Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі центру післядипломної освіти відбувся перший випуск слухачів курсів із інклюзивної освіти

На базі центру післядипломної освіти відбувся перший випуск слухачів курсів із інклюзивної освіти

На базі центру післядипломної освіти відбувся перший випуск слухачів курсів із інклюзивної освіти
03.04.2019 09:49 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології центр післядипломної освіти інклюзивний освітній процес

Тридцятого березня відбувся перший випуск слухачів курсів «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», що були організовані на базі центру післядипломної освіти Запорізького національного університету. Від імені ЗНУ свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників вручив керівник програми – Євгеній Клопота, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Заслужений працівник освіти України.

Він наголосив, що Запорізький національний університет є найпотужнішим в регіоні закладом вищої освіти, де кожний фахівець завжди може знайти підтримку й отримати необхідну консультацію щодо актуальних питань впровадження інклюзивного освітнього простору. Також побажав випускникам продовжувати роботу щодо створення безбар’єрного освітнього середовища, підвищення рівня готовності педагогів і батьків до сприйняття учнів з особливими потребами як рівних партнерів, а також підвищення рівня інтеграції нашого суспільства.

Євгеній Клопота зазначив, що головною метою курсів є набуття професійної компетентності вчителів, асистентів вчителів, соціальних педагогів, практичних психологів, керівників інклюзивних освітніх закладів на основі впровадження інноваційних технологій. У процесі роботи учасники опановують теоретико-методологічні основи організації інклюзивного освітнього простору й науково-методичні аспекти взаємодії з учасниками інклюзивного освітнього простору. Своєю чергою, учасники курсів підвищення кваліфікації відзначили цінність різноманітних інтерактивних занять, які поєднували теоретичні та практичні аспекти. Велике зацікавлення викликали тренінгові вправи, спрямовані на занурення в ситуацію, актуалізацію та усвідомлення отриманого досвіду, дискусії щодо особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні та європейських країнах.

Зважаючи на посилення тенденції поширення інвалідності як в світі в цілому, так і в Україні, все більшої значущості набуває процес забезпечення доступності освіти для учнів з особливими потребами та подальшої їх професійної самореалізації. Однак, існує велика кількість перешкод у процесі впровадження інклюзивної освіти в Україні. Серед головних – психолого-педагогічна неготовність фахівців до здійснення професійної діяльності саме в умовах інклюзивного освітнього простору.

Також професор Євгеній Клопота висловив подяку керівнику центру післядипломної освіти ЗНУ шановному Івану Каріка та фахівцю Луїзі Муцураєвій за допомогу в організації курсів.

Зараз відбувається набір на наступні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору».

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2516580821704629

Схожі новини