Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Куріс Юрій Володимирович

Куріс Юрій Володимирович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра металургійних технологій, екології та техногенної безпеки

Доктор технічних наук, професор, академік Академії інженерних наук України, лауреат Премії Кабінету Міністрів України

Дисципліни

  • Методологія організації науково-дослідних та науково-виробничих робіт
  • Охорона праці в галузі та цивільний захист
  • Основи теплової роботи кліматичної та екологічної техніки
  • Екологічна безпека
  • Метод. організації науково-дослідних та науково-виробничих робіт

Розклад консультацій

  • Середа – 11.30 – 12.30, ауд. Л-102
  • П’ятниця – 11.30 – 12.30, ауд. Л-102

Біографія

У 2002 році закінчив енергомеханічний факультет ЗДІА, отримавши червоний диплом спеціаліста із спеціалізацією «Енергетичний менеджмент і аудит», був рекомендований для продовження навчання з даної спеціальності до магістратури.

За період навчання в магістратурі брав активну участь у наукових дослідженнях з питань енергозбереження й проявив здібності й нахили до наукової діяльності, був учасником двох науково-технічних конференцій: Всеукраїнської конференції «Біотехнологія» в Київському політехнічному інституті, а також Міжнародної конференції в м. Севастополі, на яких став лауреатом першого місця.

Проходячи магістерську переддипломну практику на промислово-тваринницькому комплексі комбінату ВАТ «Запоріжсталь», на території якого працює біогазова установка великої потужності, спроектована Датською компанією Joint Stock Company «CLAUHAN», Юрій Куріс спостерігав за роботою відновлювального джерела енергії, особливо за процесами, які протікають у біоенергетичної установки, встановленої на території комплексу.

У 2003 році закінчив магістратуру, отримавши «диплом з відзнакою» магістра за спеціальністю теплоенергетика й був рекомендований до аспірантури за спеціальністю «Промислова теплофізика і енергетика».

Впродовж 2007-2008 років працював на посаді доцента на кафедрах енергетичного менеджменту, металургії кольорових металів та металургії чорних металів.З березня 2015 р. — професор кафедри металургії чорних металів, декан найбільшого в академії металургійного факультету.

Наукова робота

За час навчання в аспірантурі працював над підготовкою методичного забезпечення декількох спецкурсів, проводив теоретичні і експериментальні дослідження. Брав участь у виконанні наукових програм і господарсько-договірних науково-дослідних робіт. Працюючи над дисертацією, проявив гарні організаторські здібності з питань налагодження спільних науково-дослідних робіт з кафедрою теплоенергетики Вінницького національного технічного університету. Самостійно вирішував питання використання виробничої бази комбінату «Запоріжсталь» для проведення наукових експериментів.

У цей період була закінчена та успішно захищена дисертація «Підвищення теплотехнічних і екологічних показників спалювання біогазу в теплогенеруючому обладнанні». Рішенням президії ВАК України 22.01.2008 р. присуджено навчальний ступінь кандидата технічних наук.

2008 року вступив до докторантури при Національній академії наук України, у 2014 році під науковим консультуванням Академіка Долінського Анатолія Андрійовича захистив докторську дисертацію на тему «Енергетичні та екологічні аспекти виробництва та використання біогазу» за спеціальністю 05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика.

22 грудня 2014 року рішенням ВАК присуджено ступінь доктора технічних наук за спеціальністю 05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика.

Результати наукових досліджень опубліковані у більш ніж 190 наукових працях, впроваджені на багатьох підприємствах України та Європи від ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Запоріжсталь», на підприємствах JSC «SINOGRAF» у Польщі та Німеччині.

Брав участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, семінарах, має 18 публікацій з теми дисертаційної роботи, 12 з яких входять у спеціалізовані видання ВАК України.

За вагомий внесок у розвиток альтернативних ресурсів енергії нагороджений державними нагородами.

Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

Куріс Юрій Володимирович