Представники Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії зустрілися з випускниками курсів проєкту МФСА «Україна-Норвегія»

Тридцять першого жовтня до інженерного інституту Запорізького національного університету завітали представники Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Метою візиту є моніторинг якості курсів із проєкту Міжнародного фонду соціальної адаптації «Україна-Норвегія». Цей проєкт спрямований на професійну перепідготовку військовослужбовців та членів їхніх родин на цивільні спеціальності, які на сьогодні дуже затребувані в Україні.
На зустріч із випускниками курсів різних років завітали старший радник Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії Хільде Аустад, радник з питань співпраці й розвитку Посольства Норвегії Петтер Баук, заступник директора відділу культури Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія Маріанна Кван, радник проєкту посольства Норвегії Дмитро Лоза, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців ‘’Лідер’’» Геннадій Коноваленко й його заступниця Анастасія Коноваленко.
Неможливе переоцінити важливість цього проекту, й сьогодні про це говорили всі, починаючи від слухачів до тих, хто працював над його втіленням. Люди, долі яких скалічила війна, розповідали про те, що саме завдяки втіленню цього проєкту в Запорізькому національному університеті, у них з’явився реальний шанс розпочати нове, мирне життя! Слова вдячності лунали на адресу наших гостей із Норвегії, президента МФСА Володимира Рубцова, організаторів об’єднання ГО «Лідер» Геннадія й Анастасії Коноваленків і, звичайно ж, співробітників центру післядипломної освіти ЗНУ Лілії Головко й Ірини Гречкіної, а також – його керівника Івана Каріки.
Для кожного з учасників проєкту ці курси стали квитком у нове життя. Хтось отримав необхідні для працевлаштування знання, для когось вони відкрили шлях до підприємницької діяльності, але всім без виключення вони допомогли повернутися до спокійного мирного життя. Саме в цьому слухач курсів Володимир бачить найголовніший складник проєкту «Україна – Норвегія».
Володимир – лікар, який врятував не одне людське життя. Сьогодні головним своїм завданням він бачить підтримку таких людей, як він. На власні кошти Володимир створив заклад, де допомагає людям адаптуватися до мирного середовища, подолати проблеми, які є невід’ємною часткою такої адаптації. А як лікар навчає людей надавати першу медичну допомогу навіть у досить тяжких випадках. Подібний центр Володимир планує відкрити й у Львові та інших містах України.
У Лізи крізь війну пройшов брат, і сьогодні вона разом з мамою, яка теж навчалася на курсах, прийшла поділитися своїми планами на майбутнє. Дівчині-художниці ці курси допомогли опанувати нову професію. Тепер вона займається комп’ютерною графікою й дуже сподівається досягти значного успіху на цій ниві.
Сергію курси дали старт для подальшого навчання. До того, як він став учасником проєкту, чоловік не дуже впевнено працював із комп’ютером. Але навчання на курсах настільки зацікавило його, що він вирішив не зупинятися на досягнутому, продовжує вчитися, і незабаром стане професійним програмістом. Єдиний недолік, який Сергій бачить у організації курсів, – це відсутність можливості продовжити навчання на більш високому рівні. Він сподівається, що в майбутньому це зміниться, й можна буде навчатися кілька семестрів за різними рівнями.
Для Петра навчання за проєктом – це відкритий шлях до власного бізнесу. Коли Петро прийшов на перше заняття, він навіть не уявляв, як працювати за комп’ютером, і ось тепер він вважає себе досвідченим користувачем і людиною, яка на належному рівні працює з дизайнерськими програмами.
Ігор був одним із перших, хто навчався на курсах за цією програмою. Із того часу майнуло п’ять років. Тепер він – волонтер, людина, яка допомагає багатьом солдатам повернутися до мирного життя. Ігор говорить про багато труднощів, із якими стикаються військовослужбовці: це й низька підтримка держави, проблеми зі здоров’ям, психологічні проблеми. Вирішити їх наодинці неможливо! Ігор закликає всіх об’єднуватися в громадські організації. Чоловік добре пам’ятає, як адаптувався сам, у цьому йому дуже допомогли курси за проектом МФСА. Саме тому він радить усім звертатися до Запорізького національного університету, пройти ці курси й з їхньою допомогою впевнено повернутися до мирного життя.
Сподіваємося, що завершення першого циклу курсів із проєкту «Україна – Норвегія» – це лише новий крок плідної співпраці між ЗНУ й МФСА, й за підтримки Королівства Норвегія ще багато людей, які потребують психологічної допомоги, зможуть безболісно влитися в мирне життя.
Інженерний інститут