Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-контрактники можуть частково повернути гроші за навчання

Студенти-контрактники можуть частково повернути гроші за навчання

28.01.2009 12:44

Одним із приємних фактів для наших студентів є право на отримання податкового кредиту. Це – реальний шанс повернути частину грошей, сплачених за навчання. Вперше українці почули про це у 2004 році після прийняття Закону «Про податки з прибутку фізичних осіб». Проте, знають про таку можливість лише 70% молоді. Саме тому 27 січня фахівці Державної податкової служби в Запорізькій області провели прес-конференцію, щоб повідомити студентство про їхні права.

Перед засобами масової інформації, серед яких були присутні і представники ЗНУ, виступила керівник масово-роз’яснювальної роботи ДПА в Запорізькій області Ольга Кравець. Вона пояснила, що податковий кредит – це сума (вартість) витрат, понесених платником податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу.
Податковий кредит можуть отримати ті, хто витратив гроші на сплату навчання як у вищих, так і в середніх навчальних закладах. Для цього студентові або його батькам, які сплачують за навчання, потрібно надати до податкової інспекції за місцем проживання наступні документи: довідку про отриману заробітну плату за минулий рік; заповнену декларацію (її можна отримати у податковій інспекції); а також копії паспорта, ідентифікаційного номеру, угоди з ВНЗ, квитанції про сплату за навчання за минулий рік.
Якщо за ваше навчання сплачує хтось із членів вашої родини або ваш чоловік (дружина), ще необхідно буде підтвердити ступінь спорідненості свідоцтвом про народження чи шлюб. Треба зазначити, що законом встановлено певні обмеження: сума податкового кредиту не може бути більшою, ніж загальний річний дохід у вигляді зарплатні, з якої сплачено податки.
Тож не втрачайте можливості одержати кошти, які належать вам за законом. Додаткову інформацію можна отримати на сайті ДПА в Запорізькій області www.dpa-zp.gov.ua та за телефоном 007 (інформаційна довідкова служба).

Юлія ЧЕРНЕТА