Двадцять п’ятого травня відбувся другий випуск слухачів курсів «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», що були організовані на базі центру післядипломної освіти Запорізького національного університету. Від імені ЗНУ свідоцтва про підвищення кваліфікації педагогічних працівників вручив керівник програми Євгеній Клопота – доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Заслужений працівник освіти України.
Він підкреслив, що Запорізький національний університет є найпотужнішим в регіоні закладом вищої освіти, де кожний фахівець завжди може знайти підтримку й отримати необхідну консультацію щодо актуальних питань впровадження інклюзивного освітнього простору. А також – побажав випускникам організовувати належні умови якісної освіти для учнів із особливими потребами, створювати позитивний імідж інклюзивного середовища та долати стереотипи, які існують у нашому суспільстві до людей з інвалідністю.
Євгеній Клопота зазначив, що головною метою курсів є набуття професійної компетентності вчителів, асистентів вчителів, соціальних працівників, психологів, керівників інклюзивних освітніх закладів та реабілітаційних центрів на основі впровадження інноваційних технологій. У процесі роботи учасники ознайомилися з етапами та процесами інтеграції в суспільство осіб з особливими потребами та принципами інклюзивної освіти. Жвавий інтерес викликали методичні рекомендації щодо ефективної взаємодії з різноманітними учнями, які мають особливі потреби. На заняттях велика увага приділялася психологічним та педагогічним засобам подолання наявних проблем інклюзивного навчання у новій українській школі, а також технічному оснащенню для учнів з особливими потребами.
Професор Клопота зробив акцент на особистісній готовності дітей та молоді з особливими потребами до повноцінної інтеграції в суспільство, та саме готовності представників соціуму на адекватне сприйняття можливостей та здібностей таких людей. Учасникам курсів сподобалася робота зі стереотипами та установками, які існують у суспільстві та заважають сприймати таких людей як рівних партнерів, а також з психологічними бар’єрами у процесі спілкування з ними. Учасники курсів із задоволенням брали участь в інтерактивних вправах, які надають можливість отримати саме практичні навички. Відбувалися дискусії щодо вирішення актуальних питань професійного самовизначення молоді з особливими потребами. Фахівці розглянули сучасну модель психолого-педагогічного супроводу в умовах інклюзивного освітнього простору.
В свою чергу, учасники курсів підвищення кваліфікації відзначили цінність інтерактивних занять, які поєднували теоретичні та практичні аспекти. Велике зацікавлення викликали тренінгові вправи, спрямовані на занурення в ситуацію, актуалізацію та усвідомлення отриманого досвіду, дискусії щодо особливостей впровадження інклюзивного навчання в Україні та європейських країнах.
Також професор Євгеній Клопота висловив подяку керівнику центру післядипломної освіти ЗНУ шановному Івану Каріка, фахівцю Луїзі Муцураєвій та асистенту Світлані Агакішиєвій за допомогу в організації курсів.
Набір на наступні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору» відбудеться у вересні 2019 р.
Бажаємо всім приємної відпуски та чекаємо на наші курси!
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2618190561543654