Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі економічного факультету ЗНУ провели методичний семінар «Фінансова грамотність як основа формування фінансових компетентностей учнів»

На базі економічного факультету ЗНУ провели методичний семінар «Фінансова грамотність як основа формування фінансових компетентностей учнів»

На базі економічного факультету ЗНУ провели методичний семінар «Фінансова грамотність як основа формування фінансових компетентностей учнів»
29.10.2019 10:47 Все Головні новини Факультети Економічний Економфак Методичний семінар

Двадцять восьмого жовтня на базі економічного факультету Запорізького національного університету відбувся методичний семінар для вчителів загальноосвітніх шкіл міста, які забезпечують викладання  економіки, присвячений темі «Фінансова грамотність як основа формування фінансових компетентностей». Організатором цього заходу виступило керівництво економічного факультету та університету.

На цьому семінарі презентують доповіді про інновації у викладанні фінансової грамотності у школах. Крім того, для вчителів готуються методичні матеріали в друкованому, так і в електронному вигляді, розроблені фахівцями економічного факультету ЗНУ.

Загалом, на практикум завітали близько 20 вчителів загальноосвітніх шкіл міста. Відзначимо, що мета семінару полягає в науковій підтримці інновацій в освітній системі м. Запоріжжя та поширенні досвіду застосування науково-дослідницької діяльності як засобу розвитку компетентності учнів з фінансової грамотності та економіки.

Під час відкриття семінару його учасників привітала декан економічного факультету Алла Череп. Вона побажала гостям університету плідної роботи та зазначила, що проведення подібних заходів є важливим не лише для підвищення рівня кваліфікації шкільних вчителів, але й для досягнення високих результатів у підготовці молоді нашого міста. Також вона запевнила, що в університеті відкритий простір для комунікації і вчителі завжди зможуть отримати методичну, організаційну і наукову підтримку. На думку Алли Череп, такі заходи підвищують рівень методичної підготовки вчителів шкіл та отримання практичного досвіду використання новітніх технологій форм і методів викладання економічних дисциплін. Крім того, ці семінари забезпечують тісні зв’язки між університетом і середньою ланкою освіти, допомагаючи обмінюватись новою інформацією та новим досвідом. Вона також наголосила на важливості використання методичних рекомендацій щодо ведення дисципліни «Фінансова грамотність» та на необхідності інформування про інновації, які відбуваються в економіці країни. Виступаючи перед учасниками семінару, Алла Василівна розповіла про потужний науково-педагогічний колектив факультету, який налічує 73 викладачі, з них 15 докторів наук. Також вона наголосила, що на факультеті працюють над навчальним посібником з фінансової грамотності, який потім в електронному вигляді буде передано у школи.

Відзначимо, що на учасників семінару очікувала низка доповідей від викладачів економічного факультету щодо основ фінансової грамотності, досвіду роботи за такими темами: «Метаморфози грошей: від минулого до сьогодення», «Науково-дослідницька діяльність учнів членів-МАН з економіки на засадах компетентнісного підходу: проблеми та перспективи» та інші.

Так, викладачі економічного факультету ЗНУ Ліна Худолєй, Тетяна Батракова, Наталія Венгерська, Анна Переверзєва, Ігор Козін та Алла Череп поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Представники різних кафедр факультету підготували для гостей ЗНУ досить актуальні та інформативні доповіді. Наприклад, Тетяна Батракова у своїй доповіді розповіла про досвід надбання школярами компетенцій фінансової грамотності в різних країнах: Чехії, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Англії, Японії, Китаї. Зокрема, вона пояснила як стратегія формування фінансової грамотності формується на урядовому рівні і реалізується в молодшій, середній і старшій школі. Так, дітям розповідають про систему формування сімейного бюджету, накопичення, основних елементів ведення домашнього господарства, про позики, кредити, а різні запрошені експерти з економічної галузі діляться з дітьми на заняттях своїм практичним досвідом. Наприклад, в Швеції запроваджена програма фінансової грамотності для школярів, де в ігровій формі вони навчаються розподіляти заробітну плату за тією чи іншою професією на різні податки, комунальні платежі, покупки та інші витрати. В Норвегії розроблена програма «Економіка для успіху» для школярів, а у Фінляндії поліпшення фінансової грамотності відбувається на державному рівні від створення креативних сайтів для надбання економічних навичок до впровадження шкільних програм з фінансової грамотності і управління фінансовими ризиками. При цьому, найвищий рівень фінансової грамотності демонструють саме китайські школярі.

Крім того, викладач Анна Переверзєва під час семінару презентувала досвід роботи за темою «Групова робота як засіб підвищення рівня фінансової грамотності та формування компетенції соціальної комунікації». Вона розповіла про оцінку і перспективи фінансової грамотності в Україні, підходи до оцінки рівня фінансової грамотності за методикою Організації економічного співробітництва і розвитку та методикою Світового банку. Крім того, були проаналізовані дослідження загального індексу фінансової грамотності в Україні та сусідніх країнах, який базується на балах за фінансові знання, ставлення і поведінку, а також фактори впливу на рівень фінансової грамотності (соціально-демографічні характеристики учнів, соціально-економічний і культурний статус родини, розміщення навчальних закладів поблизу фінансових інститутів). Також Анна Василівна розповіла про переваги і недоліки групової форми організації навчання і різні варіанти комплектування груп. Так, серед переваг: підвищення учбової і пізнавальної мотивації, зниження рівня тривожності, страху виявитися безрезультативним і некомпетентним у вирішенні завдань, поліпшення психологічного клімату, підвищення здатності до навчання, ефективності засвоєння і актуалізації знань.

Варто зазначити, що під час проведення семінару його учасники мали змогу ознайомитись із новими фаховими та періодичними виданнями відповідно до тематики заходу, а також із науково-методичними працями викладачів економічного факультету. Крім того, викладачі отримали дипломи учасників семінару.

 

 

 

Схожі новини