
Боротьба з безробіттям – одне з головних завдань, яке стоїть перед державою. А залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки людей, які лишилися без роботи. І це не дивно, бо поява нових підприємств не лише дає можливість організатору бізнесу знайти для себе цікаву й корисну справу, а й гарантує появу додаткових стабільних робочих місць. Але для того, щоб отримати кошти на створення власного бізнесу, майбутнім підприємцям потрібно розробити реальний бізнес-план. Допомагають у цій нелегкій справі висококваліфіковані співробітники Центру післядипломної освіти ЗНУ, а саме – керівник ЦПО Іван Каріка, провідний фахівець Лілія Головко та фахівець І категорії Ірина Гречкіна.
Як розповіла Лілія Аркадіївна, програма співпраці Запорізького національного університету з Обласним центром зайнятості існує давно. Наш заклад вищої освіти не єдиний, хто співпрацює з центрами зайнятості, але лише ЗНУ не припиняє роботу навіть влітку. І ось, 25 червня до Запорізького національного університету прийшли майбутні підприємці, яким після успішного навчання та захисту бізнес-плану держава виділить кошти на відкриття власної справи.
Слухачі курсів приїхали до нас на навчання не лише з м. Запоріжжя, а й з усією Запорізької області. Багато з них вже давно мріяли розпочати власну справу, але наважилися на це лише зараз, дізнавшись про програму допомоги в організації малого бізнесу від центрів зайнятості. Зокрема, слухач курсів з Оріхівського району Володимир Богославський розповів, що прийшов на курси, щоб скласти бізнес-план для створення власного сімейного фермерського господарства. Обираючи саме цей тип бізнесу, Володимир Віталійович звернув увагу на такі його переваги, як надання дотацій, можливість працювати по безготівковому розрахунку тощо. Все це і віра в успіх допомогли йому зробити вибір на користь створення власного фермерського господарства, яке сьогодні так потрібно державі.
Основні заняття зі слухачами курсів проводив керівник ЦПО Іван Каріка. Він не лише розповів майбутнім підприємцям, як ретельно підготувати плановий документ, який розкриє усі сторони бізнес-проекту, а й допоміг скласти реальні бізнес-плани з урахуванням коштів, які держава надає на відкриття малого бізнесу.
І ось минули два тижні кропіткої роботи й в аудиторії, де зібралися майбутні підприємці, на столі лежать сертифікати про завершення навчання та готові бізнес-плани. Вони дуже різноманітні – це й юридичні послуги, й надання услуг у сфері краси (створення приватної перукарні), торгівля сільськогосподарською продукцією, бджільництво, фермерське господарство тощо.
Вітаючи випускників курсів, Іван Каріка зазначив, що проект із вивчення принципів створення бізнес-планів і їхнього складанню надійшов до завершення. Іван Михайлович підкреслив, що отриманні знання допоможуть випускникам не лише в організації власної справи, для якої вже складено бізнес-план, а й стануть у нагоді при створенні будь-якого іншого бізнес-плану, якщо в цьому виникне потреба. Іван Каріка побажав слухачам, щоб робота, яку вони виконали в стінах Запорізького національного університету, і те, чому вони навчилися на курсах, мало гарні результати й допомогло втілити в життя мрії.
Навчання завершилося, але Іван Михайлович, Лілія Аркадіївна і Ірина Віталіївна не прощаються з випускниками, бо слухачі курсів ніколи не припиняють спілкуватися з тими, хто допоміг їм відкрити власну справу. Вони надсилають співробітникам Центру післядипломної освіти фотографії зі свого вже реально функціонуючого бізнесу, слова подяки та побажання відкрити дорогу у стабільне майбутнє новим слухачам.
А ми, своєю чергою, бажаємо випускникам курсів втілити в життя задуми, щоб відкрита ними справа була успішною і, звичайно ж, здоров’я та людського щастя!
Інженерний інститут