками, новітніми матеріалами та можливостями використання науково-методичних розробок у процесі викладання предмету фізики, які стануть їм у нагоді під час підготовки учнів. Так, учасники семінару познайомились з такими дослідженнями: «Методичні аспекти підготовки учнів до експериментального туру олімпіади з фізики» (доповідач – кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Андрєєв), «Формування емоційної компетентності учнів засобами фізики» (доповідач – доктор педагогічних наук, професор Олександр Іваницький), «Аналіз задач IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики 2019 року» (доповідач – кандидат фіз.-мат.наук, доцент Юрій Мінаєв), «Методичні аспекти розв’язування задач теоретичного туру олімпіади з фізики» (доповідач – канд.фіз.-мат.наук Олександр Багрійчук). Також Юрій Мінаєв зробив аналіз результатів пробних тренінгів ЗНО з фізики для учасників семінару.

Крім того, на заході виступив проектний менеджер математичного факультету, викладач кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. Він  анонсував відкриття  «Лабораторії STEM-освіти» в рамках внутрішньоуніверситетського гранту, який виграв математичний факультет на загальноуніверситетському конкурсі проектів з вдосконалення іміджевої політики факультетів та запросив вчителів і випускників шкіл на безкоштовні практичні профорієнтаційні тренінги по роботі з  електронними конструкторами для створення роботів на базі платформи Arduino UNO, а також на тренінги з програмування цього обладнання і тренінги з фізичного експерименту, які будуть проводити доцент, кандидат педагогічних наук Наталія Тихонська і викладач кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. Також такі тренінги будуть проводитись в рамках навчального плану для студентів математичного факультету.

За словами організаторів, такі семінари будуть проводитись і надалі, адже вони допомагають вчителям ознайомитись з основними аспектами розв’язування олімпіадних завдань та підготувати учнів до олімпіад з фізики різного рівня (шкільних, районних, обласних і всеукраїнських).

 

Олена Переверзєва

 

 

Схожі новини