Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / РОНІК організував інформаційно-комунікаційні семінари-практикуми для директорів закладів середньої освіти

РОНІК організував інформаційно-комунікаційні семінари-практикуми для директорів закладів середньої освіти

РОНІК організував інформаційно-комунікаційні семінари-практикуми для директорів закладів середньої освіти
21.05.2019 10:21 Все Головні новини РОНІК Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування РОНІК методичні семінари для вчителів наукова бібліотека

На базі Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу ЗНУ (РОНІК) відбулася чергова зустріч із освітянами Запорізького регіону. Вона об’єднала за круглим столом директорів та провідних бібліотекарів закладів середньої освіти в контексті обговорення важливих інформаційно-комунікаційних питань, які серед запитів були зазначені педагогічною спільнотою серед найрейтинговіших.

Два семінари-практикуми, присвячені інформаційно-бібліотечним технологіям та публічній комунікації, дуже символічно й концептуально відбулися у День вишиванки, адже вишиванка для українців – промовисте декламування своєї національної ідентичності, закодоване в символах та знаках. Тож багато учасників тренінгової сесії прикрасили захід святковим строєм.

Урочисто привітав освітян перший проректор ЗНУ, професор Олександр Бондар, який побажав педагогічній громаді під проводом професійних спікерів плідної роботи та постійної продуктивної співпраці освітянсько-наукової спільноти середньої та вищої шкіл на базі Запорізького національного університету, що є запорукою невпинного поступу інноваційних перспектив в освіті регіону.

Семінар-практикум «Публічна комунікація керівників закладів середньої освіти: взаємодія, переконання, кризове врегулювання» провела Ольга Валеріївна Вакало, журналістка, голова редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка за освітою і покликанням є просвітянкою в «суспільному університеті». Як ведуча прямоефірної телепередачі «Знак питання», авторської програми «Я й Це», спілкуючись з неймовірно багатою палітрою різноманітних персоналій, різних за політичними, ідеологічними, соціальними поглядами, різними за цінностями, точками зору на одну тезу, О. Вакало поділилася лайф-хаками публічної комунікації керівників закладів середньої освіти, яким доводиться взаємодіяти, переконувати, врегулювати кризи спілкування з учнями, їх батьками, з колегами, засобами масової інформації.

Керівники ЗСО, бібліотекарі були залучені до інтерактивних комунікаційних вправ («33 Єгорки»), дихальної практики, вони познайомилися із основними тезами розвідки «Мистецтво надзвичайних презентацій», палітрою реакцій на нестандартні ситуації. Дуже важливо і приємно, що аудиторія задавала питання (як реагувати на деструктивні дописи в соціальних мережах, зокрема в групі «Батьки SOS», на виклики та упереджену критику з боку батьків, як налагодити зв’язки з громадськістю в ЗСО), що, врешті, змінило семінар на дискусійне обговорення та окреслило безліч тем на наступні заходи.

Наступний блок «Упровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у сферу інформаційно-бібліотечного обслуговування в освітньо-науковому просторі: ЗНУ – заклад середньої освіти» був реалізований завдяки Ніні Миколаївні Чалій, директору наукової бібліотеки ЗНУ, яка на сьогодні процесно-орієнтована на актуальні інформаційні потреби освітянської спільноти. Ніна Миколаївна наголосила на впровадженні інноваційних сервісів, які надають максимально повну інформаційну підтримку різним категоріям користувачів і значно підвищують якість освіти та науки в регіоні. У результаті присутні працівники бібліотек відвідали наукову бібліотеку ЗНУ під керівництвом пані директорки та домовилися про планування окремого презентаційного заходу, адресно присвяченого професійному колу бібліотекарів, аби й учні, і вчителі, і керівники ЗСО змогли долучитися до запропонованих інноваційних технологій та скористатися потужним ресурсом, що акумулює величезний пласт корисної різногалузевої інформації.

Дякуємо за цікавість до заходу та активну участь у дискусії Циммерману Геннадію Анатолійовичу, заступнику з профорієнтаційної роботи математичного факультету.

За організаційну підтримку дякуємо Відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ

 

Координатор РОНІКу Вікторія Ковпак

 

 

РОНІК, методичні семінари для вчителів, наукова бібліотека

Схожі новини