Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представниці ЗНУ взяли участь у І Східноєвропейському семінарі «Гендерний дискурс в освітній політиці: виклики сьогодення»

Представниці ЗНУ взяли участь у І Східноєвропейському семінарі «Гендерний дискурс в освітній політиці: виклики сьогодення»

Представниці ЗНУ взяли участь у І Східноєвропейському семінарі «Гендерний дискурс в освітній політиці: виклики сьогодення»
30.09.2019 16:20 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Факультет соціальної педагогіки та психології історичний факультет Центр гендерної освіти наукова діяльність семінар

Представниці Запорізького національного університету – керівниця Центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна  Голованова та доцентка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Ірина Савченко – взяли участь у І-му Східноєвропейському семінарі «Гендерний дискурс в освітній політиці: виклики сьогодення».

Семінар тривав 27 та 28 вересня на базі Криворізького державного педагогічного університету. Організаторами заходу виступили БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень», Криворізький державний педагогічний університет та Центр гендерної освіти КДПУ, громадська організація «EdCamp Ukraine». Провідними його завданнями стали обговорення питань політики з гендерної рівності та дискримінації в галузі освіти та напрацювання  пропозицій до Стратегії впровадження гендерної рівності «Освіта: гендерний вимір-2030». Формування даної стратегії пройшло декілька етапів за участі , зокрема Центру гендерної освіти ЗНУ, до напрямів діяльності якого належать питання гендерного паритету та гендерної дискримінації.

Захід став майданчиком для співпраці викладачів, науковців, котрі працюють у закладах вищої освіти та наукових інституціях із різноманітних регіонів України та представників виконавчих органів влади центрального (Міністерство освіти і науки України) та місцевого рівнів (Дніпропетровської  обласної державної адміністрації тощо).

У рамках заходу фахівцями було приділено увагу ключовим питанням розвитку наукових досліджень із гендерної рівності в Україні. Були проведені панельні дискусії: «Гендерні питання в фундаментальних дослідженнях в Україні» й «Профанація гендерних досліджень та як їй запобігти?». Під час плідної співпраці було вдосконалено рекомендації до Стратегії впровадження гендерної рівності у галузі освіти.

Дякуємо організаторам семінару за створення умов для консолідації дослідницьких зусиль у вирішенні питань гендерної дискримінації та, зокрема керівниці Центру гендерної освіти КДПУ Тетяні Дороніній, організаційні зусилля якої стали  основою для проведення семінару.

 

Схожі новини