Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ увійшов до ТОП-100 консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України

ЗНУ увійшов до ТОП-100 консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України

12.07.2019 14:21 Все Головні новини Університет рейтинг консолідований рейтинг закладів вищої освіти України

На популярному інформаційному освітньому ресурсі «Освіта.ua» оприлюднили консолідований рейтинг закладів вищої освіти України за 2019 рік. Запорізький національний університет вкотре підтвердив свій високий статус і значний науковий та освітній потенціал. Він увійшов до ТОП-100 кращих українських ЗВО, посівши 56 місце в рейтингу. Ще один відомий запорізький заклад вищої освіти – Національний університет «Запорізька політехніка» – посів 157 місце в цьому рейтингу.

Крім того, представники «Освіта.ua» склали окремо Топ-10 «Кращі ЗВО південного регіону України» (https://osvita.ua/vnz/rating/25716/?fbclid=IwAR0R041gP4lrPA6mB0Wzo1OkNPFDphJjozw6S76fZmI7Eow0DTgZfiAeu4A). У цьому рейтингу Запорізький національний університет посів 6 місце. І став другим серед закладів вищої освіти Запорізької області, після Запорізького державного медичного університету.

Варто відзначити, що як вихідні дані для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги закладів вищої освіти України: «Топ-200 Україна», «Scopus» і «Бал ЗНО на контракт», кожен із яких використовує різні критерії оцінювання ЗВО. Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця закладів вищої освіти за вказаними версіями.

Запорізький національний університет за версією «Топ 200 Україна» посів 77 місце, за версією «Scopus» – 67, за версією «Бал ЗНО на контракт» – 89. Підсумковий бал, який визначив місце університету в консолідованому рейтингу, склав 233.

Більш детально з консолідованим рейтингом закладів вищої освіти України можна ознайомитися за покликанням: https://osvita.ua/vnz/rating/51741/?fbclid=IwAR2PmUb1v0JAhBJNm3A9puE-5JUTTxEyyGAYPV-dOxUHWZRrkfocdAZXIss

Нагадаємо, що днями стали відомо про те, що ЗНУ посів престижне місце в ще одному рейтингу. Веб-портал uniRank, який представляє неакадемічний рейтинг закладів вищої освіти світу, виходячи з популярності їхніх офіційних веб-сайтів, оприлюднив Український рейтинг університетів за 2019 рік. Згідно з цим рейтингом, Запорізький національний університет цього року посів 20 місце, випередивши всі інші заклади вищої освіти запорізького регіону.