Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слухачі Школи Конфуція ЗНУ посіли 3 місце на всеукраїнському етапі світового чемпіонату знавців китайської мови

Слухачі Школи Конфуція ЗНУ посіли 3 місце на всеукраїнському етапі світового чемпіонату знавців китайської мови

Слухачі Школи Конфуція ЗНУ посіли 3 місце на всеукраїнському етапі світового чемпіонату знавців китайської мови
29.05.2019 16:13 Все Головні новини Школа Конфуція Університет Школа Конфуція міжнародна діяльність китайська мова чемпіонат перемога

У Запорізькому національному університеті на сьогодні надають особливого значення розвитку й зміцненню українсько-китайських зв’язків. Зокрема, адміністрація університету під керівництвом ректора Миколи Фролова приділяє особливу увагу діяльності Школи Конфуція, що вже другий рік функціонує при ЗНУ. Робота цього структурного підрозділу отримала цілковите схвалення колег з Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Освітні послуги, які пропонують викладачі Школи Конфуція – носії китайської мови з досвідом викладання для іноземців, – користуються неабиякою популярністю серед мешканців м. Запоріжжя, зокрема серед студентів ЗНУ.

Про їхню високу якість переконливо свідчить перша серйозна перемога слухачів Школи Конфуція при ЗНУ – днями її команда посіла почесне 3 місце у всеукраїнському етапі загальносвітового Чемпіонату знавців китайської мови, організованому представниками штаб-квартири Інститутів Конфуція при підтримці Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

Загалом український етап чемпіонату, що відбувся 24-25 травня на базі Київського національного лінгвістичного університету, об’єднав 6 команд: п’ять із яких – від Інститутів Конфуція, які діють на базі Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Освітнього центру «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Китайського культурного центру Одеського національного університету, Київського національного лінгвістичного університету та шоста – Школа Конфуція ЗНУ.

До кожної з цих команд увійшли від 2 до 6 кращих слухачів курсів Інститутів Конфуція. Так само прискіпливо поставилися до вибору слухачів мовно-культурних курсів, які представлятимуть не лише саму Школу Конфуція, але й власне ЗВО, в Запорізькому національному університеті. Попередньо викладачі курсів відібрали кращих слухачів, потім, під час другого етапу конкурсу, із них – трьох найкращих конкурсантів.

Ними стали студенти факультету фізичного виховання Аліна Крюк, яка вивчає китайську мову 1 рік, та Георгій Животок, котрий займається на мовних курсах лише 3 місяці, й Володимир Середа, колишній студент математичного факультету, який навчається в Школі Конфуцію 1,5 роки і зараз вдосконалює свій рівень володіння іноземною мовою, аби продовжити навчання в Китаї.

Оскільки учасники конкурсу з Інститутів Конфуція при інших ЗВО, у середньому, вивчають китайську мову  3-5 років і вже пройшли стажування в китайських закладах освіти по кілька місяців, то слухачам Школи Конфуція при ЗНУ довелося докласти чимало зусиль. Адже вони прагли добре підготуватись і гідно представити свій заклад вищої освіти на загальноукраїнському рівні.

При цьому директор цієї Школи від китайської сторони У Шихун і директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков приділили значну увагу розробці стратегії виступу команди. Зокрема, при підготовці творчого номеру команди вони запропонували приділити увагу спортивному складнику виступу, адже Георгій Животок уже 16 років займається ушу. Зокрема, він нещодавно здобув срібну й дві бронзові медалі чемпіонату Європи з цього виду спорту, який відбувався у Греції. Це дало змогу спортсмену провести показовий виступ на професійному рівні.

Під час конкурсу в Києві всіх його учасників привітали й побажали перемоги радник Посольства Китайської Народної республіки в Україні Чжан Веньвей, проректор Київського національного лінгвістичного університету Ірина Сєрякова й голова китайської діаспори в Україні Лі Сюєган.

Після урочистого відкриття конкурсу розпочався перший етап конкурсу: колективний виступ із промовами. Цього року чемпіонат проходив під девізом: «Увесь світ – одна родина», саме цій темі були присвячені завчасно підготовлені виступи всіх членів команд. Наступний конкурс потребував не лише знань, але й вміння імпровізувати. Кожен учасник мав обрати одне з 40 запитань, пов’язаних із культурою Китаю, і після хвилини, відведеної на підготовку, повинен був упродовж хвилини надати висловлювання із цієї теми. Далі з чотирьох запропонованих варіантів потрібно було обрати правильну відповідь, вставивши пропущені слова в запропоновані речення.

Усі команди блискуче впоралися із концертними номерами, які запропонували на розсуд членам журі під керівництвом радника Посольства Китайської Народної республіки в Україні Чжана Веньвейя. Студенти різних університетів показували мінівистави, танцювальні та вокальні номери. Номер Школи Конфуція при ЗНУ мав спортивне забарвлення. Аліна Крюк і Володимир Середа виконали гімн ушу, у той час як Георгій Животок влаштував показовий виступ.

У результаті журі присудило нашим представникам почесне 3 місце. Усі учасники команди отримали призи та почесні грамоти. Колектив викладачів Школи Конфуція отримав почесні грамоти за якісну роботу та за організаційну підготовку. Крім того, викладачу, що супроводжувала команду, Ся Сюєся вручили почесну грамоту.

Після переможного повернення до ЗНУ ректор Микола Фролов в урочистій обстановці привітав представників команди та директора цієї Школи від китайської сторони У Шихуна і директора Школи Конфуція від української сторони Володимира Волкова. Микола Олександрович привітав представників Школи Конфуція, подякував їм за плідну працю, що увінчалась перемогою, та висловив сподівання, що й надалі на слухачів чекають нові  вагомі здобутки. Він також запевнив, що й надалі адміністрація ЗВО надаватиме всебічну підтримку представникам Школи Конфуція.

До речі, вже 31 травня о 17.30 в навчальному корпусі №1, ауд. 50 відбудеться урочисте вручення сертифікатів Школи її слухачам.

А ще, у представників цього структурного підрозділу – чимало планів. Навіть улітку вони продовжуватимуть втілювати у життя цікаві проєкти: улітку на острові Хортиця близько 160 осіб поєднають вивчення ушу та китайської мови (спортивних термінів, рахунок тощо). У цьому їм допоможуть викладачі та керівництво школи Конфуція ЗНУ.

Нагадуємо, що зареєструватися на мовні курси можна за покликанням: https://bitly.su/Qvq4

Більше інформації можна отримати, завітавши за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55а, навч. корп. № 6, ауд. 212, або ж за телефоном: (061) 289-41-03,  чи написавши на електронну адресу: tupakhina.olga@gmail.com

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини