Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Іменні стипендії отримуватимуть 9 студентів ЗНУ, які мають успіхи в навчанні, науковій та інших галузях діяльності

Іменні стипендії отримуватимуть 9 студентів ЗНУ, які мають успіхи в навчанні, науковій та інших галузях діяльності

Іменні стипендії отримуватимуть 9 студентів ЗНУ, які мають успіхи в навчанні, науковій та інших галузях діяльності
12.06.2019 10:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ факультет металургії економічний факультет факультет менеджменту стипендіальна комісія стипендіальна програма ПАТ «Запоріжсталь»

Одинадцятого червня в ЗНУ відбулося чергове засідання комісії з визначення переможців стипендіальної програми ПАТ «Запоріжсталь». Члени стипендіальної комісії цього разу обрали дев’ятьох студентів – представників факультетів менеджменту, економічного та факультету металургії Інженерного інституту ЗНУ, які у першому семестрі нового 2019-2020 навчального року отримуватимуть іменні стипендії.

На розгляд стипендіальної комісії, до складу якої традиційно увійшли представники керівництва ЗНУ та Інженерного інституту, факультетів, відділу виховної роботи та комбінату «Запоріжсталь», представили презентації 14 кандидатів на стипендії. Вони – найкращі в рейтингу студенти бакалаврату та магістратури, які мають неабиякі досягнення у навчанні, науковій та інших галузях діяльності.

В обговоренні досягнень студентів ЗНУ і визначенні стипендіатів взяли участь проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, провідний інженер відділу розвитку персоналу МК «Запоріжсталь» Олексій Івченко, начальник відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Кондратенко, декан економічного факультету Алла Череп, заступник декана з виховної роботи економічного факультету Вікторія Сьомченко, завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Людмила Бухаріна, директор Інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць та керівники кафедр, голова студентської ради ЗНУ Марія Пересипко.

Кожне півріччя ПАТ «Запоріжсталь» виділяє кошти для стипендіального забезпечення студентів з метою їхнього заохочення до отримання професійних знань і практичного досвіду, що сприятимуть економічному розвитку Запорізького регіону, зокрема його металургійної галузі. У конкурсі щоразу беруть участь кращі студенти університету за напрямами підготовки «Облік та аудит», «Менеджмент», «Металургія чорних металів», «Обробка металів тиском», «Металургійне обладнання». При цьому основними критеріями відбору, за словами представника «Запоріжсталі», є не тільки високі рейтингові показники й наукові досягнення студентів, а й їхня вмотивованість, готовність здобувати нові знання й навички на виробництві, де потім вони отримають й своє перше робоче місце.

Окрім іншого, Олексій Івченко розповів присутнім про різноманітні засоби мотивації та заохочення працівників їхнього металургійного комплексу. Зокрема, для виробничників діє індивідуальний соцпакет «Мій вибір», що передбачає нарахування 100 балів, які, за бажанням, вони можуть витратити на різноманітні опції: від вивчення англійської мови, поповнення мобільного рахунку, придбання товарів та послуг до використання додаткових вільних днів тощо. Зокрема, для батьків студентів є і така пропозиція як «подарунок моєму студенту», що передбачає нарахування йому додаткової стипендії – від ПАТ «Запоріжсталь» у розмірі 700 грн. Наразі почала діяти ще одна нова опція, що буде цікава для тих молодих спеціалістів, які отримали тут перше робоче місце і пропрацювали не менше року – їм буде виплачуватися додаткова одноразова виплата у гривнях, що відповідає 500 у. од. Це, на думку керівництва, має бути додатковим стимулом для молоді, аби обирати роботу на виробництві «Запоріжсталь».

Самі учасники конкурсу, презентуючи свої досягнення членам стипендіальної комісії, неодмінно зазначали серед причин, чому вони зробили свій вибір на користь цього металургійного комбінату, той факт, що саме тут їм та їхнім сім’ям гарантований соцпакет і впевненість у майбутньому. Адже саме це підприємство намагається відповідати вимогам часу, реалізовувати інноваційні методи на виробництві, усілякі корисні соціальні ініціативи, що сприяють розвитку міста Запоріжжя, його соціальної сфери та екології. До речі, багато хто з них належить до династій, які працюють на виробництві або у структурних підрозділах «Запоріжсталі».

Кожен із претендентів на стипендію, презентуючи свої наукові та освітні досягнення, неодмінно зазначав, що прагне здійснити або вже незабаром проходитиме виробничу практику на даному підприємстві, бажає саме тут отримати свій перший фаховий досвід, поспілкуватися із професіоналами галузі й залишитися надалі працювати.

Під час обговорення навчальних, науково-технічних та інших досягнень студентів ЗНУ члени стипендіальної комісії поставили чимало запитань претендентам. Окрім іншого, їх цікавив практичний досвід молоді, їхня обізнаність у галузі діяльності ПАТ «Запоріжсталь», їхні плани на майбутнє та пропозиції щодо розвитку виробничої інфраструктури, участь у соціальних ініціативах, що їх організовує завод. Адже багато хто із студентів вже був активним учасником таких заходів, як «Врятуємо Дніпро разом!», «Запоріжсталь. Півмарафон», фестиваль фарб тощо.

За результатами засідання комісії стипендії у розмірі від 700 до 1700 гривень щомісяця отримуватимуть 9 студентів ЗНУ: Яна Безнос (2 курс, економічний факультет, спеціальність «Облік і аудит»), Аліса Галкіна (2 курс, факультет менеджменту, спеціальність «Менеджмент»), Олександр Сагулякін (2 курс), Микита Бутирін та Артем Груша (3 курс, факультет металургії Інженерного інституту ЗНУ, спеціальність «Металургія чорних металів»), Олена Батичко, Віктор Сабіров і Владислав Кідалов (магістратура, факультет металургії Інженерного інституту ЗНУ, спеціальність «Обробка металів тиском»), Владислав Пудовочкін (магістратура, факультет металургії Інженерного інституту ЗНУ, спеціальність «Металургійне обладнання»). Також усіх інших охочих студентів ЗНУ запросили пройти виробничу практику на «Запоріжсталі», адже за її результатами вони матимуть можливість тут працевлаштуватися.

Представники конкурсної комісії насамкінець привітали переможців із здобуттям спеціальної іменної стипендії. А тих, хто не отримав стипендії цього разу, запевнили, що й вони є кращими, тож мають неабиякі перспективи для самореалізації. Дехто навіть вже працюють на цьому виробництві. Усім учасникам зібрання побажали успіхів, досягнення поставлених цілей і подальшого професійного розвитку.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини