Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ 314 старшокласників склали зовнішнє незалежне оцінювання з математики

На базі ЗНУ 314 старшокласників склали зовнішнє незалежне оцінювання з математики

На базі ЗНУ 314 старшокласників склали зовнішнє незалежне оцінювання з математики
22.05.2019 10:17 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНО профорієнтація

Двадцять першого травня в Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Традиційно не залишився осторонь від цієї вважливої події й Запорізький національний університет. На його базі провели зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Цього дня до ЗНУ завітали 314 осіб – випускників закладів середньої освіти м. Запоріжжя.

Відповідальною за пункт проведення тестування була начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. У заході задіяли 22 старших інструктори, 19 інструкторів і 6 чергових – викладачів і співробітників ЗНУ та вчителів запорізьких шкіл.

За перебігом першого цьогорічного ЗНО спостерігали уповноважена особа від Дніпропетровського регіонального центра оцінювання якості освіти Олена Сироватко й завідувач центру моніторингу якості освіти м. Запоріжжя Роман Шумада. Під час вступних зборів вони привітали всіх задіяних у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, наголосили на важливості цієї форми оцінювання знань випускників шкіл, а також нагадали присутнім про основні моменти перебігу ЗНО, на які мають звернути увагу старші інструктори та інструктори.

Оскільки ЗНУ є постійною базою для проведення основної сесії ЗНО, а також тренінгів із написання зовнішнього незалежного оцінювання організованих як Дніпропетровським центром оцінювання якості освіти, так і керівництвом університету, увесь персонал пункту проходження ЗНО мав неабиякий досвід. Саме тому всі спрацювали чітко й злагоджено, дотримуючись усіх аспектів процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, всім учням-учасникам ЗНО перед початком його написання нагадали про їхні права й обов’язки та наголосили на важливості дотримання  інструкцій при виконанні тестових завдань та їхньому оформленні.

Загалом для проведення ЗНО задіяли 19 аудиторій в навчальному корпусі № 2, зокрема на першому поверсі виділили приміщення для написання ЗНО абітурієнтам, які мають особливі потреби, де створили для них максимально комфортні умови. Крім того, відповідно до процедури написання зовнішнього незалежного оцінювання трьом абітурієнтам, які знаходилися в цій аудиторії, надали додаткові 30 хвилин на виконання завдань (усього 3,5 години).

На вирішення завдань ЗНО відводилося 180 хвилин. Багато абітурієнтів відповідально підійшли до участі в ЗНО, прагли не лише виконати всі завдання, але й залишити час для їхньої перевірки. Після завершення написання робіт вони очікували на вулиці, поки відповідно до процедури їм роздадуть зошити, аби вдома чи разом з учителями ще раз перевірити правильність виконання завдань.

Відповідальна за пункт проведення ЗНО на базі університету Галина Микитів, розповідаючи про початок основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, відзначила. що цього року, як і всі попередні роки, від початку введення цієї форми оцінювання знань абітурієнтів, Запорізький національний університет дієво залучений до її проведення. Цього року на базі університету пройде ЗНО з 5 предметів: із математики (21 травня), з української мови та літератури (23 травня), з іноземної мови (28 травня), із фізики (30 травня), та з історії України (4 червня). Також на базі Запорізького національного університету діють упродовж року підготовчі курси, завдяки яким при сприянні досвідчених викладачів старшокласники можуть підготуватися до успішного проходження ЗНО й уникнути стресу під час його написання. Крім того, у ЗНУ щороку, за підтримки ректора Миколи Фролова, проходять безкоштовні пробні тренінги під час яких абітурієнти можуть перевірити рівень своїх знань, визначити теми, яким треба приділити додаткову увагу під час підготовки, та уникнути стресу під час основної сесії ЗНО. Цього року, за ініціативи проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександра Гури та за дієвої участі співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, вперше відбулися перші виїзні безкоштовні пробні тренінги. Завдяки цьому, всі учні Запорізької області мали змогу підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Адже в ЗНУ дбають про своїх майбутніх студентів і прагнуть підтримати абітурієнтів шкіл під час важливого для них періоду закінчення школи і складання ЗНО.

 


Фотогалерея: https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2602800843082626

Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини