Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представників закладів середньої освіти міста Запоріжжя привітали у ЗНУ з Днем працівників освіти

Представників закладів середньої освіти міста Запоріжжя привітали у ЗНУ з Днем працівників освіти

Представників закладів середньої освіти міста Запоріжжя привітали у ЗНУ з Днем працівників освіти
04.10.2019 12:58 Все Головні новини РОНІК Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування РОНІК свято профорієнтаційна діяльність

Третього жовтня у Запорізькому національному університеті відбулась  зустріч керівництва університету із освітянами Запорізького регіону та святковий концерт з нагоди Дня працівника освіти. Цей захід об’єднав за круглим столом директорів майже 50 закладів середньої освіти, деканів факультетів і керівництво університету в рамках симпозіуму «Регіональні освітні платформи: нові візії розвитку для директорів ЗЗСО».

Відзначимо, що такі заходи в університеті проводяться традиційно, адже у Запорізькому національному університеті надають великого значення підготовці висококваліфікованих фахівців. Зокрема, цей захід був ініційований та організований керівництвом ЗВО, представниками РОНІК та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, а також центром культури ЗНУ. 

Запорізький національний університет на цьому заході представили: ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, директор інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, координатор РОНІКу Вікторія Ковпак, декан економічного факультету Алла Череп, декан математичного факультету Сергій Гоменюк, декан історичного факультету Володимир Мільчев, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, декан факультету менеджменту Ірина Шавкун.

Вітаючи учасників заходу із святом освітян, вони побажали гостям університету плідної роботи, нових наукових звершень, наснаги, достатку, творчих перемог та зазначили, що співпраця шкіл і університету є важливим не лише для підвищення рівня кваліфікації педагогів, але й для досягнення високих результатів у підготовці молоді нашого міста. Також вони запевнили, що в університеті вчителі завжди зможуть отримати методичну і наукову підтримку, адже потенціал розвитку ЗВО в напрямку природничої, гуманітарної і наукової складової щороку зростає, відкриваючи нові можливості. На їх думку, такі заходи підвищують рівень методичної підготовки освітян та отримання практичного досвіду використання новітніх технологій форм і методів роботи. Крім того, тісні зв’язки між університетом і середньою ланкою освіти допомагають обмінюватись новою інформацією та новим досвідом.

Відзначимо, що на учасників святкового заходу очікувала цікава концертна програма, виступи танцювальних і вокальних колективів, ансамблю дітей-скрипалів «Бравісімо», військового оркестру 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» національного оркестру (військовий деригент – майор Іван Солотенко), виступи мімів, вокалістів – Максима Власенка, Єлизавети Чернікової, учасниці проєкту «Х-фактор» Марії Сур. Родзинкою святкової програми були наукові хімічні і фізичні досліди Романа Хіжняка із сухим льодом, з вогнем, з газом, водою і милом, з катушкою Тесла, що виробляє електричний струм. До цих дослідів долучились і гості свята, керівництво університету і факультетів.

Урочисто привітав освітян ректор ЗНУ Микола Фролов, який побажав педагогічній громаді плідної і продуктивної співпраці освітянсько-наукової спільноти середньої та вищої шкіл на базі Запорізького національного університету, що є запорукою невпинного поступу інноваційних перспектив в освіті регіону. Він наголосив на важливості системної співпраці з закладами середньої освіти в місті та області на основі партнерства і взаємопорозуміння. Крім того, ректор розповів про поетапні кроки з організації такої співпраці, про сучасний стан і модернізацію освітнього простору в університеті в умовах загальноєвропейської і світової конкуренції, про виклики і зміни в системі вищої освіти, про проблемні питання в системі освіти на рівні школи і університету (зменшення кількості учнів, низькі показники здоров’я молоді тощо), про розвиток університету, нові підходи модернізації якості освіти, матеріально-технічну базу. Так, наприклад, в університеті 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, бази відпочинку на Азовському морі і на Хортиці, 36 комп’ютерних класів. На 18 факультетах і у 4 коледжах навчається близько 17 тисяч студентів. Освітній процес в університеті забезпечує численний колектив його працівників – від професорів до технічного персоналу – у складі 1650 осіб. Цього року в ЗНУ успішно реалізували т.з. «Проєкт 20» – відкриття 20 сучасних мультимедійних аудиторій, відремонтованих, оснащених новими меблями й усім необхідним обладнанням для проведення інтерактивних занять. Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, цього року до університету вступило 5012 осіб і 830 осіб до коледжів. Наголосив він також на можливостях університету щодо підготовки кваліфікованих фахівців за педагогічними спеціальностями (Початкова освіта, Дошкільна освіта, Спеціальна освіта, Середня освіта (Біологія, Історія, Іноземна мова, Математика, Фізика)), які можуть стати резервом для подальшої співпраці із школами.  

В цей день на адресу педагогів звучало багато теплих і щирих слів вітання і подяки за невичерпне терпіння, натхненну педагогічну роботу, віру, чуйність, ласку і добро. Крім того, запрошені гості-працівники освіти були нагороджені грамотами і подяками ректора та їм були вручені сертифікати про підвищення кваліфікації у ЗНУ в рамках симпозіуму «Регіональні освітні платформи: нові візії розвитку».    

 

Олена Переверзєва

Фото: Василь Биченко, Осадчук Антон

 

Схожі новини