Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Запорізькому національному університеті активно працює центр післядипломної освіти

В Запорізькому національному університеті продовжує активну діяльність центр післядипломної освіти. Колектив центру в складі провідного фахівця Лілії Головко, фахівця І категорії Ірини Гречкіної й фахівця ІІ категорії Луїзи Муцураєвої під керівництвом Івана Каріки успішно втілює в життя проєкти дуже різноманітних напрямків. Це передусім професійна перепідготовка військовослужбовців, психологічні аспекти надання соціальної допомоги; проведення атестації майбутніх держслужбовців щодо вільного володіння державною мовою; підвищення кваліфікації робітників підприємств; психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору; організація малого бізнесу; садово-паркове та ландшафтне будівництво; юридичний переклад; бухгалтерський облік тощо.

Варто відзначити, що в Україні дуже гостро стоїть проблема працевлаштування та адаптації військовослужбовців до мирного життя. Тож Запорізький національний університет докладає максимум зусиль, щоб допомогти військовим та членам їх родин безболісно влитися в цивільне суспільство. В центрі післядипломної освіти активно впроваджуються декілька проєктів із цього напрямку, й передусім, це проєкт, відомий як «Україна-Норвегія». Підтвердженням ефективності курсів, які проводить ЦПО, є надані незалежним центром консалтингової компанії International Security Sector Advisory Team ISSAT (Швейцарія) результати. Під час проведеної перевірки, яка тривала в Україні в листопаді-грудні 2018 р. організували моніторинг якості проєкту «Україна-Норвегія», здійснили аналіз знань випускників попередніх курсів, а також встановили, наскільки отримані знання допомогли випускникам в реалізації планів. За словами Івана Каріки, запорізькі курси потрапили до трійки найкращих в Україні, тож проект триватиме й далі.

Ще одним важливим напрямком роботи є підвищення кваліфікації працівників підприємств. Сьогодні центр післядипломної освіти активно співпрацює з такими промисловими підприємствами міста, як ПрАТ «Укрграфіт», ПАТ «Мотор-Січ», ПАО «Запоріжсталь» тощо. Нещодавно на ЗДП «Кремнійполімер», де встановили нове гідравлічне обладнання, старшим викладачем кафедри металургійного обладнання Андрієм Власовим було проведено низку майстер-класів.

Програма співпраці Запорізького національного університету з Обласним центром зайнятості, яку втілює в життя ЦПО ЗНУ, існує вже досить давно. Наш заклад вищої освіти не єдиний, хто співпрацює з центрами зайнятості, але лише ЗНУ не припиняє роботу навіть влітку. Слухачами кожної групи, які приїжджають до університету не лише з м. Запоріжжя, а й з усієї Запорізької області, стають майбутні бізнесмени. Основні заняття з ними проводить керівник ЦПО Іван Каріка, який не лише розповідає майбутнім підприємцям, як ретельно підготувати плановий документ, що розкривати всі сторони бізнес-проєкту, а й допомагає складати реальні бізнес-плани з урахуванням коштів, які держава надає на відкриття малого бізнесу.

Розповідаючи про роботу центру, Іван Михайлович поділився й планами на найближче майбутнє. Значну увагу й далі планується приділяти інклюзивному освітньому простору, що сьогодні є альтернативою інтернатній системі навчання для учнів з особливими потребами. Цю програму активно втілює в життя її керівник Заслужений працівник освіти України, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Євгеній Клопота.

Першочерговим завданням ЦПО Іван Михайлович вважає відкриття курсів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Це дуже перспективний напрям, бо сьогодні кожний вчитель має пройти такі курси. В Запорізькому національному університеті є не лише висококваліфіковані викладачі, здатні проводити подібні курси, а й необхідна матеріально-технічна база. Попереду у центра післядипломної освіти є чимало нових і цікавих проєктів, тож бажаємо його працівникам успіху й завжди досягати поставленої мети.

Інженерний інститут