Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Ковпак Вікторія Анатоліївна

Ковпак Вікторія Анатоліївна

ЗНУ Викладачі Факультет журналістики Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Доктор наук із соціальних комунікацій, доцент, професор кафедри

Графік консультацій

  • Вівторок 12:00 – 13:00

Дисципліни

  • Журналістська етика
  • Іміджологія

Біографія

Ковпак Вікторія Анатоліївна – доктор наук із соціальних комунікацій (диплом № 006879 від 11 жовтня 2017 р.), доцент (атестат доцента № 042809 від 30 червня 2015 р.), професор кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю факультету журналістики Запорізького національного університету. У 2007 році отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Українська мова та література» (філологічний факультет Запорізького національного університету). У 2010 році отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Журналістика» (Інститут журналістики і масовової комунікації, Класичний приватний університет). З 2009 р. є членом Запорізького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства ім. Т. Шевченка «Просвіта», літературного клубу «Літературні вечорниці». З 2013 р. – керівник проекту «Творча майстерня: Фан-зона українського слова», що об’єднує молодих поетів, прозаїків, музикантів, журналістів серед школярів та студентів (зокрема, включає зустрічі в рамках «Літературної кав’ярні» та кіноклубу «АРТіФАКТ»); із 2019 – член Запорізької обласної організації «Національна спілка журналістів України»; член робочої групи з розробки Обласної програми розвитку та функціонування української мови на 2015–2020 роки та виконання затверджених позицій (згідно з визначеними відповідальними особами).

З 2007 до жовтня 2018 року працювала на адміністративних посадах та мала викладацьку діяльність в Інституті журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету.

З жовтня 2018 року – професор кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю

Медіатренер Першої дитячої телешколи (м. Запоріжжя); Запорізького міського конкурсу шкільних газет та сайтів «Mediaschool – 2017» (2015); Першого табору медіаграмотності, проекту ГО «Запоріжжя – місто можливостей» (2018).

Наукова робота

Назва роботи (кандидатська дисертація): Політична публіцистика в періодичних та серіальних виданнях української еміграції в Канаді (до 1945 року): національно-патріотичні аспекти

Кандидат наук із соціальних комунікацій, 27.00.04 – теорія та історія журналістики, диплом від 30 листопада 2012 р. (ДК № 010848)

Доцент (атестат доцента № 042809 від 30 червня 2015 р.)

Назва роботи (докторська дисертація): Інформаційно-комунікаційна діяльність післявоєнної української еміграції: смислова матриця ідеї нації

Доктор наук із соціальних комунікацій (на підставі рішення Атестаційної колегії від 11 жовтня 2017 р.) за спеціальністю «Теорія та історія соціальних комунікацій»

Член редколегії наукового журналу «Media4u Magazine» (Квартальний журнал підтримки науки та досліджень у галузі освіти з професійною підтримкою міжнародної редакційної колегії, що складається з університетських викладачів; видається за наукової підтримки Міжнародної ради університетських викладачів) (Чехія, Прага) (включено у грудні 2015 р.); член редакційної колегії фахового журналу «Держава і регіони. Серія: Соціальні комунікації» (з 2018 р.).

Коло наукових інтересів: еміграційна інформаційно-комунікаційна діяльність, політична публіцистика, національно-патріотичний дискурс засобів масової комунікації, когнітивні практики в медіасфері.

Є автором понад 60-ти наук. праць (зокрема, навчальний посібник «Міжнародна журналістика» (2014), монографія «Смислова матриця національної інформаційно-комунікаційної діяльності післявоєнної української еміграції» (2016) та статті в журналах, включених до наукометричної бази Index Copernicus)).

Інформація надана факультетом журналістики

Ковпак Вікторія Анатоліївна