Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час форуму Асоціації випускників на журфаці відкрили новітню лабораторію та заклали мальовничу алею на честь своїх вихованців

Під час форуму Асоціації випускників на журфаці відкрили новітню лабораторію та заклали мальовничу алею на честь своїх вихованців

Під час форуму Асоціації випускників на журфаці відкрили новітню лабораторію та заклали мальовничу алею на честь своїх вихованців
08.04.2019 16:55 Все Головні новини Факультети Журналістики Установчий форум Асоціації випускників факультету журналістики Лабораторія мультимедійної журналістики Алея випускників факультету журналістики

На факультеті журналістики Запорізького національного університету відбувся Установчий форум новоствореної за ініціативи його науково-педагогічних працівників, студентства і вихованців Асоціації випускників факультету. Під час заходу разом зібралися випускники різних років, серед них – відомі журналісти, його викладачі, студенти, а також фахівці засобів масової інформації, які плідно співпрацюють із ЗНУ. Головною метою структури лишатиметься завдання покращувати медійну освіту разом.

Гостей зустрічали творчим концертом на майданчику біля навчального корпусу №2. Відкрив захід декан факультету журналістики Віктор Костюк, який привітав усіх учасників цього знакового для вишу свята й звернувся до всіх зі словами подяки за підтримку ідеї створення Асоціації випускників. Крім того, Віктор Володимирович запросив відомого запорізького співака й випускника факультету журналістики Анатолія Сердюка для виконання гімну Запорізького національного університету.

Із короткими промовами до присутніх звернулися й кілька відомих випускників факультету, а саме директор медіахолдінгу «Великий Луг» Наталія Агаркова та власкор каналу «СТБ» в Дніпрі Софія Богуцька.

Продовжилися урочистості закладанням Алеї випускників факультету журналістики, яку в майбутньому планують «продовжити» до знакового для журфаку гуртожитку №4, де на 9 поверсі працюють базові для фахівців структури, як-от інтернет-радіо «Юніверс», телестудія, портал «Пороги», прес-служба ЗНУ та редакція Обласної академічної газети «Запорізький університет». Усі присутні змогли долучитися до висадки туй, самшиту, троянд. Згодом тут з’явиться і лаванда, а восени – хризантеми. Загалом, ділянка, за словами садівників, оформлюватиметься в англійському (пейзажному) стилі, який нагадує природний ландшафт. Допомогла в розробці ідеї фахівцям викладач факультету – доцент кафедри видавничої справи та редагування Наталія Романюк.

Продовжилися урочистості установчим форумом Асоціації випускників ЗНУ. Його відкрив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він наголосив на тому, що університет активно розвивається, виходить на новий рівень свого існування, своєї генези. І цей поступ відбувається в напрямку європейського вектору. Прогресивні проекти й відкритий простір лишаються засадничими для вишу. Геннадій Миколайович наголосив, що журналісти, на його думку, є наче запобіжниками в суспільстві, адже четверта влада в деякому сенсі тримає соціум у тонусі, іноді натякаючи на ту чи ту дію, спонукаючи та ведучи за собою.

Згодом на форумі професор кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю Вікторія Ковпак презентувала Положення про Асоціацію випускників факультету журналістики, після чого відбулося його обговорення й затвердження. Крім того, присутні обрали головою Асоціації – випускницю факультету, заступника декана журфаку Катерину Сіріньок-Долгарьову, а також членів правління, зокрема Тетяну Хітрову, Софію Богуцьку, Руслана Керімова, Владислава Рибалевського, Олександру Давиденко, Злату Зубкову, Анастасію Кондрико, Юрія Костюка.

Своєю чергою, новообрана голова Асоціації Катерина Сіріньок-Долгарьова представила план роботи на 2019-2020 роки. Йдеться про проведення численних тренінгів і майстер-класів для студентів і абітурієнтів, організацію зустрічей у форматі «кава з випускником» (запис на студії «Юніверс-ТБ», спілкування «питання-відповіді»), щорічний форум-зустріч випускників для обговорення актуальних проблем медіа, нетворкінгу, обміну досвідом, щорічний медіафестиваль, конкурси від випускників, стажування у мас-медіа, проходження практик.

Нарешті фінальним акордом форуму стало проведення дискусії «Якість журналістської освіти в Україні: проблеми та перспективи». У цьому контексті декан Віктор Костюк пригадав результати важливого дослідження від ГО “Детектор медіа”, згідно з результатами якого факультет журналістики ЗНУ (бакалаврат) посів 3 місце серед українських вишів. Варто відзначити, що в рамках проекту проводили опитування представників медіаіндустрії шляхом анкетування (йдеться про 39 редакцій у 5 областях України – Львівській, Одеській, Вінницькій, Сумській та Запорізькій). Дослідження складалося з таких компонентів: рейтингу факультетів, кафедр, шкіл журналістики (збір даних здійснювався методом опитування через офіційні запити, а також через аналіз відкритих джерел); опитування представників медіаіндустрії та випускників журналістських факультетів Києва; 2 фокус-груп із випускниками факультетів журналістики Києва.

