Американський науковець і юрист-практик Вільям Воткінс проводить низку лекцій для викладачів і студентів юридичного факультету

Сьомого жовтня на юридичному факультеті ЗНУ розпочався тижневий курс авторських лекцій і тренінгів д.ю.н., професора, прокурора Вільяма Воткінса (Dr. William J. Watkins ; USA) за темами антикорупційних практик та циклу юридичних наук кримінально-правового блоку. Варто відзначити, що в рамках запланованих заходів студенти та викладачі юридичного факультету візьмуть участь у дискусіях із Вільямом Воткінсом.
Перші заняття були присвячені питанням конституційно-правових основ організації та діяльності органів кримінальної юстиції у США, ролі та практиці застосування положень Білю про права людини (Bill of Rights) 1789 р. на території Південної Кароліни та США, діяльності судів з інтерпретації норм Конституції та її дії у кримінально-правових провадженнях, зокрема у справах про корупцію, заклик до масових безпорядків/заколоту тощо.
Лектор торкнувся історико-правових питань відносно відображення духу права в ідеях Т. Джефферсона, О. Гамільтона та інших державних діячів США кінця XVII I- поч. XIX ст., що стали вихідними засадами конституційного ладу країни – організації органів публічної влади та системи забезпечення прав людини й суспільства. Стадії кримінального процесу у США стали предметом окремої уваги вченого, вивчення змісту та специфіки яких було розпочато впродовж останньої лекції першого дня роботи. Лектор доступно, з щедрим використанням релевантних темі занять прикладів проілюстрував теоретичний матеріал, зокрема з досвіду власної роботи як прокурора. Лекції супроводжувалися онлайн-презентацією, що пришвидшило та спростило сприйняття студентами наданого освітнього матеріалу та допомогло збільшити обмін репліками й питаннями лектора з аудиторією.
Захід відбувається в рамках програм з міжнародного академічного обміну Центру міжнародних правових досліджень і на виконання підтриманого ЄС проєкта з розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 в межах напряму «Жан Моне» (Jean Monnet) Програми ЄС Erasmus+.
Варто відзначити, що такі заняття зі студентами та викладачами іноземних лектоорів стали традицією юридичного факультету. Вони спрямовані на підвищення якості та змістовного наповнення освітнього процесу й наукової діяльності на юридичному факультеті ЗНУ, тому сприяють належній реалізації виконуваних на факультеті наукових проектів та суттєвому покращенню фахової підготовки його студентів і викладачі. А ще – розширенню їхнього юридичного світогляду та поглибленню актуальних знань про функціонування кримінально-правових інститутів системи загального права, їхній вплив на відповідні інститути романо-германської правової сім’ї та взаємодію із ними, тенденції їхнього зближення й взаємозбагачення тощо.
Юридичний факультет