Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей творчо й креативно познайомив абітурієнтів із ЗНУ

День відкритих дверей творчо й креативно познайомив абітурієнтів із ЗНУ

День відкритих дверей творчо й креативно познайомив абітурієнтів із ЗНУ
16.04.2019 14:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Університет Інженерний інститут День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність зустріч з абітурієнтами співпраця зі школами відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування приймальна комісія

Чотирнадцятого квітня до Запорізького національного університету завітали майбутні абітурієнти – понад 400 старшокласників м. Запоріжжя й області, їхні батьки та вчителі. Усіх їх зібрав масштабний профорієнтаційний захід – День відкритих дверей. На гостей вишу чекали зустрічі з керівництвом університету, його Інженерного інституту та всіх факультетів, відповіді на всі актуальні питання, пов’язані зі вступною кампанією-2019, святкова програма від центру культури, екскурсія студмістечком, а також – знайомство з обраними факультетами, викладачами та студентами, які розповіли про навчання в університеті, захопливе студентське життя та успіхи випускників ЗНУ.

Ще перед початком офіційної частини для гостей влаштували концертну програму, креативну фотозону, знайомство з представниками факультетів ЗНУ та Інженерного інституту. Святковий настрій забезпечили присутнім аніматори й міми, творчі номери від студентів різних факультетів. А представники студентської ради університету запрошували шкільну молодь на заходи, які ще до кінця навчального року відбудуться у виші, а також пропонували мерч із емблематикою ЗНУ. Крім того, вступники отримали інформаційні брошури та примірники спецвипуску газети «Запорізький університет», із яких змогли більше дізнатися про факультети й університет загалом.

Після урочистого виконання Гімну України до присутніх звернувся ректор Микола Фролов. Він привітав учасників свята та зазначив, що йому приємно бачити таку велику кількість абітурієнтів, які виявили бажання більше дізнатися про виш. Адже це свідчить про те, що ЗНУ обрав правильну модель розвитку: це дозволяє університету, який вже має 90-річні традиції, крок за кроком впевнено наближатися до європейських канонів вищої освіти. Розширюються освітні можливості для студентів вишу, до числа гуманітарних спеціальностей наразі додалися технічні. Ректор ЗНУ повідомив, що з 1 січня 2019 року Інженерний інститут став важливим складником діяльності Запорізького національного університету. Тож під час вступної кампанії-2019 абітурієнти, які зробили вибір на користь ЗНУ, вступатимуть до сучасного вишу, на 18 факультетах якого успішно здобувають сучасні професії, затребувані на ринку праці, понад 16 тисяч студентів. Фахову підготовку молоді забезпечують близько 1500 вискокваліфікованих викладачів-науковців, з яких 125 докторів наук, професорів та 750 кандидатів наук, доцентів.

Також присутніх привітав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він висловив сподівання побачити абітурієнтів першого вересня вже студентами університету. Крім того, перед присутніми виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, яка розповіла про профорієнтаційну діяльність вишу упродовж року, зокрема про творчі, спортивні, культурно-масові заходи, у яких могли взяти участь всі охочі старшокласники. Також вона запросила завітати до ауд. 204 і 209 навчального корпусу №2, аби отримати всю необхідну інформацію щодо роботи підготовчих курсів вишу, підготовки до складання ЗНО тощо. Відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко відповів на численні запитання присутніх, пов’язані із умовами вступу-2019. Він запевнив, що всі, хто завітає до приймальної комісії зараз і під час вступної кампанії (за адресою: навчальний корпус №2, ауд. 114,115), отримає вичерпну консультацію та практичну допомогу у створенні електронного кабінету, підготовці пакета необхідних документів тощо.

Але студенти ЗНУ не лише навчаються, а й живуть цікавим студентським життям, що і продемонстрували цього дня гостям. Веселі й дотепні ведучі свята – Антон Назаренко та Вікторія Лагутіна – влаштували креативні конкурси для присутніх у залі, а переможцям вручили пам'ятні подарунки та футболки з логотипом ЗНУ. Окрім іншого, вони також допомагали у висвітленні важливих для абітурієнтів питань щодо перебігу ЗНО та вступної кампанії. А голова студради університету Марія Пересипко та представники студактиву різних факультетів презентували спеціальності та професії, які можуть здобути випускники шкіл, вступивши у ЗНУ.

