Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури

У ЗНУ відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури

У ЗНУ відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури
24.05.2019 14:49 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНО українська мова і література

23 травня на базі Запорізького національного університету було проведено ЗНО з української мови та літератури. Цього дня до ЗНУ перевірити свої знання з української мови і літератури завітали 320 осіб – випускників закладів середньої освіти м. Запоріжжя.

Відзначимо, що випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають обрати українську мову і літературу як обов’язковий предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідальна за пункт проведення тестування - начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів відзначила, що увесь персонал пункту тестування спрацював злагоджено, а в університеті були створені всі необхідні умови для комфортної роботи учасників ЗНО. Так, у цьому тестуванні були задіяні 22 аудиторії 2 навчального корпусу. Зокрема, на першому поверсі виділили приміщення для написання ЗНО 6 абітурієнтам, які мають особливі освітні потреби, де створили для них максимально зручні умови і медичний супровід. Крім того, відповідно до процедури написання зовнішнього незалежного оцінювання учасникам, які знаходилися в цій аудиторії, надали додаткові 30 хвилин на виконання завдань (усього 3,5 години). Також були задіяні 22 старших інструктори, 19 інструкторів і 6 чергових. За перебігом другого цьогорічного ЗНО спостерігав Андрій Лукачевич - уповноважена особа від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Розповідаючи про перебіг тестування, Галина Володимирівна Микитів нагадала, що особливістю основної сесії є те, що викладачі, співробітники ЗНУ та вчителі запорізьких шкіл задіяні на тестуванні у рівному співвідношенні. Крім того, була відзначена відповідальна і професійна робота служби охорони ЗНУ, яка допомогла в організації ЗНО.

Загалом, увесь персонал пункту тестування мав неабиякий досвід. Саме тому всі спрацювали чітко й злагоджено, дотримуючись усіх аспектів процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, всім учасникам ЗНО перед початком його написання нагадали про їх права й обов’язки та наголосили на важливості дотримання інструкцій при виконанні тестових завдань та їх оформленні. Також у ЗНУ майбутнім абітурієнтам надали потрібні консультації, у яких містилась детальна інформація щодо умов проведення тестувань. Під час тестування співробітники нашого вишу неодноразово звернули увагу майбутніх абітурієнтів на важливі організаційні питання, пов’язані з участю у зовнішньому незалежному оцінюванні. Так, їм нагадали, що при складанні тестів учасникам ЗНО заборонено використовувати будь-які допоміжні матеріали крім тих, які містяться в тестових зошитах, а також мати при собі   засоби зв’язку, зчитування, обробки, зберігання та відтворення інформації, друковані або рукописні матеріали. Адже при порушенні процедури тестування, абітурієнти повинні бути виведені, а результати тестування скасовані. Тому усі учасники тестування пройшли перевірку на металодетекторі під час технічної перерви.

Як і в попередні рази перед початком тестування майбутні абітурієнти перевірили себе в списках зареєстрованих на тестування, а також для усіх випускників шкіл був проведений інструктаж щодо правил успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання та розподіл по аудиторіях. Розпочалось тестування об 11 ранку. На вирішення завдань ЗНО відводилося 180 хвилин. Протягом цього часу абітурієнти мали змогу продемонструвати теоретичні та практичні знання з української мови та літератури. Так, сертифікаційна робота з української мови і літератури налічувала 58 завдань різних форм і складалась з трьох частин: «Українська мова» (33 завдання), «Українська література» (24 завдання) і «Власне висловлення» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю). Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 104. Треба відзначити, що вступники відповідально підійшли до проходження ЗНО і діяли згідно правил. Вони були налаштовані на плідну роботу і старанно виконували тестові завдання. Більшість з випускників шкіл майже не хвилювались перед проходженням тестування, адже воно вже не перше.

Відзначимо, що із завданнями сертифікаційної роботи можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «ЗНО-2019. Українська мова і література». Нагадуємо, результати зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти зараховуватимуться як державна підсумкова атестація з української мови, а також як вступний тест для охочих вступати до закладів вищої освіти. А офіційне оголошення результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде відбуватись поетапно на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.  Так, результати ЗНО з української мови та літератури будуть оголошені не пізніше 14 червня. Їх учасники ЗНО зможуть побачити на своїх персональних електронних сторінках на сайті Центру. Ті ж учасники ЗНО, які не змогли взяти участь в тестуванні під час основної сесії з поважних причин, будуть складати тести ЗНО під час проведення додаткової сесії.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

 

 

 

Схожі новини