Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковцям ЗНУ презентували публікаційну стратегію і технології користування Web of Science

Науковцям ЗНУ презентували публікаційну стратегію і технології користування Web of Science

Науковцям ЗНУ презентували публікаційну стратегію і технології користування Web of Science
26.03.2019 15:17 Все Головні новини Публікаційна стратегія Web of Science презентація

Минулого тижня, 22 березня, Запорізький національний університет відвідала представник компанії Clarivate Analytics Ірина Тихонкова. Вона провела семінар для наукової спільноти ЗНУ, презентувавши тему «Публікаційна стратегія науковця і установи».

В умовах жорсткої конкуренції діючих суб’єктів наукового світу (7,8 млн. науковців; 21000 журналів у WoS Core Collection; 11800 журналів з імпакт фактором), окремі науковці та наукові установи мають виробити відповідну конкурентоспроможну публікаційну стратегію, аби просувати свою «наукову продукцію» на світовому ринку й презентувати власні досягнення у колі наукового співтовариства. Аби не помилитися у виборі авторитетних видань певної галузі та уникнути недоброчесних видавців, авторам потрібно ознайомитися із окремими моментами, що формують рейтингові показники – як результат їхньої наукової діяльності. Зокрема, одним із провідних ресурсів, який завоював довіру світової наукової спільноти, є платформа Web of Science.

Учасникам наукового зібрання, які цього дня прийшли детально ознайомитися із темою, доповідача представив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Він також окреслив привід зустрічі: необхідність адаптації видань ЗНУ до умов і вимог європейського наукового простору, інтеграція у світове наукове співтовариство.    

Ірина Тихонкова – представник власника наукометричної платформи Web of Science в Україні, компанії Clarivate Analytics. Під час семінару вона презентувала можливості щодо використання цієї ресурсної електронної бази для науковців університету. Були докладно розглянуті питання, які стосуються оцінки наукової діяльності окремого науковця і наукової установи в цілому, публікаційної стратегії, правильного вибору фахового видання,  оформлення наукових статей, роботи з рецензією, функції авторських профілів, а також поняття «хижацькі видання» тощо. Йшлося також про рейтингове оцінювання, систему концептів, які є актуальними показниками для вибору видання (квартиль, impact factor, Шанхайський рейтинг), а також слугують для формування рейтингу науковця або установи (кількість публікацій, h-index, високоцитована робота, гранти, партнери) тощо.

Окрім іншого, для учасників зібрання фахівець надала характеристику публікаційної стратегії українських закладів вищої освіти і вказала на її недоліки. А також продемонструвала можливості профілю Web of Science, ознайомила із структурою, інтерфейсом, розповіла, як працювати із ресурсами. Вказала і на інструменти, які сприятимуть покращенню рейтингової позиції видання, ЗВО та окремого науковця. Була також окреслена можливість безкоштовної публікації наукових статей у виданнях, які входять до цієї платформи, при цьому обов’язковою є процедура рецензування, отримання грантів тощо.

З метою підвищення рейтингових показників української науки МОН України здійснює передплату даного ресурсу для українських користувачів (наукових установ і ЗВО). Зокрема, наукова бібліотека ЗНУ має доступ до Web of Science, відкриває електронні кабінети для науковців: після проходження реєстрації користувач отримує піврічний доступ до ресурсів наукометричної платформи і може здійснювати вхід з будь-якого пристрою дистанційно.  

З метою більш детального знайомства українських користувачів із ресурсом Web of Science періодично відбуваються спеціалізовані вебінари, організовані МОН України та фахівцями Clarivate Analytics. Наукова бібліотека запрошує науковців університету відвідати онлайн-вебінари 27 березня, детальна інформація за покликанням https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=46863&lang=ukr&news_code=naukovtsiv-znu-zaproshuyut-na-dva-spetsializovanikh-vebinara-z-vikoristannya-platformi-Web-of-Science .

Презентацію «Публікаційна стратегія науковця і установи» дивіться на сайті ЗНУ у розділі «Наука» за покликанням: https://www.znu.edu.ua//2019/Zap_nat.pdf

 

 Олена Хлистун

 

 

Схожі новини