Не менш важливим складником обговорення подальшого поступу факультету журналістики стали місце й роль активної грантової діяльності. Наприклад, серед основних поточних її досягнень – участь у проекті Еразмус+ (напрямок КА2) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» (DESTIN). До речі, партнери цього консорціуму – більш як 50 представників із 20 установ і вишів Європи і України. Серед них – чотири європейські виші: Університет Бат Спа (Великобританія), Університет Адама Міцкевича (Польща), Університет Ліннаея (Швеція), та Дан Лірі Інститут мистецтвознавства, дизайну та технологій (Ірландія) і десять українських. А також – професійні організації: Світова університетська служба (Австрія), Мережа з журналістської етики (Великобританія), Європейська асоціація підготовки журналістів (Нідерланди), Громадське Радіо (Україна) та Українська асоціація студентів. Ключові етапи реалізації завдань проекту, які окреслені на три роки (2019-2021 рр.): проведення аудиту бакалаврських і магістерських програм із журналістики десятьох університетів-учасників консорціуму, опитування студентів і випускників факультетів журналістки щодо якості освітніх програм, а також – шляхи співпраці із медійниками-роботодавцями.

Своєю чергою, і самі випускники підготували до дискусії чимало важливих блоків для обговорення. Йдеться про важливість таких ключових тем для фахівців галузі, як критичне мислення, медіакультура, мовна грамотність, медіаправо, медіаграмотність, фейки, потреба запитів суспільства на якісну інформацію, трансформація журналістського фаху тощо. Випускники разом із викладачами мали змогу обговорити тему формування нормативних дисциплін циклу професійної підготовки, порушили питання формування рамок кваліфікації, освітніх і професійних стандартів, складання освітніх програм, конфлікт академічної освіти та професійно-орієнтованої, курси підвищення кваліфікації впродовж життя.

Не обійшлося під час проведення дискусії і без фахового «технічного» контексту, як-от важливості постановки голосу, роботи журналіста в кадрі, монтування на ТБ, співпраці з оператором, режисером, збирання планів, компонування кадру (крупного, середнього, загального), ведення прямих ефірів (в тому числі, спілкування зі спікерами), стрімів. На думку учасників-практиків форуму, важливо для початківців уміти орієнтуватися в системі влади та інших структур.

Загалом під час заходу звучало чимало думок про те, що основну базу знань своїм випускникам факультет журналістики надає сповна. Неодноразово схвальні відгуки звучали й на адресу Концепції вивчення іноземних мов, запроваджену за ініціативи ректора Миколи Фролова. Адже в її рамках студенти під час всього свого навчання опановують іноземну. А це дуже важливо для будь-якого сучасного журналіста, адже закордоні відрядження і стажування – звична практика фаху. Крім того, викладачі відзначили, що найближчим часом планується повернення освітньої програми «Міжнародна журналістика».

Активну участь у обговоренні теми бази практик факультету взяла завідувач кафедри журналістики Юлія Любченко. До обговорення інших аспектів також долучилися: Тетяна Плеханова, Інна Горбенко, Людмила Чернявська, Ірина Бондаренко, Катерина Доценко, Наталія Санакоєва, Наталія Тяпкіна та інші.

На завершення заходу заступник декана й голова Асоціації та ініціатор її створення Катерина Сіріньок-Долгарьова відзначила, що перед структурою тепер стоїть чимало завдань і попереду серйозна робота, адже виш інтегрується в світовий і європейський простір. Своєю чергою, декан факультету журналістики Віктор Костюк оголосив подяки випускникам за участь в Установчому форумі Асоціації випускників факультету журналістики, зокрема: Анатолію Сердюку, Софії Богуцькій, Анні Жук, Ігорю Самокишу, Ользі Лебедєвій, Златі Зубковій, Ользі Жуковій, Ользі Приходько, Олександрі Давиденко, Юлії Любченко, Анні Баранецькій, Юрію Костюку, Анастасії Кондрико, Сергію Колупову, Руслану Керімову, Оксані Шмалько, Віталію Бабенко, Олександрі Усенко та іншим.

Після форуму й кави-брейк на всіх учасників заходів чекала ще одна важлива й засаднича подія – а саме відкриття Лабораторії мультимедійної журналістики ЗНУ. Цей крок став можливим завдяки співпраці Запорізького національного університету та його факультету журналістики із громадської організацією «Спілка молодих незалежних журналістів» (в рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики»). Йдеться про ремонт, закупку меблів, технічного обладнання, 8 комп’ютерів, проектора та дошки до нього. Крім того, найближчим часом у рамках втілення в життя інших грантових проектів факультету в лабораторії з’явиться додаткове комп’ютерне обладнання, відеоустаткування, відповідне програмне забезпечення, що дозволить використовувати аудиторію і як ньюзрум.

Право перерізати стрічку відкритої Лабораторії мультимедійної журналістики надали проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку та декану Віктору Костюку. А першим заходом, який відбувся в лабораторії, став тренінг випускниці факультету журналістики, власного кореспондента програми «Вікна» у м. Дніпро телеканалу «СТБ» Софії Богуцької. Його провідної темою стало обговорення специфіки роботи спецкора.

Крім того, в цей же час на факультеті тривали й інші МК. Технологію створення телевізійного контенту в рамках PR-кампаній представив Руслан Керімов, директор із діджитал та PR телекомпанії «ТЕТ», роль редактора у створенні й просуванні бізнес-контенту окреслила Анна Моруга, контент-директор сайту JavaRush, а професійне становлення (від початківця до незалежного журналіста) представила Ольга Жукова, фахівець із комунікацій.

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2525185367510841

Марія Канцелярист

 


Схожі новини