Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека відкриває експозицію «Незалежність України. Хроніка поступу»

Наукова бібліотека відкриває експозицію «Незалежність України. Хроніка поступу»

Наукова бібліотека відкриває експозицію «Незалежність України. Хроніка поступу»
22.08.2019 09:40 Все Головні новини Університет наукова бібліотека виставка День Незалежності України День Державного Прапора України

23 та 24 серпня 2019 року Україна відзначає День Державного Прапора України та День Незалежності України. У холі Наукової бібліотеки напередодні цих знаменних свят відкрита експозиція «Незалежність України. Хроніка поступу», книжкові видання якої ведуть розповідь про події та персоналії багатовікової історії українського державотворення, про державні символи України.

У центрі експозиції текст Акту проголошення незалежності України, датований 24 серпня 1991 року.
Окремий розділ склали документально-публіцистичні видання. «Декларація про державний суверенітет України. Історія прийняття, документи, свідчення» (Житомир, 2010) – повний комплект документів та свідчення творців Декларації утворюють об’єктивну та всеохоплюючу картину процесу прийняття Декларації, дають вичерпні відповіді на усі запитання щодо задуму, ідей, цінностей та змісту Декларації про державний суверенітет України. Двотомне видання «Здобуття незалежності України 1991. Історія проголошення, документи, свідчення» (Житомир, 2011) – документальні матеріали стосуються процесів 1990-1992 рр. у Верховній Раді України з підготовки, поступу до власної державності, безпосередньо проголошення незалежності України та перших кроків нової держави – правові акти, стенограми обговорення найважливіших питань і результати голосування, статті тощо.
Автор книги «Брама Європи: історія України від скіфських воєн до незалежності» (Харків, 2018) Сергій Плохій – професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи - розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні і фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.
Доповненням виставки є останні надходження до електронної бібліотеки.
Перед читачем колективній монографії «25 років незалежності: нариси історії творення нації та держави» (Київ, 2016), підготовленої вченими Інституту історії НАН України, розгортаються складні процеси, що привели до розпаду СРСР; надається можливість усвідомити важкість перших років становлення нової України, наполегливі пошуки виходу з кризи в 1990-х рр. і на початку 2000-х, злет і падіння системи 2005–2009 рр., визрівання політичної кризи після 2010 р., що привела до революційної зміни влади у 2014 р. Наведено факти, інтерпретації, концепції, які дозволять по-новому оцінити досвід останніх трьох десятиліть.
Дослідження «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед» (Київ, 2019) охоплює широкий спектр гібридних методів ведення війни та дестабілізації суспільств – політичні, військові, інформаційні, кібератаки, підривна діяльність. Автори публікації сформулювали рекомендації для розбудови національної системи стійкості і посилення міжнародної співпраці для ефективної відсічі гібридним атакам.
Для пошуку видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом-on-line, або завантаживши та встановивши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (банер LibClient Android, QR Code на web-сайті http://library.znu.edu.ua/), або завітавши до наукової бібліотеки.

Наукова бібліотека

Схожі новини