Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Інженерного інституту ЗНУ організували проведення науково-освітньої та історико-культурної платформи за участю почесних гостей із Республіки Польща

Днями в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулася урочиста подія – науково-освітня та історико-культурна платформа «Від історичної слави до успішного майбуття». Її організаторами стали Центр польської мови та культури ім. Яна ІIІ Собеського ЗНУ в особі к.філос.н. Ганни Макушинської та кафедра фінансів, банківської справи та страхування Інженерного інституту ЗНУ в особі завідувача кафедри, д.е.н. Наталії Метеленко.

Співорганізаторами заходу були заступник Голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Віталій Гриценко; директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Олена Коваленко, директор навчально-наукового інституту менеджменту та психології УМО НАПН України Олена Алейнікова, помічник керівника Запорізького управління офісу великих платників податків ДФС України Алла Попова.

Захід складався з двох частин. Науково-освітня частина в рамках круглого столу «ЗНУ – Україна – Європа: можливості й перспективи інтеграції в єдиний освітній простір» включала розгляд актуальних питань економічної безпеки, нового етапу децентралізації в Україні, змін в податковій та митній політиці, розвитку освітніх технологій, зокрема в Інженерному інституті. Засідання круглого столу та культурну частину відвідали адміністрація, викладачі й студенти факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту.

Тренінг «Попередження булінгу в дитячому навчальному колективі» для керівників загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів, коледжів за участю психологів та викладачів відбувся в Запоріжжі вперше. Ініціатором його проведення став Інженерний інститут, а проводили тренінг спеціалісти Академії педагогічних наук України.

Історико-культурна частина заходу в рамках Днів українсько-польської культури, науки і освіти «Під єдиним небом» пройшла під опікою Сенату Республіки Польща за особистої присутності сенатора РП пана Артура Важохи, а також під патронатом Генерального Консульства РП в Україні у Харкові за участі віце-консула радника Яна Здановського. Гостями заходу стали й пані Емілія Хмельова, яка очолює Федерацію польських організацій на Україні (м. Львів) та віце-президент фонду «Словбескід» (м. Кросно) Малгожата Халковська.

Відкрив цю урочисту подію директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Владислав Мороко. З вітальним словом до гостей та учасників свята звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Геннадій Миколайович вручив пану Артуру Важосі та пану Яну Здановському подяки та зазначив, що така ініціатива від Інженерного інституту створює нові можливості розвитку Запорізького національного університету, підвищує імідж закладу вищої освіти та розкриває нові горизонти співпраці з європейськими партнерами.

Під час проведення круглого столу відбулася дискусія щодо ролі польського короля Яна ІІІ Собеського в історичній ретроспективі та розумінні сучасних тенденцій взаємин України і Польщі. В обговоренні теми взяли участь головний зберігач фонду Національного заповідника «Хортиця» Ольга Борисенко; науковець, історик Ігор Саламаха; завідувач кафедри слов’янської філології ЗНУ Ірина Павленко; члени Товариства польської культури ім. Іоанна Павла ІІ; громадські та культурні діячі Запорізької області.

Науково-освітня та історико-культурна платформа завдяки цьому новітньому й унікальному заходу підтвердила потужний потенціал Запорізького національного університету як провідного регіонального закладу вищої освіти Півдня України, а також розкрила нові можливості міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

Інженерний інститут