Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває розвиток українсько-китайської співпраці

У ЗНУ триває розвиток українсько-китайської співпраці

У ЗНУ триває розвиток українсько-китайської співпраці
13.06.2019 09:18 Все Головні новини Університет міжнародна діяльність українсько-китайські зв’язки Школа Конфуція

У Запорізькому національному університеті неабияку увагу приділяють українсько-китайському вектору міжнародних зв’язків. Зокрема, нещодавно в університеті в урочистій обстановці вручили сертифікати слухачам Школи Конфуція, які склали іспит після завершення курсу вивчення китайської мови. А одинадцятого червня до ЗНУ завітали головний виконавчий директор компанії «Sherai International» Стівен Фенг і генеральний директор ПУАН «НДІ ІНБУД», академік Української академії наук, академік Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор Алла Єсипенко. Їх супроводжував проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах.

Почесні гості зустрілися з представниками адміністрації ЗВО та його структурних підрозділів. Запорізький національний університет підчас робочої наради представляли перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, директор Школи Конфуція ЗНУ від української сторони Володимир Волков, викладач цієї Школи Конфуція від китайської сторони Генг Ліпінг, співробітники цієї Школи Ольга Тупахіна й Ірина Велика, в.о. начальника науково-дослідної частини Оксана Болдуєва й начальник відділу міжнародних зв’язків Віталіна Микитенко.

Під час зустрічі йшлося про можливі напрямки співпраці між нашим ЗВО та представниками Китайської Народної Республіки. Зокрема, Стівен Фенг розповів, що зараз перебуває у міжнародній мандрівці, мета якої – розвиток новітніх технологій, створення інноваційних центрів, побудова взаємовигідного співробітництва між представниками різних країн. Він, зокрема, згадав, що днями зустрічався з ректором Національної металургійної академії України (м. Дніпро), аби домовитись про створення інноваційного центру розвитку архітектури.

ЗНУ зацікавив гостей як своїм великим науковим потенціалом, так і тим, що тут неабиякого значення надають розвитку стосунків із представниками Китаю. Зокрема, їхню увагу закцентували на тому, що на базі ЗНУ діє єдина в Запорізькій області Школа Конфуція. Її послугами з вивчення китайської мови та культури користуються попитом не лише серед викладачів та студентів університету. але й серед мешканців Запоріжжя.

Також під час заходу його учасники розглянули можливість стажування і навчання українських студентів у Китаї, співпрацю українських ЗВО з китайськими економічними структурами тощо.

Перший проректор Олександр Бондар подякував гостям за цікаву й актуальну пропозицію. Він пообіцяв, що незабаром керівництво ЗНУ надасть їм у письмовому вигляді пропозиції про можливі напрямки подальшої співпраці з китайською сторону.

Наприкінці зустрічі він вручив Аллі Єсипенко «Ювілейну книгу ЗНУ» – літопис університету, у якому йдеться про становлення й розвиток ЗВО, про його здобутки й перемоги. Усі учасники зустрічі зробили спільне фото на згадку.

 

 

 

 

Схожі новини