Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Головна сторінка / Викладачі / Осаул Олександр Іванович

Осаул Олександр Іванович

ЗНУ Викладачі Інженерний інститут ЗНУ Кафедра теплоенергетики та гідроенергетики

Кандидат технічних наук, доцент

Дисципліни

• Прикладна гідравліка
  • Інженерна гідрологія
  • Конструкційні матеріали в енергетиці
  • Гідромеханічне обладнання ГЕС
  • Гідроенергетичне обладнання ГЕС
  • Традиційна та нетрадиційна енергетика
  • Патентознавство в енергетиці

Розклад консультацій

• Вівторок 11:00-13:00
  • Четвер 11:00-13:00

Біографія

• 1959-1964 – Запорізький машинобудівний інститут, інженер-механік, спеціальність «Ливарне виробництво».
  • 1965-1968 – Іжевський науково-дослідний інститут Міністерства оборонної промисловості СРСР.
  • 1968-1972 – ст.інженер Галузевої науково-дослідної лабораторії Холодостійких та зносостійких сталей та сплавів №1 Міністерства кольорової металургії СРСР.
  • 1972-1980 – аспірант кафедри Ливарне виробництво Запорізького машинобудівного інституту.
  • 1980-1985 – захист дисертації в Білоруському політехнічному інституті. Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Галузевої лабораторії №1.
  • 1985-1991 – завідувач Галузевої лабораторії 31.
  • 1997-2002 – ст.інженер технічного відділу ДГЕС-1.
  • 2002-2020 – доцент кафедри Теплоенергетики та гідроенергетики.

Стажування

• 1995-1997 – Угорщина, приватне підприємство по впровадженню систем автономного опалення та знезаражування води.
  • 2010, 2017, 2018 – ДніпроГЕС-1.

Інші здобутки

2002-наш час – розробник та консультант проєктів автономних пристроїв для використання в двох напрямах:

1. знезаражування збірної, використаної стічної води, регенерація відпрацьованих масел та молочних продуктів, термін придатності яких закінчився;
  2. опалення, виробництво та постачання гарячої води.

Брав участь у розробці планів спеціальності 145 «гідроенергетика».

Член науково-методичної підкомісії 145 «Гідроенергетика» МОН з розробки стандартів вищої освіти.

Розробник стандарту вищої освіти спеціальності 145 «Гідроенергетика» освітнього рівня бакалавр та освітнього рівня магістр.

Автор патенту на корисну модель №140942 від 10.03.2020р.

Наукова робота

У коло наукових інтересів входять питання розробки, випробування й використання технічних рішень, що базуються в одній конструкції на об`єднанні дій відомих природних явищ, а саме «різновісності» середовищ води і повітря, моделювання торнадо, яке замкнене в обмеженому просторі, кавітації мікро- та макрорівнях у замкнених системах при гарантованій безпеці, економічності, довготривалій експлуатації екологічно чистих теплових та енергетичних пристроїв.

Більшість розробок виконуються на рівні оформлення патентів на корисні моделі.

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Осаул Олександр Іванович