Цікавою особливістю дня відкритих дверей стало те, що чимало представників керівництва вишу, зокрема й ректор ЗНУ Микола Фролов, були вбрані у світшоти з емблемою університету. Під час урочистої частини також нагородили старшокласників, які активно брали участь у численних профорієнтаційних заходах, які впродовж року тривали на базі університету. Так, в урочистій обстановці відзначили учасників та переможців конкурсу на кращу фотографію серед випускних класів. Ними стали 9 загальноосвітніх закладів міста та області. А у число переможців увійшли: 1 місце – учні випускного класу ЗЗОШ № 88; 2 місце – ЗЗОШ № 15; 3 місце – Запорізька спеціалізована школа №59.

Після урочистої частини зустрічі на абітурієнтів чекало знайомство з усіма факультетами ЗНУ та Інженерним інститутом. Вони більше дізналися про спеціальності й освітні програми, про умови вступу й навчання за вподобаним фахом, поспілкувалися з викладачами та представниками студентського активу. Під час невеличких екскурсій, які влаштували представники різних факультетів, гості оглянули спеціалізовані аудиторії та лабораторії, у яких навчаються та здійснюють наукові дослідження студенти вишу. Особливо цікавими, зокрема для тих, хто прагне опановувати природничі й технічні науки, виявилися розповіді провідних науковців, керівників кафедр математичного факультету – професорів Валерія Міщенка та Василя Гіржона – про фізичні спеціальності та виробничі професії, а також про наукові дослідження представників цих кафедр. А самі школярі змогли не лише наочно побачити лабораторно-дослідне обладнання, а й посидіти за цими приладами, взяти у руки зразки матеріалів тощо.

Уперше цього року свою цікаву виставку презентував абітурієнтам й Інженерний інститут ЗНУ. Тут молодь побачила новітні прилади, макети, зразки, програмне забезпечення, які представили різні кафедри та факультети цього університетського підрозділу. Кафедра мікроелектронних інформаційних систем факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій запропонувала відвідувачам познайомитися із електронним мікроскопом для лабораторних досліджень, кафедра металургійного обладнання факультету металургії представила 3D принтер – для друку моделей деталей із пластику. Факультет будівництва та цивільної інженерії презентував макети будівель, зроблені руками їхніх студентів, а також прилад для електрофільтрації газів (еконапрям). Окрім іншого, тут були й зразки матеріалів для створення інтегральних мікросхем, напівпроводників, макети ливарного обладнання тощо. Усе це відвідувачі не лише змогли оглянути, а й дізнатися про їхнє призначення (використання на виробництві, під час виконання наукових та лабораторних робіт тощо), а й самостійно спробувати їх у дії.

Старшокласники міста й області подякували представникам університету за організацію цікавого й інформаційного заходу, під час якого гості вишу змогли поставити всі актуальні для них запитання й остаточно визначитися зі спеціальностями, за якими прагнуть здобути вищу освіту.

Варто зазначити, що у ЗНУ складаються вже цілі студентські династії, адже ті, хто навчався або навчається в університеті, приводять інших членів родини здобувати освіту саме тут. День відкритих дверей продемонстрував сталість цієї традиції, адже цього року багато хто із нинішніх студентів супроводжував своїх молодших родичів. Так, студентка заочного відділення біологічного факультету Анастасія Шевченко завітала на зустріч зі своїм молодшим братом Захаром Томнюком, старшокласником Роздольської ЗОШ (Михайлівський район). Хлопець прагне здобувати інженерну або будівельну спеціальність, тому прийшов познайомитися із пропозиціями та перспективами навчання на одному із факультетів університету. Родина погоджується із вибором Захара та порадами вже досвідченої студентки, адже й старша сестра задоволена якістю освіти, яку надає ЗНУ.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=2535950593100985
Олена Хлистун,
Таміла Тарасенко

 

 


Схожі новини