Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрах електротехніки та енергоефективності й теплоенергетики та гідроенергетики Інженерного інститут ЗНУ бакалаври захистили кваліфікаційні роботи

01.07.2019 09:31 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Теги: Інженерний інститут факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій кафедра електротехніки та енергоефективності кафедра гідроенергетики та теплоенергетики захист кваліфікаційних робіт бакалаврів

На кафедрі електротехніки та енергоефективності Інженерного інституту ЗНУ нещодавно відбулися захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів.

До кола дослідницьких інтересів бакалаврів кафедри потрапили майже всі найбільш потужні підприємства Запоріжжя: аналізом підвищення ефективності споживання електроенергії технологічним обладнанням ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» займався Кирило Перемітчик (науковий керівник – доцент Коваленко О.І.); Микола Хорошун обрав темою свого дослідження використання та можливості енергозаощадження у копровому цехі ПАТ «Запоріжсталь» (науковий керівник Левченко С.А.).

Проблемам ефективності споживання електричної енергії присвятили свої кваліфікаційні роботи бакалаври Павло Капустін (тема – «Підвищення ефективності споживання електричної енергії обладнанням ділянки розливу металу ТОВ «Запорізький сталеливарний завод», науковий керівник доцент Коваленко О.І.), Олександр Милий (тема – «Підвищення ефективності споживання електричної енергії копровим цехом ПрАТ «Дніпроспецсталь», науковий керівник доцент Коваленко Л.Р.).

Захисти кваліфікаційних робіт бакалаврів на кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики відбулися з 11 по 14 червня. Тематика виконаних досліджень охоплювала актуальні питання щодо реконструкції та модернізації діючих котелень (наприклад, котельні Дніпровської дитячої клінічної лікарні); розрахунків систем теплопостачання промислових (на прикладі ПП «АЛВІ Трейд» у м. Запоріжжі) та житлових об’єктів (розрахунок системи теплопостачання трьохповерхового будинку у Запоріжжі та багатоквартирного будинку у м. Харків); розрахунок джерела теплопостачання лікарні в смт. Кушугум тощо.

На думку комісії найбільш конкретними, наближеними до реальності виявилися кваліфікаційні роботи бакалаврів Семена Атаманюка «Розрахунок котла-охолоджувача газовідвідного тракту кисневого конвертора ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» м. Кам’янського» та Світлани Погосової на тему «Реконструкція системи теплопостачання Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру». Науковий керівник обох бакалаврів – доцент Ю.М.Каюков.

До кола «реальних» розробок також увійшли проекти Андрія Боровика за темою «Розрахунок холодильної установки для охолодження води басейну сауни ‘’Діон’’ по вул. Мінській, 9а м. Запоріжжя» та Андрія Райнова, його дослідження стосувалося енергоаудиту будівлі Обласного клінічного ендокринологічного диспансеру у м. Запоріжжя». Науковий керівник обох Андріїв – М.Ю. Бердишев.

Варто відзначити, що бакалаврські роботи випускників заочної форми навчання виконувалися за місцем роботи, тобто в них були розглянуті актуальні для реального підприємства теми, використані дані та матеріали для отримання результатів.

Під час захистів члени екзаменаційних комісій кафедр ЕЕЕ та ТГЕ брали активну участь у наукових дискусіях, задаючи цікаві, а іноді й складні питання. Бакалаврам запропоноване подальше навчання у магістратурі.

Шановні випускники, сподіваємося, що вже зовсім скоро ми будемо вітати вас в стінах інституту як магістрів! Бажаємо вам наснаги та наполегливості у втіленні ваших цілей та мрій. Адже удача завжди супроводжує тих, хто настійливо долає всі труднощі та не втрачає віри!

Інженерний інститут