Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті грандіозний PlayFest об’єднав освітян та учнів міста й області

У Запорізькому національному університеті грандіозний PlayFest об’єднав освітян та учнів міста й області

У Запорізькому національному університеті грандіозний PlayFest об’єднав освітян та учнів міста й області
26.04.2019 13:07 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології фестиваль проект The LEGO Foundation проектна діяльність

Всеукраїнський фестиваль гри, навчання і натхнення відбувся 20 квітня на базі спорткомплексу Запорізького національного університету. Його метою був розвиток творчих, архітектурних, дизайнерських здібностей та комунікативних навичок дітей шляхом командної роботи над спільним проектом. Головним завданням, яке ставили перед собою його організатори, було розкриття теми шляхом будівництва моделі з конструктора LEGO та презентації проекту безпосередньо на фестивалі.

Цього року темою конкурсу була «Професії майбутнього», що передбачало створення моделі, яка б відображала сутність самої професії та середовище, де ця професія може бути реалізована. Фестиваль відбувся за сприяння фонду LEGO та керівника освітніх проектів the Lego Foundation в Україні Оксани Роми. . На офіційне відкриття фестивалю завітала представниця Міністерства освіти і науки України – експерт директорату управління дошкільної та загальної середньої освіти Олена Лінник. Координатором фестивалю від Запорізького національного університету є проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. За ініціативою Олександра Івановича та при всебічній підтримці ректора Миколи Фролова проект The LEGO Foundation був започаткований на базі університету.

На урочистому відкритті заходу з вітальним словом виступили директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, яка увійшла до складу журі конкурсу, ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Гура, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко та інші.

Зокрема, під час урочистого відкриття заходу ректор Микола Фролов відзначив усю важливість організації та проведення таких фестивалів для навчання майбутнього покоління високопрофесійних фахівців у всіх галузях життєдіяльності країни. Він зазначив, що представники ЗНУ пишаються тим, що змогли долучитися до проведення такого важливого заходу й що вони завжди відкриті для втілення нових освітніх проектів, призначених для усіх вікових груп громадян нашої держави.

Перший проректор Олександр Бондар, своєю чергою, зазначив, що в ЗНУ постійно втілюють у життя проекти, спрямовані на зміцнення й розвиток зв’язків із закладами середньої ланки освіти. Тож цей фестиваль може стати черговим кроком для розвитку галузі освіти в Запорізькому регіоні. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура підкреслив, що у виші великого значення надають впровадженню інноваційних технологій в освітній процес та знайомству з новітніми методиками викладання студентів, які обрали для себе педагогічні спеціальності. Саме тому співпраця університету та The LEGO Foundation набуває особливого значення.

Декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко відзначила актуальність теми цьогорічного конкурсу, що проходив у рамках фестивалю. Вона висловила задоволення, що до нього приєдналися викладачі та студенти факультету СПП, та подякувала організаторам й учасникам фестивалю за небайдужість й активність, прагнення розвивати галузь освіти і розвиватися самим.

Під час фестивалю відбувалися: Крейда-фест, майстер-класи з методик ігрового навчання, розвага-подорож у світ професій, Play-сесія з роботами, сімейний майстер-клас від тренерів The LEGO Foundation, веселе «Хімік-шоу». І, звичайно, проходила виставка-конкурс у рамках Фестивалю. Учасники – учні шкіл та вихованці дошкільних закладів освіти – презентували власні проекти.

Не залишились осторонь і наші студенти-першокурсники спеціальності «початкова та дошкільна освіта» факультету соціальної педагогіки та психології. Під керівництвом викладача Ганни Чорної та доцента кафедри соціальної педагогіки Юлії Зубцової, студенти представили власний проект. Враховуючи напрям навчання, не дивно, що професією майбутнього обрано педагога. Проте, за задумом, це міжгалактичний педагог-тьютор – Intergalactic Tutor, якого у майбутньому будуть готувати у найкращому закладі у галактиці – у Запорізькому національному університеті.

Крім того студенти ЗНУ виступали і в ролі волонтерів. Як зазначила, Оксана Рома, вперше за всі роки проведення подібних фестивалів волонтерами стали саме студенти. Молодь під керівництвом регіонального тренера The LEGO Foundation в Запорізькій області Олени Черевичної  та досвідчених LEGO-експертів виконували свою важливу роль на різних локаціях.

Гостями фестивалю, крім учасників конкурсу, стали сотні мешканців міста Запоріжжя – діти та дорослі. Цього року у фестивалі брали участь близько 50 000 дітей та 2 500 педагогів Запорізької та Дніпропетровської областей. Також для проведення фестивалю були залучені заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей і заклади вищої освіти – Запорізький національний університет та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

На завершення заходу учасників конкурсу привітали й нагородили цінними подарунками.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2547799961916048

 

Юлія Зубцова,

факультет соціальної педагогіки та психології,

Ірина Беспалова,

студентка Економіко-правничого коледжу

 

Схожі новини