
Центр післядипломної освіти Запорізького національного університету разом із Обласним центром зайнятості працює в напрямку підтримки людей, які втратили роботу, допомагаючи їм вирішувати це складне питання.
22 липня на базі Інженерного інституту в Центрі післядипломної освіти ЗНУ вже вдруге за це літо розпочалися заняття з майбутніми потенціальними підприємцями Запоріжжя та Запорізької області за програмою «Організатор малого бізнесу». Ця 72-годинна програма включає заняття з таких предметів, як «Підприємництво як форма господарювання» (16 год.); «Ресурси підприємства» (10 год.); «Організація та планування підприємницької діяльності» (40 год.) і «Культура бізнесу» (6 год.). Слухачами курсів стали мешканці Запорізької області та Запоріжжя. Цього разу до охочих відкрити свою справу приєдналися навіть троє чоловіків, які були учасниками АТО та ООС.
Безумовно, кожна людина прагне до самореалізації в обраній професії, але іноді стається так, що раніше здобута професія не дозволяє цього зробити. Або людина вже не може виконувати опановану професію, або професія просто не до душі. У цьому випадку потрібно шукати нові шляхи для здобуття необхідної професії у будь-якому віці. Але для досягнення успіху дуже важливо озброїти людину необхідними знаннями, вселити в неї віру в себе, в свій успіх. Це мистецтво керівник Центру післядипломної освіти ЗНУ Іван Карика осягав багато років, його кар’єра вмілого організатора й досвідченого керівника почала складатися ще на зорі 90-х років. Тоді Іван Михайлович з усією притаманною йому енергією реалізовував в Україні міжнародні програми підтримки військовослужбовців та членів їх сімей при переході до цивільного життя.
Цей досвід ширився, охоплюючи все ширші спектри діяльності. І сьогодні Іван Карика з командою Центру післядипломної освіти ЗНУ намагається допомогти тим, хто потребує знань, теоретичного й практичного досвіду досягнення успіху.
Одне з важливих питань: чи може будь-яка людина стати підприємцем? – є темою безлічі досліджень економічної психології, психології підприємництва та інших напрямків науки. Але в Івана Карики є кілька власних відповідей на таке питання та методів, як вивести учня на вірну дорогу. Дуже важливим фактором для відкриття успішної власної справи вважає Іван Михайлович наявність близької до майбутнього бізнесу базової освіти. Крім того, життєво необхідний хоч якийсь практичний досвід, якісь вміння в обраній галузі. Ну, і не менш важливим вважає Карика «спадковий фактор». Добре, якщо з дитинства майбутній підприємець бачив приклад батьків, сам потроху набирався практичного досвіду. Саме з огляду на один зі своїх постулатів керівник ЦПО наполегливо радив створити саме аграрне господарство з вирощування овочів мешканцю села Степанівка Івану Нестеренку.
На заняття в міських або районних центрах занятості записуються різні люди. У одних – лише бажання розірвати ланцюжок невдач і мати надійну базу для майбутнього життя. У інших є своя «підприємницька» мрія, тож потрібно навчитися складати ефективний бізнес-план, для реалізації якого в життя держава й виділяє кошти. Прикладом цього може слугувати ситуація слухача курсів Олександра Підлубного, який понад 8 років мріяв про створення власної кав’ярні, хоча й він, і його улюблена жінка мали стабільну роботу… Але роботи не стало. Олександр Підлубний та Анна Балабанова записалися на курси. На захист своїх випускних робіт, а ними й були власноруч зроблені бізнес-плани, подружжя представило два проекти: кав’ярня формату «Кава з собою» та кав’ярня цього ж формату за франшизою… А харизматичний Ельдар Калінчук втілив у бізнес-проекті намір відкрити власну фотостудію…
У будь-якому випадку під час навчання кожен зі слухачів отримає не тільки всебічне уявлення про предмет, але і дружню підтримку, можна навіть сказати, батьківську пораду старшого товариша. Зокрема, провівши аналіз наявних у його «курсантів» умінь і навичок, Іван Михайлович наполегливо рекомендував Дмитру Борцю та Костянтину Бугайову (механікам-водіям, учасникам АТО) відкрити станцію технічного обслуговування. Узагалі, тематики бізнес-планів, захищених на випускному іспиті, були досить різноманітними: це й відкриття багатопрофільного салону косметичних послуг, і «Аутсорсінг ЗЕД», і відкриття точки з торгівлі овочами тощо.
Співробітники Центру післядипломної освіти ЗНУ впевнені: «Змінити своє життя реально! Люди готові до змін, якщо їх вчасно направити та допомогти, озброїти знаннями і показати шлях до успіху!».
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2750107358351973
Інженерний інститут