Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На математичному факультеті ЗНУ для вчителів запорізьких шкіл провели семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань із фізики»

26.03.2019 10:07 Все Головні новини Факультети Математичний Фізичний факультет методичний семінар

Двадцять п’ятого березня на базі математичного факультету Запорізького національного університету в рамках проекту Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради «Міські методичні навчання» провели методичний семінар «Методичні аспекти розв’язування олімпіадних завдань з фізики» для вчителів фізики шкіл м. Запоріжжя.

Організаторами цього заходу виступили представники керівництва вишу, математичного факультету ЗНУ спільно з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради. Відзначимо, що саме завдяки такій співпраці популярність цих семінарів зростає з кожним роком. Так, цьогоріч на семінар завітали близько 50 вчителів.

Привітали учасників семінару проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету Олександр Гура, модератор цього заходу - методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Павло Долгорукий, заступник декана математичного факультету з профорієнтаційної роботи Геннадій Циммерман, які наголосили на продовженні такої форми співпраці із вчителями шкіл, адже подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації викладачів фізики та допомагають їм краще орієнтуватись в нових досягненнях науки.

Під час заходу із вчителями поділилися інноваційними методиками, новітніми матеріалами та можливостями використання науково-методичних розробок у процесі викладання предмету фізики, які стануть їм у нагоді під час підготовки учнів. Так, учасники семінару познайомились з такими дослідженнями: «Методичні аспекти підготовки учнів до експериментального туру олімпіади з фізики» (доповідач – кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Андрєєв), «Формування емоційної компетентності учнів засобами фізики» (доповідач – доктор педагогічних наук, професор Олександр Іваницький), «Аналіз задач IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики 2019 року» (доповідач – кандидат фіз.-мат.наук, доцент Юрій Мінаєв), «Методичні аспекти розв’язування задач теоретичного туру олімпіади з фізики» (доповідач – канд.фіз.-мат.наук Олександр Багрійчук). Також Юрій Мінаєв зробив аналіз результатів пробних тренінгів ЗНО з фізики для учасників семінару.

Крім того, на заході виступив проектний менеджер математичного факультету, викладач кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. Він  анонсував відкриття  «Лабораторії STEM-освіти» в рамках внутрішньоуніверситетського гранту, який виграв математичний факультет на загальноуніверситетському конкурсі проектів з вдосконалення іміджевої політики факультетів та запросив вчителів і випускників шкіл на безкоштовні практичні профорієнтаційні тренінги по роботі з  електронними конструкторами для створення роботів на базі платформи Arduino UNO, а також на тренінги з програмування цього обладнання і тренінги з фізичного експерименту, які будуть проводити доцент, кандидат педагогічних наук Наталія Тихонська і викладач кафедри програмної інженерії Олексій Кудін. Також такі тренінги будуть проводитись в рамках навчального плану для студентів математичного факультету.

За словами організаторів, такі семінари будуть проводитись і надалі, адже вони допомагають вчителям ознайомитись з основними аспектами розв’язування олімпіадних завдань та підготувати учнів до олімпіад з фізики різного рівня (шкільних, районних, обласних і всеукраїнських).

Олена Переверзєва